۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸

سردار غیب پرور در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده گلستان خبر داد:

طرح "جهاد همبستگی ملی" با هدف کمک به هموطنان سیل زده از امروز آغاز می‌شود

طرح
رئیس سازمان بسیج مستضعفین از آغاز طرح " جهاد همبستگی ملی " با هدف کمک به هم وطنان سیل زده از امروز خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، سردار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین عصر امروز یکشنبه ۲۵ فروردین متن بعد از بازدید بک روزه از مناطق سیل زده استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد : هدف اول من در این سفر خداقوت گفتن به مردم ، دستگاهها ، سپاه و ارتش بود که واقعا میدان‌داری کردند.

سردار غیب پرور با اشاره به اینکه کاری که توقع بود از نیروی جهادی انجام شد، تصریح کرد: از بندرترکمن ، نیازآباد ، کانال گمیشان و سمت دریا اقدامات مهندسی که انجام شد ، بازدید کردیم ، نیروی دریایی سپاه کار بزرگی در منطقه انجام داد که حجم انبوه آب را به سمت دریا هدایت کردند.

وی متذکر شد: گرگانرود و کانال های پیرامون آن سالهای طولانی لایروبی نشده بود و در حین سیل این کار بزرگ انجام شد.

رییس سازمان بسیج بیان کرد: من آق قلا را به نسبت آخرین بازدیدم متفاوت از روزهای اول دیدم ، الحمدالله در آق قلا منطقه خاصی دچار مشکلات روز اول نیست، مردم هم کار خودشان را می کنند ، ما هم نیاز باشه تا آخر در کنار مردم هستیم.

غیب پرور از رونمایی طرحی بزرگ در آق قلا خبر داد و گفت: امروز در آق قلا طرحی را رسانه ای می کنیم که «جهاد همبستگی ملی» نام دارد .

وی تشریح کرد: در این طرح هر مسجد یک خانه و هر کاسب تامین یک کالای اساسی را عهده دار خواهد شد و هر بانک نیز یک مدرسه را می سازد که تمهیدات لازم را دوستان طراحی می کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: مردم با محوریت مساجد در بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده مشارکت می کنند، آنهایی که آسیب دیدند در اعتقادات و پایبندی ملی و مذهبی همه مثل هم هستند و کسبه متین ما هم که د دوران دفاع مقدس و بعد از آن هم از نظام و انقلاب دفاع کرده در این طرح مشارکت می کند.
 
غیب پرور اضافه کرد: من دعوت می کنم بازاریان را به این کار بزرگ و هر کاسب یک کالای بزرگ را به دلخواه خودش انتخاب کند ، برای این کار ما سامانه ای طراحی می کنیم که از طریق الکترونیکی صورت گیرد .

وی با اشاره به اینکه ما از دانش آموزان نباید غافل شویم یادآور شد: دانش آموزان هم روح لطیفی دارند و هم سن و سال آنها اقتضای این مسایل را ندارد ، آموزش و پرورش و کلاس‌های ما هر چه زودتر باید تشکیل شود.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: در سراسر کشور اعم از معمولان ، پلدختر ، حمیدیه ، سوسنگرد و هر جایی که اقتضا بکند نیروهای بسیج‌و سپاه حضور خواهند یافت تا کارها روی غلتک بیفتد.

منبع : دانا

بازتاب این خبر در رسانه ها

website tracking