۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸

تعیین تکلیف خسارت سیل به مدارس چهارمحال و بختیاری؛ علت تخریب مدارس فارسان مشخص شود

تعیین تکلیف خسارت سیل به مدارس چهارمحال و بختیاری؛ علت تخریب مدارس فارسان مشخص شود
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: هر چه سریع‌تر باید خسارت سیل مدارس تعیین‌ تکلیف و علت تخریب در فارسان مشخص شود‌.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، اقبال عباسی امشب در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد آموزش و پرورش استان در اسکان سیل‌زدگان در محیط‌های آموزشی، گفت: خساراتی که دراین بحران به مدارس استان وارد شده است باید ارزیابی شود.

وی با بیان اینکه علت آمار بالای خسارت مدارس در شهرستان فارسان با وجود پایین بودن میزان بارش‌‌ها در این منطقه باید مشخص شود، افزود: باید مشخص شود خسارات به دلیل عدم مهار سیلاب و یا نامناسب بودن ساختمان به مدارس وارد شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه خسارات مدارس استان باید تا آخر تابستان سال جاری تعیین تکلیف شوند، اضافه کرد: در آغاز سال تحصیلی جدید نباید اثری از این خسارات دیده شود.

عباسی با بیان اینکه خسارات وارد شده به استان در سیل گذشته در شورای مدیریت بحران ارائه و برای تأمین اعتبار به تهران فرستاده شده است، ادامه داد: در صورت بیشتر بودن خسارت وارد شده به مدارس باید نتیجه به مدیریت بحران اعلام شود.

وی با اشاره به اینکه در اجرای برنامه‌های هفته معلم باید واقعیت‌ها و شرایط موجود در نظر گرفته شود، گفت: معلمان شایسته باید بر اساس شاخص‌های موجود و نه بر اساس درصدی از جمعیت فرهنگیان انتخاب شوند.

سیل 109 مدرسه در خوزستان را تخریب کردبمباران یک مدرسه و چند منزل مسکونی توسط نیروهای "حفتر"تخریب 50 تا 80 مدرسه در سیل لرستان؛ پرداخت تسهیلات به فرهنگیان سیل زده + فیلم

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هفته معلم فرصتی برای تببین نقش معلم است، افزود: در این هفته مدیران مؤثر استان در غالب چند تیم برای گرامیداشت این هفته به مدارس مختلف سرکشی کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر زمینی با عنوان زمین دولتی برای مسکن فرهنگیان وجود ندارد، اضافه کرد: برای برطرف شدن مشکل معلمان استان، سرمایه‌گذار یا تعاونی مسکن فرهنگیان می‌توانند با راه و شهرسازی استان وارد مذاکره شوند و زمین را با کمترین قیمت کارشناسی خریداری کنند.

کلیدواژه ها :معلم
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking