۱۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۵

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان مطرح کرد

تخریب چند کنارگذر در راه‌های روستایی ملایر/ با تمام توان مانع از ایجاد بحران شدیم

حسن ربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: با شروع بارش‌ها طبق هماهنگی قبلی با فرمانداری  یک دستگاه بیل بکو و یک دستگاه لودر از طرف پیمانکاران در محل اداری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان همدان مستقر شد.

وی افزود: در بعدازظهر همان روز در بازدید از مسیر کریدور در محور رزن- دمق در ورودی روستای ورقستان با آبشستگی محل دستک شمال غربی پل بزرگ ورقستان و خالی شدن زیرسازی جسم راه(آسفالت) و احتمال تخریب قسمتی از پل مشاهده شد که با استفاده از ماشین‌آلات ابتدا به انحراف مسیر آب و سپس حمل مصالح از دپوی پروژه کنارگذر و تخلیه در محل دستک در حال تخریب اقدام شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان خاطرنشان کرد: در ادامه نیز پیرو هماهنگی فرمانداری به پیمانکار برای حمل بیل مکانیکی زنجیردار به منظور رفع مسدودی پل‌ها و آبگرفتگی به روستای منوچهر اعلام شد که با کمک کارشناسان اداره راهداری اقدام لازم را انجام دادیم.

وی در خصوص اقدامات قابل توجه مجموعه راه و شهرسازی ملایر نیز گفت: طی هماهنگی‌ با شهرداری و نهادهای امدادی اقدامات موثر برای رفع خطر از ساختمان‌ها و دفع آب‌های سطحی مساکن مهر 180 واحدی مسکن مهر بهزیستی و تعاونی مسکن مهر 12 و کمیته امداد که خطر جدی‌تری نسبت به سایر مساکن مهر داشتند صورت گرفت.

ربانی ادامه داد: در حوزه راهداری نیز با استفاده از توان بخش خصوصی، پیمانکاران راهسازی طرف قرارداد راه و شهرسازی دو دستگاه گریدر در محور ملایر - بروجرد و فرعی ها علمدارها و... خدمت‌رسانی کردند و یک دستگاه لودر و گریدر نیز به مسیر سیاه کمر از مسلم‌آباد اعزام شد.

وی افزود: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و هلال احمر و فرمانداری شهرستان نیز امدادرسانی به روستای زیرآبیه در بخش جوکار که در محاصره سیل قرار گرفته بود صورت پذیرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان در رابطه با خسارات سیل به این شهرستان گفت: در حال حاضر مجاور تمام راه‌های اصلی و فرعی و روستایی ملایر دچار آبگرفتگی شدید شده و حدود 500 متر از طول محور آورزمان حد فاصل پیچ کهریز ناظم زیر آب رفته و آب از روی جاده سریز کرده است.

وی ادامه داد: کنارگذر راه‌های روستایی جوراب و هزار جریب و گنبد و ناصح‌آباد را به طور کلی آب برده است و پل روستاهای گولوند و پیهان و نازول نیز دچار شکستگی و آسیب جدی شده‌اند.

ربانی از آبگرفتگی شدید در محور ملایر - همدان حد فاصل کرکان و محور آورزمان حدفاصل کهریز ناظم و محور ملایر -توره خبر داد.

ربانی در خصوص اقدامات انجام شده در تویسرکان عنوان کرد: محور تویسرکان- کنگاور با استفاده از دو دستگاه گریدر از طرف شرکت‌های پیمانکار بخش خصوصی برف‌روبی و رفع آبگرفتگی انجام شد.

وی ادامه داد: در ساعات اولیه بارش به دلیل حجم فراوان آب‌های سطحی با وجود مراقبت‌ها و اقدامات پیشگیرانه ساختمان اداره دچار آبگرفتگی شد که با تلاش همکاران، تدابیر لازم اتخاذ و شرایط تحت کنترل قرار گرفت.

ربانی خاطرنشان کرد: تذکرات لازم به پیمانکاران بیمارستان قائم(عج) در خصوص آمادگی لازم برای مقابله با سیل و آبگرفتگی و حفظ و حراست از کارگاه و اقدامات پیشگیرانه ابلاغ شد و با اتخاذ تصمیمات به منظور هدایت آب‌های سطحی و معابر اطراف هیچگونه خسارت و تخریبی گزارش نشده است.

وی با تقدیر از زحمات تمام دست‌اندرکاران افزود: در سه روز اخیر به صورت مستمر و شبانه‌روزی از تمام پروژه‌های در حال ساخت و راه‌های اصلی و روستایی بازدید شد و همکاری لازم با مدیریت بحران استان و شهرستان‌ها صورت پذیرفته است.

کلیدواژه ها :مهر پیمانکار
منبع : فارس
website tracking