۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰

ارتقاي جايگاه پژوهشي دانشگاه سمنان در رتبه بندي " ISC "

ارتقاي جايگاه پژوهشي دانشگاه سمنان در رتبه بندي
دانشگاه سمنان در جدیدترین رتبه بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام " ISC "، در رده ۱۱ تا ۱۵ دانشگاه برتر کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، مسعود نصیری زرندی رئیس دانشگاه سمنان گفت: در این رتبه‌بندی بیش از ۱۸۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی دولتی بر اساس ۲۶ شاخص و در قالب ۵ معیار پژوهش، آموزش، بین الملل، تسهیلات (امکانات) و فعالیت‌های اجتماعی – اقتصادی ارزیابی شدند که دانشگاهسمنان با کسب امتیاز ۶۱ و ۵۳ صدم با سه پله ارتقاء نسبت به دوره قبل در رده یازدهم ایستاد.

وی افزود: در معیار آموزش نیز این دانشگاه با کسب امتیاز ۴۴ و دو دهم با شش پله ارتقاء در رده بیست و پنجم قرار گرفت.

رئیس دانشگاه سمنان تصریح کرد: بر اساس این رتبه بندی، دانشگاه سمنان در معیار بین الملل با کسب نمره ۴۴ و ۹۶ صدم در رتبه ۲۱، در معیار تسهیلات (امکانات) با اخذ نمره ۲۳ و ۸۱ صدم در رتبه ۸۳ و برای فعالیت‌های اجتماعی – اقتصادی با دریافت نمره ۴۵ و ۱۲ صدم در رتبه ۲۰ قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه ۸۴ دانشگاه از دانشگاه‌های جامع کشور در رتبه بندی ISC حضور داشتند تصریح کرد: دانشگاه سمنان در مجموع رتبه بندی، در رده ۱۱ تا ۱۵ دانشگاه‌های جامع کشور قرار گرفته است.

انتهای پیام / گ

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking