۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۹

برگزاری دوره «تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن» در مؤسسه نورالثقلین فارسان

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی با هدف شناسایی نیروهای مستعد و تربیت آنان به منظور تدریس در دوره‌های آموزشی قرائت قرآن در مؤسسه نورالثقلین فارسان در حال برگزاری است.

برگزاری دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن درموسسه نورالثقلین فارسان

محسن تقی‌پور، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، از برگزاری دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در مؤسسه نورالثقلین فارسان خبر داد.
وی افزود: این دوره آموزشی با هدف شناسایی نیروهای مستعد و تربیت آنان به منظور تدریس در دوره‌های آموزشی قرائت قرآن(سطح ۱ و ۲) برگزار می‌شود.
تقی‌پور اظهار کرد: روشمند و هماهنگ کردن آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن و تعمیم روش‌های بدیع و انتقال مهارت‌های تدریس یکپارچه و نظام یافته قرائت از جمله اهداف برگزاری این طرح است.
وی با اشاره به اینکه، تعمیق ارتباط قرآن با فنون و روش‌های نوین علمی و تخصصی یکی از اهداف برگزاری این دوره است، افزود: 75 نفر در آزمون ورودی این دوره شرکت کردند و از بین آن‌ها 26 نفر موفق به دریافت حد نصاب نمره برای شرکت در این دوره شدند.
تقی‌پور همچنین با اشاره به اینکه این دوره 128 ساعت آموزش است، ادامه داد: دوره تربیت مربی روخوانی وروانخوانی قرآن کریم 84 ساعت آن حضوری و 44 ساعت آن غیر حضوری برگزار می شود.
وی گفت: عناوین درسی ارائه شده در این طرح عبارتند از: روش تدریـس روخوانی و روانخوانی قرآن، آموزش روش كارورزی«بخش‌خوانی، كلمه خوانی و روانخوانی (قرائت تحقیق آموزشی)، فنون معلمی و روانشناسی تربیتی، اخلاق و تربیت اسلامی(اخلاق معلمی)، آشنایی با رسم و ضبط قرآن کریم، احكام عمومی و احكام قرآنی، آشنایی با علوم قرآنی.
رئیس اداره امور قرآنی استان با اشاره با اینکه دروس اخلاق معلمی، احکام عمومی و آشنایی با علوم قرآنی غیر حضور برگزار می‌شوند، افزود: روش تدریس توسط خانم اسماعیلی، قرائت تحقیق و روش کارورزی توسط خانم ربیعی، فنون معلمی و روانشناسی توسط خانم قاسمی و آشنایی با رسم و ضبط قرآن کریم توسط استاد پرتوئی ارائه می‌شوند.
تقی‌‍پور در پایان بیان کرد: کلاس‌های حضوری این دوره از روز پنجشنه 22 فروردین ماه آغاز شده و آزمون‌های پایانی قبل از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و فراگیران در صورت موفقیت در آزمون‌های پایانی، ضمن اخذ گواهینامه تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن كریم، می‌توانند به‌عنوان معلمان دوره‌های عمومی قرائت قرآن كریم(سطوح 1 و 2) در مراکز قرآنی استان به تدریس بپردازند.
یادآور می‌شود، این دوره به همت اداره امور قرآنی استان و همکاری تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان در مؤسسه نورالثقلین این شهرستان در حال برگزاری است.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

    website tracking