۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۱

نقش قصابی‌های سیار دشتروم بویراحمد در تنظیم بازار؛ شعبه سیار دامپزشکی ایجاد شود

جمع آوری قصابی‌های سیار دشتروم بویراحمد واقع در جاده یاسوج-بابامیدان در دو سال اخیر به یک پای ثابت برخی نشست‌های مدیران کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، در دو سال اخیر ساماندهی قصابی‌ها و کشتارگاه‌های غیر مجاز مستقر در کنار جاده‌های اصلی این استان از جمله تنگاری دشتروم بویراحمد و دارشاهی دنا در دستور کار مسئولان و متولیان امر قرار گرفته هرچند تاکنون به نتیجه خاصی نرسیده‌اند.

قیمت گوشت قرمز و مرغ در ماه رمضان افزایش نمی‌یابدتوقف عرضه گوشت تنظیم بازاری به حذف رانت و دلالی کمک می‌کندفروش گوشت حیوانات کم‌یاب به مشتریان خاص + تصاویر

جالب اینجاست که مسئولان استانی تنها تعطیلی این قصابی‌ها را به عنوان مهمترین و تنهاترین سناریو پیگیری می‌کنند در حالی برخی از خانواده‌ها از این طریق امرار و معاش می‌کنند و با تعطیلی این قصابی‌های سیار بر خیل عظیم بیکاران در این دیار اضافه می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد به عنوان ضابط قضایی پایش را در یک کفش کرده که باید این قصابی‌ها جمع آوری شود در حالی می‌توانند با یک تصمیم عادلانه و منطقی با ساماندهی آن‌ها مانع از تعطیلی و در مجموعه شناسنامه دارد کردن آنها باشند.

عبدالله بهمنش مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد این را گفته که به دلیل ترس از برخورد فیزیکی، شبانه به سراغ قصابی‌های مستقر در کنار جاده‌های اصلی استان می‌رود و آنان را پلمپ می‌کند.

وی می‌گوید: برخی از این واحدهای صنفی را پلمپ کردیم ولی بعد از چند روز پلمپ را شکستند و مجدد ادامه فعالیت دادند.

بدون شک با ساماندهی این قصابی‌ها به جای تعطیلی، می‌توان به تنظیم بازار کمک کرد و با شناسنامه دار کردن این افراد برای ادامه فعالیت و جلوگیری از انحراف و استقرار دامپزشکی سیار شاهد رونق تولید و توسعه دامپروری به صورت سنتی و صنعتی هستیم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking