۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۶

بهره‌مندی 198 بیمار صعب‌العلاج گلستانی مناطق سیل‌زده از خدمات دارویی

بهره‌مندی 198 بیمار صعب‌العلاج گلستانی مناطق سیل‌زده از خدمات دارویی
معاون غدا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه 198 بیمار صعب‌العلاج در مناطق سیل‌زده استان از خدمات دارویی بهره‌مند شدند، گفت: بعد از وقوع سیل، این بیماران سریعا شناسایی شدند و در تحویل دارو به آنها مشکلی ایجاد نشد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد صلبی در نشست خبری اظهار کرد: بلافاصله بعد از این حادثه جلساتی را با اعضای زنجیره، تأمین و توزیع دارو و انجمن داروسازان داشتیم و هماهنگی‌های لازم صورت گرفت.


وی افزود: در این مدت از ۴۹۸ نفر روز از داروسازان بخش خصوصی و دولتی و ۲۹۶ نفر روز از دارویاران که نیمی از آنها از بخش خصوصی بودند، استفاده می‌کردیم.

صلبی با بیان اینکه ۶۰ مورد بازرسی در این ایام از بیمارستان‌ها و بیمارستان‌های صحرایی صورت گرفت، تصریح کرد: ۲۰۲ پارت دارو در کمپ‌ها و بیمارستان‌های صحرایی و مراکز ارائه خدمات پزشکی توزیع شد. علاوه بر ۲۲ داروخانه شبانه روزی، ۱۳۸ داروخانه به صورت کشیک در ایام تعطیل فعالیت داشتند.

وی خاطرنشان کرد: یک میلیارد تومان دارو توزیع شد. همچنین ۱۰۰ میلیون تومان شیر خشک و غذای کمکی توزیع شد. تأمین ۲۵۰۰ قلم دارو کار سختی بود و خوشبختانه در این ایام مشکلی نداشتیم. هیچ تغییری در رژیم مصرف دارویی مردم در مناطق سیل زده نداشتیم.
انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking