۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۰

بعد از ظهر امروز بارش باران در خراسان رضوی شدت می‌گیرد

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش باران از عصر امروز در مناطق مختلف این استان به ویژه نیمه شمالی آن شدت می‌گیرد.
- اخبار استانها -

یحیی قائنی پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: تا صبح روز سه شنبه هفته کنونی در خراسان رضوی بارش‌های شدید باران همراه با وزش باد شدید و همچنین در نواحی کوهستانی بارش تگرگ ادامه خواهد داشت اما وضعیت ناپایداری جوی و بارش‌های باران به صورت پراکنده تا روز چهارشنبه در استان برقرار است.

وی افزود: بر همین اساس برای مناطقی از استان مانند کلات نادر، درگز، قوچان، چناران، ارتفاعات بینالود و مشهد آبگرفتگی معابر، ایجاد روان آب و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش بینی شده است.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در این مدت تشکیل مه و کاهش میدان دید در مناطق کوهستانی استان خراسان رضوی به ویژه در شهرستان‌های کلات، قوچان، باخرز، مشهد، درگز، فریمان و تربت حیدریه پیش بینی شده است.

محورهای مواصلاتی خراسان رضوی بارانی و لغزنده استبارش باران و ریزش تگرگ در لرستان؛ از تردد در مسیر رودخانه‌ و جاده‌های کوهستانی خودداری شودبارش شدید باران به 120 واحد مسکونی و تجاری مشهد خسارت وارد کرد

قائنی پور در ادامه تصریح کرد: شب گذشته بارش‌های پراکنده در 9 شهرستان خراسان رضوی گزارش شده است که بیشترین آن در سبزوار با حدود یک میلی متر رخ داده است.

وی با اشاره به تغییرات یک تا دو درجه‌ای دما در خراسان رضوی طی روزهای آینده ادامه داد: بیشینه دمای امروز مشهد 19 درجه سلسیوس پیش بینی شده است که با دو درجه کاهش در روز سه شنبه به 17 درجه می‌رسد.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی در ادامه گفت: قوچان با کمینه دمای 10 درجه و تایباد با بیشینه دمای 29 درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی طی 24 ساعت گذشته بوده‌اند.

قائنی پور افزود: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان‌های قوچان و فریمان با 50 کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

کلیدواژه ها :دما
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking