۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۴

همه بند، بندسارها و سدهای خاکی سیریک بطور کامل آبگیری شدند

همه بند، بندسارها و سدهای خاکی سیریک بطور کامل آبگیری شدند
‌فرماندار شهرستان سیریک گفت: به دنبال بارندگی‌های دو روز گذشته و بامداد امروز در سطح شهرستان که موجب خوشحالی مردم بویژه کشاورزان، دامداران و صیادان شد همه بند و بندسارها، سدهای خاکی شهرستان بطور کامل آبگیری شدند.

‌به گزارش ایسنا، عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان سیریک در بازدید و سرکشی از روستاهای شهرستان افزود: تا کنون بعلت طغیان رودخانه‌های مرگ و دهارن راه ارتباطی ۱۲ روستای بخش مرکزی با مرکز شهرستان و راه ارتباطی ۲ روستای دودر و کنارجو در بخش بمانی با مرکز بخش، شهر بندر کوهستک و شهرستان قطع است.

وی اظهار کرد: بعلت طغیان رودخانه‌های گز، مرگ و دهارن در بخش مرکزی به تأسیسات، منازل مسکونی، مزارع کشاورزی، راههای ارتباطی روستاهای گز، گاراندهو، کردر و مستو خسارت وارد شده است.

پرتابیان اضافه کرد: بارندگی‌های شب گذشته و بامداد امروز که منجر به طغیان و بالا آمدن آب روخانه چالاک به روستاهای روتان، شهید مردان، سرگلم، گچینه پایین، پالور در بخش بمانی شهرستان شد موجب خسارت به تعدادی از منازل مسکونی، راه‌های روستایی و زمین‌های کشاورزی شده است.

وی افزود: با توجه به بازده‌ها و سرکشی‌های صورت گرفته بیش از ۱۵ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی، راه‌های روستایی و منازل مسکونی خسارت وارده شده است.

فرماندار شهرستان سیریک افزود: براساس گزارش پایگاه‌های باران سنج شهرستان بطور متغیر بین ۹۰ الی ۱۵۰ میلیمتر باران در سطح شهرستان بویژه در بخش بمانی شهرستان باریده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک یادآور شد: با اقدامات سریع و به موقع ستاد مدیرت بحران شهرستان الحمدالله از بروز خسارت فراوان به منازل مسکونی در ساعات ۱۲ شب الی ۳ بامداد جلوگیری و مدیریت شد.


انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking