۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۵۵

سیل با مدارس پلدختر چه کرد/ یک‌متر گل‌ولای در مدارس

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: سیل به 500 مدرسه در استان لرستان آسیب زده است و ارتفاع گل‌ولای در برخی مدارس بیش از یک متر است.
- اخبار اجتماعی -

مهرالله رخشانی مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره بازدید از مدارس سیل‌زده استان لرستان و شهر پلدختر اظهار کرد: بخشی از شهر پلدختر که در حاشیه رودخانه واقع شده است دچار آبگرفتگی ‌شده و خانه‌های مردم تا زیر سقف در گل‌ولای هستند؛ همچنین ارتفاع گل‌ولای در مدارس بسیار بالاست و گاه تا بیش از یک متر می‌رسد.

میز‌ و نیمکت‌ها زیر گل‌ولای دفن شد

وی افزود: میز نیمکت‌هایی که فرصت جمع‌آوری آنها فراهم نبود زیر گل‌‌و لای دفن شده‌اند اما مدرسه نوسازی که در اثر سیل تخریب شده باشد، نداریم.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: مدارس قدیمی و خشت و گلی که در مناطق روستایی قرار دارند بر اثر سیل تخریب شده‌اند و دیوار برخی مدارس که از گذشته در لیست تخریب و بازسازی بودند، ریخته است.

آسیب سیل به 500 مدرسه 

رخشانی مهر ادامه داد: براساس دسته بندی که از مدارس سیل زده استان لرستان انجام دادیم، برخی مدارس تخریبی هستند که باید مجدد ساخته شوند برخی نیاز به تعمیرات اساسی و گروه دیگر نیاز به تعمیرات جزئی دارند و در مجموع بیش از 500 مدرسه آسیب دیده‌اند.

وی درباره لایروبی گل‌ولای از مدارس عنوان‌کرد: مدارسی که عمق گل‌ولای در آن کم بود، نظافت شده‌اند ولی لایروبی مدارسی که ارتفاع گل‌ولای در آنها بالاست با نفرات کم و وسایل معمولی امکان‌پذیر نیست و نیاز به حضور گروه‌های جهادی است البته با نیروهای بسیج و سپاه صحبت کرده‌ایم اما اولویت نخست آنها لایروبی خانه‌های مردم است و پس از آن به سراغ مدارس می‌آیند.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: ارتفاع گل‌ولای در 10 مدرسه بالاست و باید سریع‌تر برای پاکسازی آنها دست به کار شویم.

مدارس سیل‌زده استان لرستان تا چه‌تاریخی تعطیلند؟برگزاری کلاس فوق‌العاده برای دانش‌آموزان سیل‌زده/ 200کانکس جایگزین مدارس تخریبی لرستان"سیل مهربانی همکلاسی‌" به فریاد مردم سیل‌زده کشور می‌رسدآسیب سیل به 538 مدرسه خوزستان

ارسال 100 کانکس و 5 هزار میز و نیمکت

رخشانی مهر گفت: حدود 100 کانکس در مناطق سیل‌زده استان لرستان نیاز است که تا پایان هفته آنها را تحویل می‌دهیم همچنین 5 هزار میز و نیمکت نیز ارسال می‌شود و 5 میلیارد تومان برای انجام تعمیرات اساسی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی آسیب‌دیده مدارس اختصاص یافته است.

وی با اشاره به حضور گروهی از خیران مدرسه‌ساز در استان لرستان افزود: هر کدام از این افراد تعهداتی را برای ساخت مدرسه پذیرفته‌اند به عنوان مثال علی اکبر ابراهیمی که تاکنون بیش از 200 مدرسه در کشور ساخته است متعهد شد که 8 مدرسه در مناطق سیل‌زده استان لرستان بسازد و احتمالا هفته آینده نیز جلسه‌ای را با خیران مدرسه‌ساز برگزار خواهیم کرد تا آنها را به سمت مدرسه‌سازی در مناطق سیل‌زده استان لرستان سوق دهیم.

کلیدواژه ها :مهر
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking