۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱

طغیان ۴۵ رودخانه و انسداد ۱۲ محور مواصلاتی بین شهری/تیم مدیریت بحران آماده باش است

طغیان ۴۵ رودخانه و انسداد ۱۲ محور مواصلاتی بین شهری/تیم مدیریت بحران آماده باش است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه تاکیدات مقامات کشوری و همچنین در راستای عمل به وظایف ذاتی؛ تیم مدیریت بحران استان در تمام نقاط مشغول به کار بوده و با تمام توان آماده خدمات رسانی به مردم است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، احمدعلی موهبتی پیش از ظهر امروز با حضور در ستاد مرکزی مدیریت بحران استان به خبرنگاران گفت: از ۴۸ ساعت گذشته تاکنون تعداد ۴۵ رودخانه استان طغیان داشته و ۱۲ محور مواصلاتی بین شهری نیز مسدود شده و تعدادی از روستا‌ها نیز در معرض تخلیه قرار گرفته است که از این میان سه روستا در شهرستان مهرستان با جمعیتی بالغ بر ۹۵ خانوار و سه روستا در قصرقند با جمعیت بالغ بر ۳۱۶ خانوار تخلیه شده و علاوه بر تخریب تعدادی از منازل مسکونی مردم قصرقند در اطراف رودخانه کاجو؛ خساراتی نیز به زیرساخت‌های برق، راه و مخابرات وارد شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: اولویت اصلی ستاد مدیریت بحران استان جلوگیری از خسارات و مخاطرات جانی افراد است و البته اقدامات لازم در جهت جلوگیری از خسارات مالی نیز انجام خواهد شد.

استاندار گفت: فاجعه خشکسالی چندین ساله استان موجب شده که در عین وارد آمدن خسارات مالی؛ مردم از این باران رحمت الهی بسیار خوشحال باشند که امیدواریم ذخیره منابع آبی استان نیز به شرایط نرمال برسد.

وی ضمن ابراز خرسندی مجدد از نزول بارش رحمت الهی در استان افزود: خشکسالی ۲۰ ساله زندگی مردم را هم از نظر کشاورزی و دامداری و هم تامین آب شرب دچار مشکل کرده بود به طوری که از ۷۲۱ منبع آبی؛ ۵۵۰ منبع به طور کامل خشک شده بود و هزار و ۵۰۰ روستا به طور سیار آبرسانی می‌شد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اضافه کرد: بارندگی شبانه روز گذشته در منطقه سیستان موجب آبگرفتگی شدید در شهر‌های زابل و بنجار شده و از طرفی هم بارندگی خوب در کشور همسایه ظرف روز‌های آینده ورود سیلاب قابل ملاحظه به منطقه سیستان را به دنبال خواهد داشت.

رئیس شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در خصوص تعطیلی برخی مقاطع تحصیلی در شهر‌هایی که امروز باران نداشتند، گفت: اختیار تعطیلی مدارس به فرمانداران هر شهرستان تفویض شده و با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و از طرفی آبگرفتگی برخی معابر و فرسودگی برخی مدارس و احتمال ریزش و خطر جانی برای دانش‌آموزان به دلیل رطوبت موجود؛ این تصمیم اتخاذ شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking