۱۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷

وزیر آموزش و پرورش:

کتاب درسی و لوازم‌التحریر به‌زودی بین دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده توزیع می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش طی بازدید از مناطق سیل‌زده آق‌قلا با بیان اینکه نوروز سختی را پشت سر گذاشتیم، اظهار کرد: مردم صبور این منطقه با وجود سختی‌ها با روی گشاده به کمک یکدیگر شتافتند، زیرا در دل این اتفاقات، رحمت و مصلحت خدا نهفته است و ما نیز باید به فکر مردم باشیم. وی بیان کرد: اولین و مهم‌ترین نیت بنده از آمدن به این شهرستان، سپاسگزاری از همه دستگاه‌های اجرایی بود که دوشادوش مردم همه تلاش خود را انجام دادند تا رنج‌ها را کاهش دهند؛ گزارش‌هایی از مناطق سیل‌زده رسید و آموزش و پرورش سعی خود را کرد که با توجه به امکانات موجود، کمکی به مردم این منطقه و سایر استان‌ها کرده باشد. وزیر آموزش و پرورش گفت: سازمان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش در کنار سایر دستگاه‌ها با تدبیر، پشتکار و احساس مسؤولیت خو
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش طی بازدید از مناطق سیل‌زده آق‌قلا با بیان اینکه نوروز سختی را پشت سر گذاشتیم، اظهار کرد: مردم صبور این منطقه با وجود سختی‌ها با روی گشاده به کمک یکدیگر شتافتند، زیرا در دل این اتفاقات، رحمت و مصلحت خدا نهفته است و ما نیز باید به فکر مردم باشیم.

وی بیان کرد: اولین و مهم‌ترین نیت بنده از آمدن به این شهرستان، سپاسگزاری از همه دستگاه‌های اجرایی بود که دوشادوش مردم همه تلاش خود را انجام دادند تا رنج‌ها را کاهش دهند؛ گزارش‌هایی از مناطق سیل‌زده رسید و آموزش و پرورش سعی خود را کرد که با توجه به امکانات موجود، کمکی به مردم این منطقه و سایر استان‌ها کرده باشد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سازمان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش در کنار سایر دستگاه‌ها با تدبیر، پشتکار و احساس مسؤولیت خود آسیب‌ها را تا حد بسیاری کاهش داده است؛ آثار جانبی این سیل زیاد است و با تلاش، آسیب‌ها کاهش خواهد یافت و ما امیدواریم که آبگرفتگی‌ها به سرعت رفع شود و ما نیز تلاش کنیم تا دانش‌آموزان در موعد مقرر به مدرسه بروند.

بطحایی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا امنیت و سلامت دانش‌آموزان حفظ شود و شرایط ورود دانش‌آموزان در ۱۷ فروردین ایجاد شود؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تعدادی برنامه اجرا کرد که برای ایجاد نشاط، این برنامه‌ها باید در سطح سایر استان‌های سیل‌زده انجام شود.

وی ادامه داد: نیاز به مشاور در مناطق سیل‌زده بیش از گذشته حس می‌شود و ما مانند همیشه نیازمند کمک به خیرین مدرسه‌ساز هستیم؛ هر چند اعتبارات دولتی بالاخره تخصیص می‌یابند، ولی ممکن است فرایند آن با تأخیر مواجه شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: همکاران عزیزی که در شهرستان‌های سیل‌زده دچار گرفتاری شدند بدانند خانواده آموزش و پرورش در کنارشان است و گرفتاری هرکدام از آن‌ها گرفتاری ما به حساب می‌آید که باید با حداکثر توان به کمک آنان شتافت.

بطحایی اضافه کرد: بنده احساس شرم کردم وقتی طی بازدید از مدارس، با سرایدار یکی از آنان صحبت کردم، زیرا این فرد در طی نجات وسایل مدرسه، وسایل خانه خودش از بین رفت و این اقدام بسیار ارزشمند است؛ توجه و احساس مسؤولیتی که این سرایدار به خرج داد، نهایت شرافت انسانی را می‌رساند و ما باید به عنوان همکار تسهیلات کم‌بهره و کمک‌های بلاعوض در سریع‌ترین زمان و در حد توان ارائه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: اولویت ما برای رسیدگی به وضعیت همکارانی که در مناطق سیل‌زده، ۱۰ روز کاری آینده است و همکاران ما باید حس کنند که ما در کنارشان هستیم و جزو یک خانواده‌ایم؛ لوازم‌التحریر و کتاب‌های درسی به دانش‌آموزان ارائه خواهد شد و در اسرع وقت در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: بنده مجددا از تلاش همه افرادی که مسؤولیت‌پذیری داشتند و نگفتند اقدامات وظایف مدیریت بحران و دستگاه‌های امدادی است تشکر می‌کنم.
منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking