۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۲

162 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای جبران خسارت سیل به گلستان اختصاص یافت

سرپرست استانداری گلستان گفت: مبلغ 162 میلیارد تومان معادل 50 درصد اعتبارات بلاعوض خسارات سیلاب در بخش کشاورزی استان واریز شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، میرمحمد غراوی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در سیل اخیر بخش کشاورزی خسارت‌های زیادی دید و دولت نیز برنامه‌هایی را برای جبران خسارت کشاورزان پیش‌بینی کرده است.

وی با اشاره به اختصاص کمک‌های بلاعوض به بخش کشاورزی استان گفت: 50 درصد اعتبارات بلاعوض خسارات سیلاب در بخش کشاورزی استان واریز شد.

سرپرست استانداری ادامه داد: براساس مصوبه هیئت وزیران 162 میلیارد تومان به حساب استان واریز شده است که باید طبق شیوه‌نامه وزارت جهاد کشاورزی و کمیته فنی و کارگروه‌های شهرستانی به‌صورت عادلانه توزیع شود.

ملکشاهی: علیه وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو شکایت می‌کنیموزیر جهاد کشاورزی: سالانه 80 میلیارد دلار غذا در ایران تولید می‌شودحجتی: سیل 2 هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی آسیب وارد کرد

وی در ادامه به کاهش آب‌گرفتگی در شهرهای آق‌قلا و گمیشان اشاره کرد و گفت: باید از تمامی نیروهای امدادی، نیروهای مسلح، دستگاه‌های اجرایی و نیروهای داوطلب و مردمی که در بحران سیلاب در استان تلاش کرده‌اند قدردانی کنیم.

غراوی افزودبا همکاری شهرداری تهران در روزهای آینده تیمی از این شهرداری با تمام تجهیزات برای نظافت و پاکیزه سازی شهرهای آق قلا و گمیشان به استان گلستان اعزام شوند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه هنوز آب‌گرفتگی‌هایی وجود دارد خسارت اعلام شده از سوی استان همان رقم چهار هزار و 800 میلیارد تومان است تا برآورد کامل انجام شود.

سرپرست استانداری همچنین بیان داشت: اعتباری بابت هزینه‌های ضروری در اختیار استان فقط در زمینه سیلاب قرار گرفته است و ما از دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها می‌خواهیم فاکتورها و مستندات هزینه‌کرد را ارائه کنند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking