۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۲

1000 میلیاردتومان اوراق مشارکت به نوسازی مدارس مناطق سیل‌زده کشور اختصاص یافت

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: برای نخستین بار در بودجه امسال یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای نوسازی مدارس کشور در نظر گرفته شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، قاسم احمدی لاشکی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با پیگیری‌های نمایندگان و به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی همزمان سه تیم از کمیسیون تحقیقات مجلس وارد سه استان گلستان، لرستان و خوزستان شدند. این تیم‌ها قرار است وضعیت مدارس سیل‌زده این استان‌ها را ارزیابی کنند.

وی افزود: پس از جمع‌بندی، نتایج ارزیابی در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح می‌شود تا مورد پیگیری قرار گیرد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود کانکس و شروع تحصیل بعد از وقفه یک هفته‌ای اقدام ضربتی است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تا ماه مبارک رمضان یک ماه بیشتر فاصله نیست و شرایط باید برای تحصیل دانش‌آموزان فراهم می‌شد، استفاده از کانکس اقدام مناسبی است.

تداوم بارندگی در سیستان و بلوچستان مدارس 10 شهرستان را به تعطیلی کشاندکرمان| جاری شدن تمامی رودخانه‌های فصلی در کهنوج؛ در صورت تداوم بارش‌ها احتمالی تعطیلی مدارس وجود داردفرماندار نهبندان: بارندگی‌های روز گذشته خسارتی نداشته است/ تعطیلی تمام مدارس شهری و روستایی

وی ادامه داد: با همکاری خیران، مسئولان نوسازی و تجهیز مدارس و دیگر دستگاه‌های اجرایی اقدامات خوبی برای سال تحصیلی جدید در سه استان خوزستان، لرستان و گلستان که آسیب جدی دیدند انجام می‌شود.

احمدی لاشکی گفت: در بودجه سال 98 برای نوسازی اعتبارات خوبی دیده شده است که اگر محقق شود آمادگی لازم برای نوسازی قسمت اعظمی از مدارس تخریبی را داریم.

وی بیان داشت: برای نخستین بار در بودجه 98 مبلغ یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای نوسازی مدارس چاپ می‌شود. همچنین سهم نوسازی و فضای آموزشی مدارس از عوارض گازرسانی از 20 به 50 درصد افزایش می‌یابد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوادث اخیر 24 مدرسه استان گلستان تخریب شده است، خاطرنشان کرد: 6 هزار میلیارد تومان سهم قیر رایگان از سه درصد در سال گذشته به  پنج درصد افزایش می‌یابد که می‌توان تعداد زیادی از مدارس تخریبی استان گلستان را بازسازی کرد.

احسان گوهری‌راد، مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان اظهارداشت: 324 مدرسه استان متاثر از سیل خسارت دیده و از این تعداد 24 مدرسه به‌طور کامل تخریب شده است.

وی افزود: نوسازی میز و نیمکت، ارسال لوازم‌التحریر، کتاب‌های درسی و کانکس برای تحصیل سبب شد تا نغمه خوش آموزش در مناطق سیل‌زده استان به صدا درآید.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان بیان داشت: با فروکش کردن آب‌گرفتگی در آق قلا و گمیشان .احدهای آموزشی جدید را کلنگ‌زنی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ساخت واحدهای آموزشی جدید حداقل 6 ماه تا یکسال زمان می‌بَرد، گفت: تا آن زمان مدارس با شیفت مخالف و کانکس به فعالیت آموزشی خود ادامه می‌دهند.

کلیدواژه ها :تعطیلی مدارس
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking