۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴

گل گهر صدرنشین ماند/ پیروزی ملوانان با خداحافظی کاپیتان تلخ شد

هفته بیست و هفتم مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور با برگزاری هفت بازی پیگیری شد.

گل گهر صدرنشین ماند/ پیروزی ملوانان با خداحافظی کاپیتان تلخ شدبه گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، تیم های فوتبال بادران و گل گهر سیرجان در تهران به مصاف هم رفتند که در نهایت ۲ تیم به تساوی بدون گل و تقسیم امتیازات رضایت دادند.

شاگردان وینگو با یک امتیاز این بازی ۴۹ امتیازی شدند و با توجه به توقف شاهین شهرداری بوشهر برابر مس رفسنجان، با یک امتیاز بیشتر نسبت به تیم بوشهری، صدرنشین رقابت‌ها باقی ماندند. گل گهر با توجه به این که نسبت به شاهین شهرداری بوشهر نزدیک‌ترین تعقیب کننده خود یک بازی کمتر انجام داده است، اما همچنان بخت اول صعود به لیگ برتر به شمار می‌رود.
بادران هم با این تساوی سی و هفت امتیازی شد و با یک پله سقوط در رده هشتم ایستاد.

تساوی به نفع صدر نشین

شاهین شهرداری بوشهر با آنکه تا دقیقه ۸۵ با یک گل از میزبان خود مس رفسنجان پیش بود، در نهایت نتوانستند برتری خود را حفظ کنند و به صدر جدول برسند.
شاگردان ویسی با ۴۸ امتیاز پس از گل گهر در رده دوم باقی ماندند.

پیروزی در روز خداحافظی کاپیتان

ملوانان در آخرین بازی خانگی خود در فصل جاری به مصاف آلومینیوم اراک رفتند و در حالی که یک گل از میهمان اراکی خود عقب بودند در پایان ۲ بر یک پیروز شدند. هر چند داور بازی هشت دقیقه وقت تلف شده برای نیمه دوم گرفت، اما درخشش مبین عشایر دروازه بان جوان ملوان، مانع از گلزنی آلومینیوم شد تا اولین باخت این تیم در بندر انزلی و در مقابل ملوان این شهر رقم بخورد.
در پایان این بازی پژمان نوری کاپیتان متعصب ملوان، اعلام کرد که در پایان فصل از دنیای فوتبال خداحافظی می کند.

صعود یک پله ای خونه به خونه بابل

در مازندران، خونه به خونه این شهر جز گلزنی همه کار کرد و نتوانست ۳ امتیاز حساس این بازی را از نود ارومیه بگیرد. هرچند خونه به خونه با این تساوی، یک پله در جدول صعود کرد، اما همچنان خطر سقوط این تیم به قوت خود باقی مانده است. نود ارومیه نیز به خاطر تفاضل گل بهتر یک پله بالاتر از خونه به خونه ایستاد.

جدال قعرنشینان برنده نداشت

در دیگر بازی حساس و سرنوشت ساز این هفته، تیم‌های شهرداری تبریز و شهرداری شهرداری ماهشهر به مصاف هم رفتند. ماهشهری‌ها که به ۳ امتیاز این بازی نیاز شدیدی داشتند و امیدوارانه به تبریز سفر کرده بودند در یک بازی پر گل با نتیجه ۳_۳ به تساوی رسیدند و به یک امتیاز قناعت کردند.
شهرداری ماهشهر پس از این بازی همچنان در قعر جدول باقی ماند.

امید گل ریحان برای صعود پررنگ‌تر شد

گل ریحان البرز که پیش از این در رده پنجم جدول قرار داشت، کارون اروند خرمشهر را با نتیجه ۰_۲ مغلوب کرد و ضمن صعود دو پله‌ای در جدول، برای صعود به لیگ برتر امیدوارتر شد.
یاران بنگر در پی نتایج ضعیف، در رده پانزدهم قرار گرفتند تا خطر سقوط را بیش از پیش احساس کنند.

پیروزی فجر با گلزنی بازیکن سابق پرسپولیس

سرخپوشان پاکدشت که برای صعود به لیگ برتر نقشه می‌کشیدند، در خانه با نتیجه عجیب چهار بر ۲ برابر فجر سپاسی شیراز شکست خوردند.
مجتبی حق دوست و عباس بوعذار بازیکنان سابق نفت تهران و میلاد غریبی که سابقه بازی در پرسپولیس را دارد برای فجر سپاسی گلزنی کردند.
سرخپوشان پاکدشت با این شکست ۴۳ امتیازی ماندند و به رده پنجم نزول کردند، همچنین فجر سپاسی با این سه امتیاز یک پله صعود کرد و به رده هفتم رسید.

تیم‌های مس کرمان و قشقایی شیراز در این هفته استراحت داشتند.

بیشتر بخوانید:

نظارت دقیق کمیته اخلاق بر هفته‌های پایانی لیگ دسته اول

جدال پاس و نیروی زمینی برای صعود مستقیم به لیگ یک

کاپیتان ملوان در پایان فصل از فوتبال خداحافظی می کند

منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking