۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۰۲

همایش «گُوگَری» به منظور مددرسانی به سیل‌زدگان در لردگان برگزار شد

همایش «گُوگَری» به منظور مددرسانی به سیل‌زدگان در لردگان برگزار شد
گروه اجتماعی - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری همایش گوگری در لردگان به منظور مددرسانی به استان‌های سیل‌زده لرستان و خوزستان خبر داد.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، جواد کارگران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری همایش گوگری در لردگان خبر داد و افزود: همایش گوگری توسط بختیاری تباران داخلی و خارجی کشور با هدف مددرسانی به سیل‌زدگان استان‌های لرستان و خوزستان، روز گذشته، 25 فروردین‌ماه در پارک آزادگان لردگان و با حضور مسئولین، هنرمندان و همچنین مردم دلسوز و خونگرم شهرستان لردگان برگزار شد.

کارگران ادامه داد: در این همایش علاوه بر حضور بختیاری تبارانی از استان‌های لر زبان کشور، میهمانانی از کشور استرالیا در بوستان خلیج فارس لردگان حضور یافتند.

وی تصریح کرد: در این همایش، که حدود دو هزار نفر در آن شرکت کردند هنرمندانی همچون استاد کورش اسدپور، علیداد لجمیری، فرهاد بیژن‌پور، کورش رضوانی‌فر، امیر سیاوش فرهادی، سید موسی موسوی، سعید حاجی‌پور، محسن جلیل آزاد، کوهیار بختیاری، مظفر صالحی، رضا شیروانی، امید داوودی، میلاد صادقی، سیداکبر موسوی، آراد اسماعیلی و ... به اجرای موسیقی پرداختند. همچنین گروه طنز آقا برفی از استان خوزستان(کورش عالی محمودی، بهنام رضایی بیژن موسوی) به اجرای برنامه طنز پرداختند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در پایان گفت: در این همایش، کمک‌های نقدی و غیرنقدی اهدایی بختیاری تباران به همت جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) و ستاد عتبات عالیات جمع آوری و برای مناطق جنوب کشور استان‌های لرستان و خوزستان ارسال شد.

یادآور‌ می‌شود، کلمه گوگری در زبان لری به معنی برادری است.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking