۲۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰

امام‌ جمعه قم: ارتش و سپاه کوچکترین حرکت دشمن را با پاسخی سخت و کوبنده می‌دهد

امام‌ جمعه قم: ارتش و سپاه کوچکترین حرکت دشمن را با پاسخی سخت و کوبنده می‌دهد
امام‌ جمعه قم گفت: توان و قدرت نیروهای نظامی تا حدی است که آماده مقابله با دشمن است و ارتش و سپاه کوچک‌ترین حرکت دشمن را با پاسخی سخت و شکننده می‌دهد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مصلی قدس با تأکید بر رعایت تقوای الهی اظهار داشت: هنگامی‌که حضرت یوسف را برای حضور در نزد زنان بردند، آن بزرگوار از آن مهلکه فساد قهرمانانه عبور کرد بنابراین گاهی اقتضا می‌کند که با فساد و زمینه‌های آن درگیر شده و با آن مقابله کرد.

امام‌ جمعه قم با تفسیر آیه پنجم از سوره توبه گفت: خداوند به مشرکان 4 ماه مهلت می‌دهد و سپس دستور داده که اقدام لازم را در مورد آن‌ها انجام دهید، در صورتی‌که بر شرک خود پافشاری کنند باید نابود شوند و یا در اقطار پراکنده شوند، مشرکان فتنه‌گر و توطئه گران شرور را حتی در خارج از مرزها نیز باید مدنظر قرار دهیم تا زمین از لوث وجود آن‌ها در امان بماند.

وی ادامه داد: در قسمت پایانی آیه پنجم سوره توبه خداوند فرموده این شدت خشونتی که درباره این دسته از مشرکان گفتیم به معنای بسته بودن راه بازگشت و توبه نیست، بلکه هر زمان که خواستند می‌توانند به دامن اسلام بازگردند، مسلمانان هم باید توبه مشرکان را پذیرفته و متعرض آن‌ها نشوند، گذشته مشرکان را نادیده گرفته و ملاک را حال فعلی آن‌ها قرار دهند.

سعیدی با بیان نکاتی درباره آیه پنجم سوره توبه عنوان کرد: همه ما انسان‌ها بر یک فطرتی خداجو و خداپرست هستند که گاهی افراد این فطرت را به فراموشی می‌سپارند، بنابراین مسلمانان باید با این مشرکین معارض به‌گونه‌ای رفتار کنند که آن‌ها تمایل به سمت اسلام داشته و راه توبه به روی آن‌ها را نبندند، همچنین اگر مشرکان اقدام به اقامه نماز کردند جلوی آن‌ها را نگیرند.

امام جمعه شهرکرد: فتنه‌های دشمن تماما توسط سپاه خنثی شده؛ سپاه همچنان مقتدر استامام جمعه مشهد مقدس: اقدام اخیر آمریکا تخلف از قوانین بین‌المللی است؛ دنیا محبوبیت سپاه را در دل مردم مشاهده کردامیر حیدری: آمریکا با اقدام علیه سپاه امنیت نیروهای خود را برای همیشه به خطر انداخت
امام‌جمعه قم در خطبه‌های دوم نماز با بیان راه‌های مختلف رسیدن به تقوای الهی عنوان کرد: معیار و ملاک شخصیت ما در نزد خدا به همین عامل تقوا بستگی دارد، امیدواریم خداوند تقوایی که ما را از آسیب‌ها دور کند را به ما عنایت کند.

وی ماه شعبان را ماه عروج و صعود به‌سوی خداوند باریتعالی دانست و تصریح کرد: میلاد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار و حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) و حضرت سجاد(ع) را در این هفته داشتیم که آن‌ها را به همگی تبریک عرض می‌کنیم، اوج این میلادها میلاد حضرت صاحب‌الزمان(عج) است که روز مستضعفان جهان بوده و آن را تبریک می‌گوییم.

سعیدی با اشاره به بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در آغاز سال نو و مناسبت‌های دیگر ایشان یادآور شد: دلیل آنکه رهبر معظم انقلاب همواره جوانان را مورد خطاب قرار می‌دهند این بوده که فردای ایران اسلامی متعلق جوانان است که می‌توانند به اوج اعتلا برسانند، به فرموده مقام معظم رهبری سال جدید سال فرصت‌ها بوده و فرصت‌های بزرگ در قالب تولید و اتحاد و همبستگی، امید و دشمن‌شناسی اتفاق می‌افتد.

تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) گفت: انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ادامه بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) بوده و بعثت برای یک جامعه فاضله و ساخت یک تمدن هست که هم علم و هم اخلاق داشته و هم در درگیری با طواغیت و مستکبرین ملت ایران با تأسی به ائمه(ع) و انبیای الهی بسترساز ظهور امام عصر(عج) خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به سیل اخیر کشور عنوان کرد: بارش‌های اخیر کشور را از بحران کمبود آب خارج کرد، اما سیلاب‌های اخیر کشور را با بحران‌هایی روبه‌رو کرده و بسیاری از زیرساخت‌ها و اثاثیه مردم از بین رفت، بنابراین برای مقابله با این تهدیدات نیازمند یک عزم ملی هستیم، رهبر معظم انقلاب از همان ابتدا همه دستگاه‌های اجرایی و نظامی را به صحنه آوردند و با حضور بسیجی اقشار مردم بار دیگر خاطره دفاع مقدس را زنده دیدند.

سعیدی ادامه داد: جدای از این خسارت‌ها، آسیب‌های روحی خسارت‌دیدگان سیل اخیر مسئله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، این اتفاق ممکن است برای همه ما اتفاق بیفتد، بنابراین نوع خدمات‌رسانی باید به لحاظ کمی و کیفی به شکل شایسته‌ای باشد، همچنین مردم باید تنها برای رضای الهی اقدام به خدمت‌رسانی کنند، از سوی دیگر امدادرسانان نباید فقط اقدام به رفع نیازهای کوتاه‌مدت حادثه دیدگان کنند.

امام‌ جمعه قم بر شناسایی علل این سیل  تأکید کرد و گفت: نباید برای رسیدن به منافع نزدیک اقدام به ساخت‌وسازهایی کرد که بعدها خسارت به مردم وارد کند، از عامل تشدیدکننده این آسیب‌ها باید با برخورد قاطع جلوگیری کرده و قوه قضاییه باید با عاملان این آسیب‌ها برخورد جدی کند.

وی ضمن قدردانی از تلاش ارتش و سپاه گفت: ایمان به خدا، عشق به خدمت و اطاعت از عبد صالح خدا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط ارتش از جمله ویژگی‌های این نیروی نظامی پرتوان در نظام جمهوری اسلامی است، توان و قدرت نیروهای نظامی تا حدی است که آماده مقابله با دشمن است و کوچک‌ترین حرکت دشمن را ارتش و سپاه با پاسخی سخت و شکننده خواهد داد.

سعیدی تأکید کرد: این آرامش و امنیت با لطف الهی با رزمایش‌های مختلف و حرکت ناوهای نیروهای مسلح در آب‌های همیشه فارس و دریای عمان و در سایه غرش موشک‌های جمهوری اسلامی ایران است، به فرموده مقام معظم رهبری باید به دنبال تمدن‌سازی اسلامی بوده که در درون چنین دنیایی تسلط معنوی بر مناطق عمده دنیا به دست می‌آید.

امام‌ جمعه قم در پایان خاطرنشان کرد: سپاه هم در عملیات و مقابله با دشمن در مرزها و هم در چند کیلومترها آن‌ طرف مرزها در دفاع حریم اهل‌بیت(ع) پیش‌قدم است، آن‌کسی که فریب می‌خورد ترامپ و شیاطین و احمق‌های دور و ور آمریکا است و روش آمریکا همان روش احمق‌های شکست‌ خورده است و این احمق‌های شکست‌ خورده جهالت ترامپ را دنبال می‌کنند.

کلیدواژه ها :قم خدا توبه
منبع : تسنیم
website tracking