۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵

نخستین جشنواره گلابگیری در زابل دوم اردیبهشت برگزار می‌شود

نخستین جشنواره گلابگیری در زابل دوم اردیبهشت برگزار می‌شود
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: نخستین جشنواره گردشگری گلابگیری دوم اردیبهشت ماه در روستای نهور بخش مرکزی زابل برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره گلابگیری در زابل دوم اردیبهشت برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، مجتبی میر حسینی در این باره اظهار داشت: کار برداشت گل محمدی در شهرستان زابل زودتر از سایر نقاط کشور انجام می‌شود و گلاب این منطقه بدلیل جدا نکردن عصاره آن گلابی مرغوب است.

وی گفت: مقرر بود این جشنواره سال گذشته برگزار شود که مقدمات آن با توجه به خشکسالی‌های متوالی در منطقه فراهم نشد، اما امسال جاری شدن رحمت الهی در فصل بهار سالی پربار را برای مردمان مهرورز و مهمانواز سیستان به ارمغان آورده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: برگزاری رویداد‌های گردشگری در قالب پدیده‌های تک مکانی و تک زمانی فرصت ویژه‌ای را برای معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مناطق مختلف در اختیار ما قرار می‌دهد و عامل تنوع بخشی به جاذبه‌های گردشگری مقصد نیز شده است.

وی بیان کرد: جاذبه‌های گردشگری یک مقصد تنها به ویژگی‌های محیط طبیعی یا ابنیه، صنایع دستی و مانند آن‌ها خلاصه نمی‌شود بلکه رویداد‌ها می‌توانند به عنوان منبع مهمی برای جذب گردشگران به حساب آمده و عامل مهمی برای معرفی بیشتر منطقه باشند.

میرحسینی ادامه داد: ممکن است یک مکان از جاذبه‌های شناخته شده و مطرح دیگر کم بهره باشد، اما برگزاری یک رویداد واجد اهمیت به جذب طیف وسیعی از گردشگران به آن محل خواهد انجامید.

وی خاطرنشان کرد: گردشگری رویداد، یکی از روبه رشدترین بخش‌های تجارت گردشگری شناخته شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking