۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸

۲۰۰۰ جعبه تخم نوغان در رازوجرگلان توزیع می شود

۲۰۰۰ جعبه تخم نوغان در رازوجرگلان توزیع می شود
رئیس جهاد کشاورزی رازوجرگلان از آغاز فصل پرورش کرم ابریشم و توزیع دوهزار تخم نوغان در بین نوغانداران این شهرستان خبر داد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، الله وردی خادمی رئیس جهاد کشاورزی رازوجرگلان گفت: در سال گذشته نزدیک هزار جعبه تخم نوغان بین نوغانداران توزیع شد که امسال به دوهزار جعبه می رسد.

وی افزود: گرچه سرمازدگی برای رشد برگ درخت توت بی تاثیر نبوده اما امسال توزیع تخم نوغان به دلیل گران شدن ابریشم افزایش پیدا کرد.

وی گفت: از ۲۵ فروردین توزیع تخم نوغان در مراکز دهستان ها آغاز خواهد شد .

وی همچنین گفت: امسال همچنین از مجتمع پرورش کرم ابریشم که پرورش، رطوبت گیری و هم نخ ریسی انجام می شود و همچنین از ۱۰ هکتار توتستان در روستای کلاته ابریشم و ۷ هکتار در روستای بهار بهره برداری می شود که به صورت تعاونی ۱۵ جعبه تخم در روستای کلاته ابریشم و ۶ جعبه نیز در کلاته بهار پرورش داده خواهد شد.

خادمی اظهار داشت:  نزدیک ۱۷هزار اصله توت نیز بین متقاضیان از هفته درختکاری تاکنون توزیع شد و مصالح ۶۶ واحد تلمبار نیز در سطح شهرستان توزیع شد تا بهره برداری بیشتری امسال از پرورش کرم ابریشم داشته باشیم .

وی همچنین درباره قیمت هر کیلو پیله نیز گفت: پیش بینی می شود به دلیل گران شدن قیمت نخ ابریشم قیمت هر کیلو به ۱۰۰ هزار تومان برسد، سال گذشته این قیمت بین ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان بود .

گفتنی است شهرستان رازوجرگلان با تولید ۴۰ الی ۵۰ تن پیله کرم ابریشم رتبه نخست را در استان داراست و جزوه پنج شهرستان کشور در تولید پیله ابریشم است .

 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking