۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۸

مطالبات کارکنان و معلمان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شود

برخی از کارکنان اداری و معلمان ادارات اموزش پرورش شهرستان‌ها و مناطق کهگیلویه و بویراحمد خواهان پرداخت 7 ماهه اضافه کاری خود هستند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، برخی از کارکنان اداری و معلمان آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد با برقراری تماس با خبرنگاران تسنیم خواستار پیگیری پرداخت مطالبات خود شدند.

کارکنان اداری آموزش و پرورش می‌گویند: 7 ماهه اضافه کاری آنان پرداخت نشده در حالی در استان‌های دیگر این مطالبه به حق کارکنان پرداخت شده است.

ترک تحصیل دانش آموزان دو روستای محروم در کهگیلویه و بویراحمد؛ سکوت آموزش و پرورش

همچنین حق التدریس و اضافه کاری معلمان غیرموظف نیز 6 ماهه معوق است و معلمی که به صورت دو شیفت فعالیت دارد نیز حق الزحمه آنان 6 ماه بوده که پرداخت نشده است.

همچنین بنا به بررسی‌های انجام شده حق الزحمه امتحانات یعنی نیروهایی که کار برگزاری امتحانات نهایی سوم و پیش دانشگاهیبر عهده دارند از سال 96 تاکنون پرداخت نشده است.

کارکنان اداری آموزش و پرورش می‌گوید: به دلیل اداری شدن ماهیانه 600 هزار تومان از حقوق آنها کم شد و تنها دل خوشی آنان به اضافه کاری بوده که در این صورت مجبور به استعفاء و تدریس در مدارس هستند.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه هیچ استانی اضافه کار کارکنان اداری را پرداخت نکرده است، گفت: هر فردی بتواند ثابت کند ریالی به استانیبابت این موضوع پرداخت شده جایزه می‌دهیم.

اردشیر یاری افزود: البته این امکان وجود دارد برخی استان‌های برخوردار از جمله البرز با درآمد اختصاصی 40 میلیارد تومان اضافه کار و مطالبات کارکنان را پرداخت کرده باشند.

وی با بیان اینکه استانی همچون البرز با استان بدون درآمدی مثل کهگیلویه و بویراحمد قابل مقایسه نیست، ادامه داد: به طور حتم شرایط آموزش و پرورش در سال 98 به مراتب بدتر از سال گذشته است.

یاری تاکید کرد: اجباری برای ماندن هیچ نیروی اداری نیست و اگر سال 98 چشم انتظار اضافه کار بوده یقین داشته باشند شرایط بسیاربدتر است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking