۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳

فرمانده قرارگاه غرب ارتش: ارتش پشتیبانی کامل خود را از سپاه اعلام می‌کند

فرمانده قرارگاه غرب ارتش: ارتش پشتیبانی کامل خود را از سپاه اعلام می‌کند
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش با اشاره به اقدام استکبار در زمینه قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی کامل خود را از سپاه اعلام می‌کند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، امیر فرهاد آریانفر در نشست خبری که عصر امروز در قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش برگزار شد با اشاره به اینکه گروه تکفیری الگوی تروریست مدرن است که استکبار جهانی آن را به وجود آورده است بیان کرد: سپاه قدس فعالیت‌هایی برای سرکوب گروهک‌ها در کشورهای مقاومت انجام داده است.

آریانفر افزود: استکبار جهانی از این اقدام سپاه برای مقابله با گروهک‌های تروریستی ناراحت است؛ بنابراین سپاه را مورد هجمه قرار داده است و ارتش پشتیبانی کامل خود را از سپاه اعلام می‌کند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش گفت: مقام معظم رهبری در انتصاب فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران راهبردهایی را تعیین کردند که به عنوان خط‌مشی و چشم‌انداز بلند ارتش ترسیم شد.

آریانفر با بیان اینکه یکی از راهبردهای مقام معظم رهبری ارتقای تحرک و کارآمدی نیروها بر حسب نیاز عملیاتی روز بود بیان کرد: در این راستا 30 طرح در دستور کار قرار گرفت و شاخص‌هایی برای آن تعریف شد.

وی گفت: ارتش اکنون از اوج آمادگی رزمی برخوردار است و همگام با سایر نیروهای مسلح توانایی و اقتدار برای مقابله با هرگونه تهدیدی از طرف گروه‌های مختلف از جمله گروه‌های ضد انقلاب را دارد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش با بیان اینکه ارتش از بدو انقلاب تاکنون به مأموریت خود در زمینه مقابله با تهدیدات مختلف پایبند است افزود: ساختار ارتش قابلیت انعطاف مناسبی بر مبنای تهدیدات جنگ‌های آینده و نوین دارد.

تداوم کمک‌رسانی ارتش در مناطق سیل‌زده

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش بیان کرد: در زمان وقوع سیل پنج تیپ در استان کرمانشاه و سه تیپ در کردستان به حالت آماده‌باش قرار گرفت.

وی با بیان اینکه نیروهای تیپ ابوذر در ایام تعطیلات در حال کمک‌رسانی به مردم سرپل‌ذهاب برای جابه‌جایی کانکس‌ها بودند عنوان کرد: به محض وقوع سیل امکانات و نیروها برای لایروبی رودخانه‌ها و باز کردن راه‌ها اعزام شد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش با اشاره به اعزام نفربرها و خودروهای سنگین به نورآباد گفت: بیش از 40 دستگاه خودروی سنگین و نفربر حامل اقلام خوراکی به پلدختر ارسال شد.

اختصاصی| متن کامل طرح مجلس برای حمایت از سپاه پاسدارانفرمانده سپاه استان خراسان‌رضوی: «مردمی‌بودن» مهمترین بعد هویتی سپاه استولایتی: مخالفت با سپاه پاسداران مخالفت با ملت ایران است

آریانفر با بیان اینکه در چند روز نخست وقوع سیل 107 هزار کنسرو، بیش از یک میلیون قرص نان و 200 هزار بطری آب بین سیل‌زدگان توزیع شد افزود: 350 دستگاه ادوات سنگین و کمپرسی به پلدختر اعزام شد.

وی بیان کرد: پلدختر دارای دو پل شرق و غرب بود که یکی از آن‌ها به دلیل وقوع سیل تخریب شده بود و با توجه به اینکه شهر توسط نیروهای سپاه، ارتش و دولتی به سه دسته تقسیم شده بود، پل دوم محل تردد ماشین‌آلات سنگین بسیاری بود.

آریانفر افزود: با توجه به اینکه پل دوم پلدختر توان تحمل تردد بسیار زیاد را نداشت، پل تخریب شده در کمتر از 48 ساعت توسط سربازان و نیروهای مرزی تعمیر شد و مورد استفاده قرار گرفت.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش با بیان اینکه کمک‌رسانی و اعزام کمک‌های نقدی و غیرنقدی به مناطق سیل‌زده توسط ارتش همچنان ادامه دارد گفت: تا زمانی که دولت و مسئولان استانی تصمیم به مدیریت منطقه بگیرند نیروهای مسلح به کمک‌رسانی خود ادامه می‌دهند.

وی با بیان اینکه در زلزله سرپل‌ذهاب نیز تیپ ابوذر با وجود 6 کشته و 98 زخمی به کمک زلزله‌زدگان آمد عنوان کرد: در زلزله سرپل‌ذهاب پنج تیپ و 6000 نفر از نیروهای کمکی در حال امدادرسانی بودند و بیمارستان صحرایی منطقه‌ای اقدامات ارزنده و اثرگذاری را ارائه داد و به مدت یک ماه به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کرد.

آریانفر با اشاره به اینکه در ساعات اولیه وقوع زلزله 1698 نفر مجروح و 256 کشته توسط ارتش از زیر آوار خارج شدند گفت: در مدت کوتاهی ناوگان هوایی تمام مصدومان را انتقال داد و پادگان ابوذر نیز در اختیار مصدومان قرار داشت.

وی به توزیع 78 هزار لیتر سوخت و 6000 تن مواد غذایی و ذخیره‌ای استراتژیک در بحران زلزله اشاره و اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمام بحران‌ها از جمله سیل و زلزله با تمام ظرفیت و توان پای کار است.

رژه روز ارتش تنها در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود

وی با اشاره به اینکه در 29 فروردین ماه به عنوان روز ارتش مراسم رژه برگزار می‌شود گفت: مراسم رژه شهر کرمانشاه پنجشنبه ساعت 8:30 با حضور یگان‌های نمونه و تجهیزات تعریف شده در بلوار امام خمینی(ره) روبه‌روی دانشکده کشاورزی برگزار می‌شود.

آریانفر با بیان اینکه نیروهایی که در مناطق زلزله‌زده در حال کمک‌رسانی هستند از رژه معاف هستند افزود: مراسم رژه تنها در مرکز استان‌ها برگزار می‌شود و در شهرستان‌ها چون بسیاری از نیروها و ادوات سنگین مهندسی در حال کمک‌رسانی هستند مراسم برگزار نمی‌شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش بیان کرد: در لرستان همزمان با روز ارتش به جای رژه نیروها، دستگاه‌ها و خودروهای حامل کمک‌های مردمی به سمت مناطق آسیب‌دیده رژه می‌روند.

وی با اشاره به دیدار فرماندهان ارتش با مقام معظم رهبری در روز چهارشنبه عنوان کرد: در رژه روز ارتش در تهران دستاوردهای نظامی به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام /ح

کلیدواژه ها :تروریست
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking