۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱

ارائه آموزش‌های ویژه سفیران سلامت به ۲۰۰ هزار کرمانشاهی

ارائه آموزش‌های ویژه سفیران سلامت به ۲۰۰ هزار کرمانشاهی
مدیرگروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی استان کرمانشاه گفت: ۲۰۰ هزار نفر تحت آموزش‌های ویژه سفیران سلامت خانواده قرار گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سارا شاه آبادی در گفتگو با  خبرنگار  مرصاد ، با بیان اینکه شعار هفته سلامت مراقبت‌های اولیه بهداشتی گامی به سوی پویش همگانی سلامت است، اظهار داشت: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی طی هفته سلامت بر معرفی خدمات قابل ارائه در پایگاه‌های سلامت و مراکز جامع خدمات سلامت متمرکز شده است.

وی افزود: با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت برنامه ارائه خدمات اولیه بهداشتی در نقاط شهری تغییر کرده و از سال ۹۴ مانند روستاها که از سال ۶۴ مراقبت‌های فعال برای آنها انجام می‌شد این برنامه نیز در شهرها در دستور کار قرار گرفت.

مدیرگروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی استان کرمانشاه گفت: در مرحله اول پرونده الکترونیک سلامت برای مردم تشکیل شد و در این میان مراقبت‌های بهداشتی برای گروه‌های سنی از نوزادی تا سالمندی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این مراقبت‌های اولیه بهداشتی شامل واکسیناسیون، مشاوره و آموزش، مراقبت‌های پیش از بارداری و حین بارداری و بعد زایمان، مراقبت‌های بهداشتی ویژه گروه جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال، مراقبت‌های ویژه میانسالان، تغییر سبک زندگی، مشاوره‌های روان شناسی و تغذیه، برنامه خود مراقبتی و تربیت سفیران سلامت در پایگاه‌های سلامت است.

شاه آبادی با بیان اینکه در هفته سلامت درصدد معرفی این خدمات به مردم جهت مراجعه آنها به پایگاه‌های سلامت و مراکز جامع خدمات سلامت هستیم از برگزاری جشنواره روستای سالم و تقدیر از سفیران سلامت دانش آموز و خانواده‌ها که طی اجرای طرح تحول سلامت فعال بودند خبر داد.

وی عنوان کرد: درصدد هستیم تا سال ۱۴۰۰، ۷۰ درصد خانواده‌های کرمانشاهی دارای سفیران سلامت خانواده باشند و در این میان به یک عضو هر خانواده که حداقل هشت کلاس سواد داشته باشد آموزش‌های لازم داده و وی نیز به سایر اعضا انتقال خواهد داد.

مدیرگروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی استان کرمانشاه با بیان اینکه تا سال قبل ۴۰ درصد خانواده‌های کرمانشاهی معادل ۲۰۰ هزار نفر تحت آموزش‌های ویژه سفیران سلامت خانواده قرار گرفتند عنوان کرد: همچنین با همکاری آموزش و پرورش ۴۲ هزار سفیر سلامت دانش آموز نیز در این میان تربیت شده است.

وی از پوشش ۳۷ درصدی ادارات استان جهت اجرای طرح خود مراقبتی برای ارتقای شاخص‌های سلامتی کارکنان خبر داد.

 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking