۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار خبر داد؛

انجام بیش از ۲۰۰۰ ماموریت اورژانسی در ایام نوروز

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار از انجام بیش از 2هزار ماموریت اورژانسی در ایام نوروز خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بصیرسبزوار  علی شریفان ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اعلام برگزاری طرح سلامت نوروزی در ایام 25 اسفندماه الی17 فروردین‌ماه اظهار داشت: بیش از 2 هزار و 41 مأموریت اورژانسی در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن انجام که در این مأموریت‌ها به 2 هزار و 381 بیمار و مصدوم خدمات درمانی پیش بیمارستانی ارائه شد.

 

وی با بیان اینکه از این تعداد مأموریت 480 مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده،افزود: بیش از 798 مصدوم سوانح ترافیکی  در این ایام توسط اورژانس115 به مراکز درمانی  تابعه منتقل‌شده‌اند و همچنین در این مدت بالگرد اورژانس هوایی با هشت پرواز منجر به امدادرسانی به 14 مصدوم و بیمار شده است.

 

رئیس اورژانس سبزوار با اشاره به استقرار سه پایگاه سلامت نوروزی در مسیر جاده‌ای سبزوار - شاهرود و نیشابور،اضافه کرد: در طرح سلامت نوروزی سال جاری بیش از 858 نفر از مسافران به پایگاه‌های سلامت نوروزی مراجعه و خدمات درمانی موردنیاز را دریافت نموده‌اند.

 

دکتر شریفان ادامه داد: متأسفانه در این مدت 13 نفر در اثر سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی شهرستان جان خود را ازدست‌داده‌اند که این تعداد مشابه سال گذشته بوده است.

 

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار با اشاره به فعال بودن 24 ساعته مرکز هدایت عملیات بحران و پایش حوادث ویژه در این ایام تصریح کرد: 26 پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای با 29 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و یک بالگرد طی این مدت به‌صورت 24 ساعته خدمات درمانی پیش بیمارستانی را ارائه دادند.

 

کلیدواژه ها :آمبولانس
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking