۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۶

رئیس پلیس فتا استان سمنان:

اختلاف خانوادگی عامل مزاحمت تلگرامی در سمنان/ متهم دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: باوجود ادله کافی این مجرم سایبری در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر شد.

اختلاف خانوادگی عامل مزاحمت تلگرامی در سمنان/ متهم دستگیر شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سرهنگ حسین صادقی کاشان رئیس پلیس فتای استان سمنان بابیان اینکه کاربران با انتشار تصاویر خصوصی خود در شبکه‌های اجتماعی زمینه‌ساز ایجاد مزاحمت اینترنتی برای خود نشوند از یک مورد مزاحمت تلگرامی در سمنان خبر داد وگفت: در پی شکایت یک شهروند مبنی بر مزاحمت اینترنتی در شبکه اجتماعی تلگرام بلافاصله موضوع در دست بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با اقدامات تخصصی مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی تلگرام با ایجاد پروفایلی اقدام به مزاحمت اینترنتی برای شاکی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان ضمن بیان اینکه با بررسی ادله و مستندات متهم شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر شد، ابراز داشت: متهم ابتدا منکر هرگونه جرم در این زمینه بود که پس از رؤیت مدارک انکارناپذیر لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را از این اقدام اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

سرهنگ صادقی کاشان در ادامه تصریح کرد: فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی محلی برای ایجاد مزاحمت برای دیگران و سرگرمی نیست لذا هرگونه ایجاد مزاحمت و سلب آسایش کاربران در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود و برابر قانون با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

وی افزود: متأسفانه برخی کاربران با انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی خود در این شبکه‌ها زمینه سو استفاده مجرمان سایبری را فراهم می‌کنند لذا از کاربران شبکه‌های اجتماعی درخواست می‌شود برای پیشگیری ازاین‌گونه مزاحمت‌ها به‌هیچ‌وجه اطلاعات شخصی خود را هرگز در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

انتهای پیام / گ 

فضای مجازی باز هم حادثه آفرید
کلیدواژه ها :تلگرام
منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking