۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۵

واکنش فرماندارلنده به ریشه کنی گیاهان داروئی در کهگیلویه وبویراحمد؛

بیلچه ات را زمین بگذار که این سیلاب محصول همین ویرانگری ها است/راه اندازی کمپین ملی " نه به خریدگیاهان داروئی"

فرماندار شهرستان لنده در واکنش به تخریب عرصه های مرتعی و گیاهان داروئی خواستار راه اندازی کمپین ملی" نه به خرید گیاهان داروئی" در تمام کشور شد تا کمتر شاهد تخریب عرصه های مرتعی و ملی باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از خبرلنده، دارا کریمی نژاد در واکنش به هجوم مردم به مناطق ییلاقی استان برای گیاهان سردسیری به خصوص گیاهان داروئی گفت: امروزه شاهد یک پدیده تخریب گرایانه در سطح وسیعی از مراتع ییلاقی استان هستیم که برخی از انسان های موجه و شاخص در حال تخریب مراتع هستند و اسف بار تر اینکه فرزندان خود را که باید طبیعت مهربان را به آنان معرفی کنند متاسفانه شیوه تخریب این مواهب الهی را به آنان آموزش می دهند و ذهن خلاق آنان را از هم اکنون درگیر تخریب مراتع و منابع ملی می کنند.

 

وی افزود: واقعا از دیدن برخی صحنه ها در تخریب این طبیعت زیبا به شخصه ناراحت شدم و به یاد شعر تفنگت را زمین بگذار افتاده ام و گفتم: بیلچه ات را زمین بگذار که این سیلاب ویرانگر محصول همین ویرانگری ها است.

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: آنچه می توان از سیلاب های کشور نتیجه گرفت این است که این همه خسارت ناشی از تخریب طبیعت و محیط زیستی است که به ما انسان ها این چننی خدمت می کند و ما بی رحمانه آن را درو می کنیم و جاده و ویلا و هزاران مشکلات دیگر برای آن ایجاد می کنیم.

 

وی تاکیدکرد: باید بارو داشته باشیم که هرانسانی در چیدن، فروش، خرید گونه های گیاهی سهیم باشد در تخریب منازل هموطنان ما در سراسر کشور سهیم است و باید این را باور کنیم و باید کاری کنیم که قاتل هموطنان خود نباشیم چرا که با این کار فرسایش خاک و تخریب مراتع شده است.

 

کریمی نژاد گفت: باید این را خوب بدانیم که هرکس در تخریب طبیعت سهم باشد طبیعت نیز در انتقام از ما با سیلاب، گرمای بیش از حد و سرما و حمله وحوش به افراد کوتاهی نخواهد کرد.

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: همه مسئولان و مردم باید در خصوص حفظ و حراست از جنگل و مراتع به خصوص گیاهان داروئی خود را موظف و مسئول بدانیم و در جهت فرهنگ سازی برای حراست از آن تلاش کنیم.

 

کریمی نژاد اظهارکرد: یکی از مهمترین دلایل سیلاب ها و روان آب ها تخریب مراتع است و اعتقاد داریم نماینده ولی فقیه دراستان، استاندار، نماینده مردم در مجلس ورئیس دادگستری، صداوسیما، اصحاب رسانه، سازمان های مردم نهاد و هنرمندان و همه و همه باید عمق این فاجعه را به نمایش بگذارند و کمپینی به عنوان " نه به خرید گیاهان داروئی" و " نه به فروش گیاهان داروئی" را در سطح استان به نمایش بگذاریم.

 

وی اظهارکرد: اصحاب رسانه خط مقدم آگاهی بخشی به جامعه در خصوص راه اندازی کمیپن ملی" نه به خرید گیاهان داروئی" باید سهیم باشیم و همه را به پیگیری از تخریب طبیعت به خصوص عرصه های طبیعی دعوت کنیم.

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: انتظار داریم مراجع محترم قضایی در خصوص مشاهده چنین افراد تخریب گر طبیعت و عرصه های مرتعی برخورد قاطعی با عامل و یا عوامل این کار داشته باشند تا درس عبرتی باشد برای کسانیکه با هدف سود جویی به دنبال تخریب طبیعت هستند.

منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking