۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۰

کمک نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراین

کمک نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراین
استپان پولتوراک، وزیر دفاع اوکراین در دیدار از یک پادگان اعلام کرد آمریکا به تازگی بیش از ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی به ارتش این کشور ارائه داده است.

کمک نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراینبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وب‌سایت یونیان، آمریکا به تازگی بیش از ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی به ارتش اوکراین ارائه داده است.

استپان پولتوراک، وزیر دفاع اوکراین شنبه هنگام دیدار از یک پادگان در «کانوتاپ» در زمینه کمک‌های نظامی واشنگتن به کی‌یف گفت: «به تازگی سطح کمک‌های نظامی و فنی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این امر از سوی همه شرکای ما و در وهله نخست آمریکا انجام می‌شود.»

وی افزود: «در حال حاضر ۳۵ خودروی رزمی "هامر" وارد "اودسا" شده که از این تعداد ۲۰ فروند زره پوش هستند و به یگان رزمی انتقال می‌یابند. ۱۵ دستگاه نیز شامل خودرو‌های پشتیبانی پزشکی می‌شوند.»

پولتوراک در ادامه گفت: «این کمک‌ها همچنین پرتابگر‌های ضد تانک "جاولین"، سامانه‌های ارتباطی پیشرفته، تجهیزات توپخانه، جنگ الکترونیک، سامانه‌های ضد تک تیرانداز و پهپاد را شامل می‌شود.»

به گفته وزیر دفاع اوکراین، این کشور برای ساخت ارتش مستحکم باید صنعت دفاعی خود را نیز توسعه دهد، زیرا صرف هزینه کردن شرکای خارجی موجب تقویت ارتش اوکراین نخواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking