۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۹

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران:

رشته‌هایی که بازار کار ندارند، حذف می‌شوند

غلامی گفت: برخی از رشته‌های ما کم طرفدار هستند و بر این اساس احذف شدند، زیرا بازار شغلی مناسبی نداشتند.

حذف رشته‌هایی که بازار شغلی مناسب ندارند/ ورود دانشگاهیان به سیلبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست هم‌اندیشی با صاحب نظران دانشگاهی، در جمع خبرنگاران درباره محور‌های جلسه امروز بیان کرد: برای آن که بتوانیم برنامه‌های وزارت علوم را در کنار ساماندهی پژوهش‌ها پیش ببریم باید از نظر و ایده صاحبان اندیشه و دانشگاهیان بهره ببریم.

وی با بیان اینکه وزارت علوم سعی می‌کند تا موضوعات و چالش‌های پیش روی کشور را برطرف کند، اظهار کرد: سال گذشته به کمک دانشگاهیان چندین برنامه متعدد در حوزه ساماندهی ریزگردها، مسائل و موضوعات مربوط به زلزله و خشکسالی دریاچه ارومیه مطرح شد و امسال هم با توجه به سیل اخیری که در کشور به وقوع پیوسته است گروه‌های علمی دانشگاهی وارد عمل شده‌اند.

رشته‌های حذف شده از دانشگاه‌

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره رشته‌های حذف شده از دانشگاه‌ها بیان کرد: برخی از رشته‌های ما کم طرفدار هستند و در مقطع ارشد و دکتری تعداد کمی از دانشجویان را مورد پذیرش قرار می‌دهند که بر این اساس این رشته‌ها حذف شده‌اند، زیرا بازار شغلی مناسبی برایشان وجود نداشته است.

غلامی گفت: البته وزارت علوم تلاش دارد تا تمام رشته‌های دانشگاهی همچنان تدریس شوند، اما باید توجهی هم به بازار کار مناسب آن‌ها داشته باشیم.

کلیدواژه ها :شغل
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking