۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۷

آسیب ندیدن بناهای تاریخی جاجرم در پی زمین لرزه ۴.۱ ریشتری

آسیب ندیدن بناهای تاریخی جاجرم در پی زمین لرزه ۴.۱ ریشتری
معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی گفت: در پی وقوع زمین لرزه ۴.۱ ریشتری بامداد امروز در شهرستان جاجرم، آسیبی به آثار تاریخی این شهرستان وارد نشده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، علی مستوفیان اظهار کرد: با توجه به وقوع زلزله ۴.۱ ریشتری بامداد امروز ۲۶ فروردین در شهر شوقان از توابع شهرستان جاجرم، خسارت‌های احتمالی این زمین لرزه بررسی شد.

وی تصریح کرد: به محض وقوع زلزله، تحقیقات برای بررسی خسارات احتمالی به آثار و بناهای تاریخی این استان آغاز شده است که خوشبختانه هیچ گزارشی مبنی بر خسارت وارد شده به آثار و بناهای تاریخی در اثر زلزله بامداد امروز دریافت نشده است.

وی همچنین با اشاره به خسارت‌های وارد شده به ابنیه و آثار تاریخی استان در اثر سیل و بارندگی‌های فروردین ماه جاری، عنوان کرد: برآورد نهایی خسارت‌ها بیش از ۲ میلیارد تومان است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی بر لزوم اختصاص بخشی از اعتبارات بحران سیل به منظور مرمت آثار تاریخی آسیب دیده تأکید کرد و افزود: با تأمین اعتبار از محل ستاد بحران، اجرای مرمت این آثار آغاز می‌شود.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :تاریخی جاجرم
منبع : ایسنا
website tracking