۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳

ایران و ترکیه می‌توانند کسری تجاری بازرگانی را در تجارت با یکدیگر جبران کنند

ایران و ترکیه می‌توانند کسری تجاری بازرگانی را در تجارت با یکدیگر جبران کنند
رئیس اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به اینکه در شرایط موجود، ترکیه هم همانند ایران با مشکلات ارزی مواجه است گفت: بهترین کار این است که کسری تجاری بازرگانی را با تجارت با یکدیگر جبران کنیم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، یونس ژائله در دیدار سفیر ترکیه در ایران با اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تبریز که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه در شرایط موجود، ترکیه هم همانند ایران با مشکلات ارزی مواجه است اظهار داشت: بهترین کار این است که کسری تجاری بازرگانی را با تجارت با یکدیگر جبران کنیم.

وی افزود: به جای اینکه نیازهای خود را از سایر کشورها تأمین کنیم، می‌توانیم نیازهای همدیگر را تأمین کنیم که ما باید به عنوان اتاق بازرگانی این امر را تسهیل کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز، احتیاط بیش از حد برخی از تاجران در سختگیری معامله با ایران را یادآور شد و گفت: وقتی اقلامی که در لیست تحریم نیست، نباید سختگیرانه برخورد کنیم و تجارت دارو و غذا را باید تسهیل کنیم.

سفیر ترکیه: "تحریم" فرصت جدیدی جهت گسترش تعاملات برای ایران و ترکیه ایجاد کرده استباغچلی: انتخابات ترکیه ربطی به آمریکا و اروپا نداردوزارت خارجه آمریکا، ترکیه را به تحریم‌های شدید اقتصادی تهدید کردانتقاد رهبر حزب سعادت ترکیه از تحریم آمریکا علیه سپاه پاسدارانسفیر ترکیه در ایران: فشارهای منطقه‌ای مشترک سرآغاز خوبی برای روابط حسنه ایران و ترکیه است

ژائله، با تاکید بر اینکه می‌توانیم نیازهای همدیگر را بدون نیاز به سایر کشورها تأمین کنیم ابراز داشت: در این برهه نیاز داریم که مثلاً در محصولات پتروشیمی به جای عربستان از محصولات پتروشیمی ایرانی خریداری شود تا در کنار هم از مشکلات عبور کنیم.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی تبریز بیش از 102 سال قدمت دارد، ادامه داد: تبریز در طول تاریخ به تجارت معروف بوده و با توجه به اشتراکات فرهنگی و زبانی می‌تواند زمینه خوبی برای گسترش روابط اقتصادی ایران و ترکیه باشد.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز، با اشاره به اینکه حجم واردات ترکیه از سایر کشورها 168 میلیارد دلار است خاطرنشان کرد: باید با تلاش فعالان بخش خصوصی، سهم ایران را از این رقم افزایش دهیم چراکه رقم فعلی در سطح روابط یک همسایه و دوست نیست.

وی توریست درمانی را یکی از مزیت‌های تبریز دانست و گفت: بسیاری از توانمندی‌های بالایی که در این منطقه و استان وجود دارد باید از طریق تبلیغ و معرفی بیشتر، توریست‌هایی را از ترکیه جذب کنیم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking