۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۳

آخرین اخبار از بارندگی‌ها در هرمزگان/ تلاش برای بازگشایی مسیرهای روستایی مسدود شده

با ادامه بارندگی‌ها و احتمال ایجاد سیل در هرمزگان اقدامات لازم برای جلوگیری از آسیب‌ها و مشکلاتی که ممکن است برای مردم این استان به وجود آید هم‌چنان ادامه دارد.

‌آغاز پاکسازی معابر و رفع آسیب‌دیدگی‌ها به تأسیسات و معابر بندرعباس

شهردار بندرعباس از آغاز پاکسازی معابر اصلی و فرعی شهر با پایان بارندگی‌ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، عباس امینی زاده پس از پایان بارندگی و طوفان، در جمع مدیران بخش‌های مختلف شهرداری بندرعباس اظهار کرد: برگزاری جلسات کاربردی، برنامه‌ریزی، استفاده از تجربیات بارندگی‌های قبل و بررسی علل وقوع سیل و آب‌گرفتگی در سایر شهرها طی هفته‌های اخیر در کنار همدلی، صمیمیت و یکپارچگی نیروهای شهرداری بندرعباس باعث گذر از این شرایط حساس شد.

وی افزود: آماده‌باش کامل حدود هزار نفر نیرو در کنار ماشین‌آلات و انجام به موقع اقدامات پیشگیرانه باعث شد تا بارندگی شدید را به خوبی پشت سر بگذاریم.

شهردار بندرعباس بیان کرد: نیروهای آموزش‌دیده و پرتلاش شهرداری با تلاش بی‌وقفه حین طوفان و باران به شکلی شهر را مدیریت کردند که اندکی پس از اتمام بارندگی در اغلب معابر امکان تردد و حضور شادمان شهروندان میسر شد.

امینی زاده با بیان اینکه همدلی در کنار هم هدف مشترک، یعنی جلوگیری از هرگونه آسیب و خسارت به شهروندان برای ما مدنظر قرار دارد، تصریح کرد: ابراز رضایت شهروندان، منتقدین و مسئولان بخش‌های مختلف نتیجه اقدام صحیح در واکنش به بارندگی روزهای گذشته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: از امشب (یکشنبه)، کلیه نیروها در بخش‌های مختلف مأمور رسیدگی به امور تنظیف کامل شهر و ترمیم معابر آسیب‌دیده هستند.

شهرستان سیریک به حالت عادی بازگشت

فرماندار شهرستان سیریک از تلاش برای بازگشایی مسیرهای روستایی مسدود شده، خبر داد.

عبدالله پرتابیان در گفت و گو با ایسنا، افزود: با توجه به بارندگی‌های شدید روز گذشته در شهرستان سیریک تعدادی از مسیرهای روستایی نیز به دلیل آبگرفتگی و طغیان رودخانه‌ها فصلی مسدود شد که با تلاش تمامی نیروهای امدادی و راهداری و استفاده از تجهیزات و ماشین آلات امروز این مسیرها بازگشایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با تمهیدات و تلاش‌های صورت گرفته اکنون وضعیت شهرستان سیریک به حالت عادی بازگشته است، خاطرنشان کرد: مشکلی در خصوص آبگرفتگی منازل در شهرستان سیریک وجود ندارد و اکنون وضعیت آرام و به حالت عادی بازگشته است.

بازگشایی بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق استان هرمزگان از بازگشایی بنادر مسافری شهید حقانی بندرعباس، شهید ذاکری قشم و جزیره هرمز بدنبال بهبود شرایط جوی خبر داد.

حمیدرضا محمدحسینی در گفت و گو با ایسنا، در این‌باره گفت: با بهبود شرایط جوی و دریایی از صبح امروز رفت و آمد شناورهای مسافری از این بنادر برقرار است.

وی یادآور شد: رفت و آمد شناورهای مسافری در مسیر بندرعباس به قشم، هرمز و بالعکس از روز گذشته به‌علت بارندگی شدید و نامساعد شدن شرایط جوی متوقف شده بود.

از خطر ورود سیل به منازل روستایی سیریک جلوگیری شد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان شامگاه یکشنبه (۲۵ فروردین) با عزیمت به شهرستان سیریک از روستاهای در معرض سیل این شهرستان بازدید و در جریان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود سیلاب به منازل اهالی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در پی بارش شدید باران در شهرستان‌های سیریک و بشاگرد و جاری شدن رودخانه‌های فصلی چندین روستای شهرستان سیریک در معرض خطر سیل قرار گرفت.

در پی اعلام در معرض خطر قرار گرفتن چندین روستای بخش مرکزی شهرستان سیریک در سیل ایرج حیدری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با عزیمت به این شهرستان در شرق استان از نزدیک در جریان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود سیلاب به منازل مسکونی اهالی روستاهای در معرض خطر سیل قرار گرفت و دستوراتی را به منظور تسریع در روند امور در جریان بازدید صادر کرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در پایان سفر به شهرستان سیریک در خصوص آخرین وضعیت روستای‌های در معرض سیل این شهرستان گفت: با مجموعه اقدامات صورت پذیرفته شده از خطر ورود سیل به منازل اهالی روستاهای در معرض خطر سیل در شهرستان سیریک جلوگیری بعمل آمده است.

وی خاطرنشان کرد: کلیه دستگاه‌های خدمات رسانی شامل راهداری، هلال احمر، سپاه، دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و نیروهای مردمی با مدیریت فرماندار شهرستان برای به حداقل رساندن خسارت‌های سیلاب در حال تلاش هستند.

حیدری تصریح کرد: ماشین آلات سنگین مورد نیاز جهت احداث سیل بند به روستاهای در معرض خطر اعزام شده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: وضعیت شهرستان سیریک با فروکش سیلاب طی ساعت‌های آینده به حالت عادی بازمی گردد.

وی با تاکید بر انجام کارهای بنیادی برای جلوگیری از وقوع سیل، بیان کرد: لایروبی رودخانه‌ها و برنامه ریزی برای مهار سیلاب‌ها در مناطق بالا دست با احداث سد از جمله اقداماتی است که باید در بلند مدت برای جلوگیری از تکرار خطر سیل در شهرستان سیریک اتخاذ و عملیاتی شود.

تعطیلی برخی مدارس میناب در اثر بارندگی

مدیر آموزش و پرورش میناب گفت: تمامی مدارس روستاهای تلنگ ده گانه، سرشیفت، شمیلو، کرگان و کهنه شهر کرگان در تاریخ دوشنبه ۲۶ فروردین ماه تعطیل هستند.

غلامرضا سالاری میری در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر، گفت: تمامی مدارس روستاهای تلنگ ده گانه، سرشیفت، شمیلو، کرگان و کهنه شهر دوشنبه ۲۶ فروردین ماه تعطیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش میناب تصریح کرد: مدارس دیگر نقاط سطح شهرستان دایر است.

وی یادآور شد: مدارسی نیز که با مشکل حادی مواجه هستند و نیاز به تعطیلی دارند می‌توانند طبق بخشنامه قبلی اقدام نموده و مراتب و گزارشات مربوطه را به این مدیریت ارسال و نسبت به تعطیلی مدارس اقدام کنند.

تدابیر ستاد بحران هرمزگان موجب حذف وقایع غیر مترقبه شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به آخرین وضعیت متأثر از سامانه بارش در شهر بندرعباس گفت: تدابیر و تمهیدات صورت گرفته در سطح شهر بندرعباس موجب حذف وقایع غیر مترقبه و خسارات ناشی از آبگرفتگی معابر شد.

به گزارش ایسنا، علیرضا صفا ایسینی با اشاره به میزان بارندگی طی دو شبانه روز گذشته در سطح شهرستان بندرعباس افزود: بیشترین بارش در شهرستان بندرعباس به بخش فین با ۱۴۰ میلیمتر و کمترین به سرخون با ۲۳ میلیمتر تعلق دارد.

وی اضافه کرد: میزان بارندگی شهر بندرعباس طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۵.۶ بوده است که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش میزان بارندگی در سطح شهرستان بوده ایم.

وی به اقدامات صورت گرفته به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی در شهرستان بندرعباس اشاره کرد و گفت: موضوع دفع آب‌های سطحی شهر با پیگیری شهرداری بندرعباس با بکار گیری نیروها و ماشین آلات در دستور کار فوری قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: اعزام تیم‌های مختلف به منظور رفع آبگرفتگی معابر، اعزام تیم‌های فضای سبز و پارک‌ها جهت رفع مشکلات در سطح معابر و بوستان‌ها و لایروبی و آزاد سازی مسیر سیلاب و پاکسازی کانال‌ها، آبروها و سطح شهر از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است.

صفا ایسینی اضافه کرد: در محله چاهستانی ها انسداد مسیر سیلاب با استفاده از قطعات بتنی و ایجاد خاکریز و همچنین ایجاد دیوار حفاظتی خاکی در حاشیه ترانشه ها جهت جلوگیری از جاری شدن سیلاب به محله پایین دست و استقرار ماشین آلات در محل جهت مقابله با هر گونه حادثه احتمالی انجام گرفت.

وی تصریح کرد: استقرار اکیپ‌های برق و آب و فاضلاب در نقاط مختلف شهر بندرعباس در حال حاضر وضعیت کاملاً عادی و مشکل خاصی وجود ندارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: ۱۲ واحد مسکونی در شهر بندرعباس دچار آبگرفتگی شدند که با ورود عوامل مدیریت بحران مشکل رفع شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سامانه بارشی از بندرعباس خارج شد و تا امروز بعد از ظهر این سامانه از شرق استان نیز عبور خواهد کرد.

ادامه دارد....

کلیدواژه ها :تعطیلی مدارس
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking