۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳

اختتامیه جشن هنر انقلاب آغاز شد

اختتامیه جشن هنر انقلاب آغاز شد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، آئین پایانی پنجمین جشن هفته هنر انقلاب دقایقی پیش با برپایی ویژه‌برنامه‌هایی آغاز شد.

در این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن مؤمنی شریف، سردار کوثری، سعید اوحدی و دیگر چهره‌ها حضور دارند، همچنین در این مراسم ابتدا کاندیدهای چهره سال انقلاب معرفی و سپس هوشنگ جاوید به دلیل سه دهه تلاش در جهت احیای موسیقی نواحی تجلیل شد.

امسال نیز همچون سال‌های گذشته از میان ۱۴ نامزد اولیه برای دریافت عنوان چهره سال هنر انقلاب ۵ نفر به عنوان نامزد‌های نهایی معرفی شده بودند.

به این ترتیب رضا امیرخانی، هدایت‌الله بهبودی، ابراهیم حاتمی‌کیا، مسعود نجابتی و مهدی نقویان به عنوان نامزدهای نهایی دریافت جایزه چهره سال هنر انقلاب معرفی شدند و امروز یکی از این چهره‌ها برگزیده و معرفی خواهند شد.

در این مراسم محسن مؤمنی‌شریف رئیس حوزه هنری اظهار داشت: هفته هنر انقلاب فرصتی است تا به کارنامه یکسال گذشته هنرمان نگاه کنیم و آینده را ببینیم که چگونه خواهد بود. نگاهی به هنر ١٤ نامزد چهره هنر سال انقلاب نشان می‌دهد برخی اتفاقات بزرگ در حوزه‌های مختلف هنری رخ داده است.

وی به موفقیت حوزه کتاب و بحران‌های این حوزه از جمله کاغذ اشاره کرد و بیان داشت: با این وجود اما شاهد انتشار کتابی بودیم که ١٠٠ هزار نسخه از آن به فروش رفت آنهم کتاب سفیر نوشته نیلوفر شادمهری است و نیز استقبالی که از کتاب رهش رضا امیرخانی شد و... نشان می‌دهد ما در حوزه‌های مختلف همچنان موفق هستیم.

وی به هنرهای تجسمی، تئاتر، فیلم و موسیقی و موفقیت‌های این بخش‌ها با فیلم‌هایی چون به وقت شام یا مستند ایران بیست اشاره کرد و افزود: دشمنان نسبت به آینده کشور سیاه‌نمایی می‌کنند اما هنرمندان در سالی که دشمنان گمان می‌کردند به برخی خواسته‌ها خواهند رسید هنرمندان در کنار مردم در ۲۲ بهمن درخشیدند.

در ادامه صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی با اشاره توجه انقلاب اسلامی به جامعه زنان گفت: انقلاب اسلامی به عدالت جنسیتی کمک کرد و اگر این توجه نبود ما گسست بزرگ در جامعه زنان داشتیم. این دوره چهل ساله انقلاب دوره خاصی است ٤٠ سال پیوسته که شاخه‌های مختلف هنر را از شعر تا سینما نقاشی و عکاسی تا هنرهای دیگر بارور کرده و این بخش قابل توجهی از مناسبات انقلاب اسلامی است.

درحال بروزرسانی...

کلیدواژه ها :چهره
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking