۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۴

عبور از تحریم‌ها با شرکت‌های دانش بنیان

عبور از تحریم‌ها با شرکت‌های دانش بنیان
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان در حال رشد و ترقی هستند، گفت: با تحریم دارو و سایر تجهیزات پزشکی روبرو هستیم سال گذشته بخش عمده‌ای از محصولات دارویی و پزشکی تولید شده توسط شرکت‌های دانش بنیان به بازار آمد.

عبور از تحریم‌ها با شرکت‌های دانش بنیانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ،سورنا ستاری  معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد.

ستاری در حاشیه این بازدید، با بیان اینکه حدود ۴۱ پارک علم و فناو ری دولتی در کشور است، اظهار کرد: پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد آخرین پارکی بود که ثبت شد و ۴ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان داریم و انتظار هم داریم با فروش محصولات و تولیدات این شرکت‌ها به در آمد قابل توجهی برسیم. همچنین که این شرکت‌ها تا پایان سال ۹۷ حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش داشتند.

وی افزود: به هرحال یک حرکت جدی است که در استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد و از لحاظ دانشی دنبال آن هستیم و بخصوص در دانشگاه‌ها کار‌های در زمینه شرکت‌های دانش بنیان انجام می‌دهدن و دانشگاه‌ها سعی می‌کنند که راه مشخصی داشته باشند تا بتوانند شرکت‌های خود را ثبت و کارآفرینی کنند

معاون رئیس جمهور ادامه داد: بر اساس زیست بومی که مختص استان کهگیلویه و بویراحمد است، شاهد گیاهان دارویی و کشاورزی خوبی هستیم و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز منحصراً به فرد است. حتی می‌توانیم کارخانه‌جات خوبی در حوزه گیاهان دارویی با مشارکت بخش خصوصی ایجاد کنیم.

ستاری بیان کرد: بازدیدی که از پارک علم و فناوری این استان داشتم بچه‌های فعال، زنده و باانگیزه و با اعتماد به نفس بسیار بالا در استان کار می‌کنند.

وی افزود: برنامه‌های خیلی مفصلی تعریف کردیم به خصوص امسال که سال رونق تولید هست، برنامه‌های گستره‌ای داریم. بخش عمده‌ای از برنامه‌های ما مقابله با تحریم‌ها است که حل و فصل تحریم از طریق شرکت‌های دانش بنیان قطعاً امکان پذیر می‌باشد.

انتهای پیام /ا

افزایش پیشرفت شرکت دانش بنیان در تولید دارو
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking