۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶

300 کارگر مزارع پرورش ماهی در کهگیلویه و بویراحمد بیکار شدند

300 کارگر مزارع پرورش ماهی در کهگیلویه و بویراحمد بیکار شدند
مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد باران‌های سیل آسای و فرودین ماه سبب ایجاد خسارت و یا تعطیلی 150 مزرعه پرورش ماهی در این استان شد، گفت: 300 کارگر شاغل در این کارگاه‌ها بیکار شدند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، عباس نورمحمدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 150 مزرعه پرورش ماهی در این استان به دلیل باران‌های سیل آسای نیمه اول فرودین ماه امسال دچار خسارت و یا تعطیل شدند که این موضوع سبب بیکاری 300 کارگر شده است.

اعلام آمادگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد برای خدمات رسانی به مناطق سیل زدهعوامل اصلی حرکت سیلاب و آبگرفتگی‌ها در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شدتخریب بخشی از «بلادشاپور»؛ خطر بسیاری از آثار تاریخی کهگیلویه و بویراحمد را تهدید می‌کند

وی عنوان کرد:  شعب تامین اجتماعی با در نظر گرفتن لیست حق بیمه دی یا بهمن سال 97 این کارگران و یا گزارش بازرسی کارگاه مقرری بیمه بیکاری افراد دارای شرایط را بر اساس ضوابط مقرر در قانون بیمه بیکاری برقرار می‌کنند.

نورمحمدی ابراز کرد: شعب تامین اجتماعی با همکاری ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی کنترل و نظارت لازم را در زمینه اشتغال مجدد این افراد اعمال و در صورت از سرگیری فعالیت کارگاه و یا اشتغال کارگران بیکار شده در کارگاه‌های دیگر مقرری بیمه بیکاری آنان قطع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مزارع پرورش ماهی به دلیل واقع شدن در مسیر سیلاب و حریم رودخانه‌ها دچار خسارت شدید شدند، خاطرنشان کرد: کارگران شاغل در کارگاه‌هایی که بر اثر سیلاب‌های اخیر کار خود را از دست دادند در صورت داشتن شرایط قانونی ، بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

نورمحمدی افزود: بازرسان کارگاهی تامین اجتماعی از نخستین روزهای وقوع سیلاب در استان با هدف بررسی و تشکیل پرونده برای مزارع پرورش ماهی خسارت دیده عازم مناطق مختلف شدند تا شرایط و نحوه کمک به این کارگاه‌ها، کارفرمایان و کارگران تعیین شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking