۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳

خسارت 130 میلیارد تومانی سیل به کشاورزان خراسان شمالی

خسارت 130 میلیارد تومانی سیل به کشاورزان خراسان شمالی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از عدم استقبال کشاورزان از بیمه محصولات خبر داد و گفت: در سیل اخیر بیش از 130 میلیارد تومان به کشاورزی استان خسارت وارد شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ عبدالله یوسفی امروز در نشست خبری با رسانه‌های خراسان شمالی با بیان اینکه میانگین بارندگی استان تا روز گذشته 301 میلی‌متر بوده است اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به بارش‌های اخیر در خراسان شمالی این میزان هم نسبت به دوره آماری و هم نسبت به گذشته بی‌نظیر بوده که امید است با اقدامات انجام گرفته در حوزه کشاورزی و تدابیر خوب کشاورزان٬ اتفاقات خوبی در سال پیش رو رقم بخورد.

بررسی پیش فروش گندم به واسطه‌ها در کمیسیون کشاورزی مجلسسیل به 4 هزارهکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی خسارت زدجزئیات خسارت سیل به 1میلیون هکتار زمین کشاورزی/ تولید 14.5میلیون تن گندم علی‌رغم سیل

وی از خسارت 130 میلیارد تومانی ناشی از سیل به حوزه کشاورزی استان خبر داد و افزود: در پی حادثه سیل اخیر در استان بیش از 130 میلیارد تومان به حوزه کشاورزی خسارت وارد شد. هنوز جمع‌بندی نهایی در خصوص خسارات ناشی از تگرگ در روزهای اخیر صورت نگرفته است.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان شمالی در پایان تصریح کرد: تمامی محصولات کشاورزی و دامی که مشمول بیمه باشند، مورد پوشش بیمه در خصوص پرداخت خسارت قرار می‌گیرند٬ اما متاسفانه بنا به دلایلی٬ کشاورزان استقبال خوبی از بیمه نمی‌کنند که این یک نقطه ضعف به شمار می‌رود.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking