۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۴

امدادرسانی امام رضایی ها به مردم مناطق سیل زده

امدادرسانی امام رضایی ها به مردم مناطق سیل زده
وقتی در استان گلستان سیل آمد و بسیاری از زمین ها و خانه ها را شست و با خود برد؛ یکی از گروه هایی امدادی و کمک رسانی که خودش را خیلی زود به اینجا رساند گروه مردمی امام رضایی ها بود.
به گزارش افکارنیوز،

وقتی در استان گلستان سیل آمد و بسیاری از زمین ها و خانه ها را شست و با خود برد؛ یکی از گروه هایی امدادی و کمک رسانی که خودش را خیلی زود به اینجا رساند گروه  مردمی امام رضایی ها بود. گروهی که تجربه موفقی در کمک رسانی به زلزله های کرمانشاه و کوه بنان دارد و حالا امروز به عنوان یک مجموعه کمک رسانی و امدادی در ایران مطرح است. حسین یکتا مسئول این گروه چهره ای شناخته شده و از فعالین فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی است. او را که با فعالیت های  متنوع و اثرگذارش در حوزه فرهنگ می شناسیم در سرپل ذهاب روستای زلزله زده خالدیه  را به عنوان مرکز فعالیت خودش در نظر گرفت و  آنجا را از نو ساخت. ضمن اینکه به طور ویژه نیز با خیرین مردمی نیز در ارتباط نزدیک هست و از امکاناتشان هم در جهت رفع نیازی های مردم آن منطقه استفاده می کرد. حالا اما در سیل گلستان حسین یکتا و گروهش در روستای میرزا علی از توابع آق قلا جمع شده اند و مجموعه کمک رسانی و امداد رسانی را در اینجا در شرایطی که هنوز آب از خانه های مردم بیرون نرفته و زندگی مردم ترکمن صحرا مختل شده ،مستقر کرده است. حسین یکتا درباره فعالیت های گروه مردمی امام رضایی ها می گوید:« ما بر اساس ضرورت اینجا هستیم. زمانی بود که ما باید در سرپل ذهاب و کوه بنان مستقر می شدیم و یک زمانی هم در مجموعه های فرهنگی کار فرهنگی می کردیم. ما بچه های انقلاب اسلامی هستیم که هر کجا که احساس  شود می توانیم کاری کنیم با کمک خیرین و گروه های مردمی ، به نمایندگی از آنها به آنجا می رویم. موضوع اصلی و بحث مهم ما در اینجا بدون هیچ خط و خط کشی های مرسوم، کمک کردن به مردم در مواقع بحران و مشکل مثل زلزله است . البته ممکن است حضور ما در یک منطقه بحرانی مثل سرپل ذهاب و استان گلستان که امروز هستیم یک معنی خاصی داشته باشد. به هر حال ما بچه های جنگ هستیم و روزی ضروت داشت از انقلاب اسلامی و خاک ایران زمین مثل همه مردم ما که جدا از آنها نبودیم، دفاع کنیم. حالا این جمع متبرک از آن دوران است پس اگر معنی و مفهوم خاصی دارد به معنای این است که ما مردم ایران روزی در کنار هم از کیان و مرز و بوم ایران دفاع کردیم و حالا ما مردم ایران در مواقع مشکل در کنار هم دوباره جمع می شویم. اگر هم حرف و نقدی داریم ،اینجا با عمل خودمان آن را می زنیم.»

حسین یکتا و بچه هایش  از تنها گروه های مردمی هستند که به عنوان یک تشکل رسمی و قانونی در کنار هلال احمر حضور پررنگی در سیل گلستان دارد. او در این مورد هم می گوید:« ما یک گروه مردمی هستیم که اصل کمکی که از طرف این گروه صورت می گرفت ، با حضور خیرین و مردم عادی است که در واقع یاری رسان اصلی این گروه هستند. در اینجا و سرپل ذهاب و کوه بنان هم تجربه مشترک و خیلی خوبی با هلال احمر داشتیم و با هم به یک همکاری مشترک رسیدیم. منطقه ترکمن صحرا واقعا دارای مردمی نجیب و با معرفت است که. در حوزه کشاورزی و دامداری این مردم بخش بالایی از تولیدات مصرفی کل کشور را تامین می کنند و حالا با مشکل سیل خانه و زندگی این مردم از بین رفته است. ما به نمایندگی از کل مردم ایران اینجا هستیم و در واقع آمده ایم به ترکمن صحرا تا بگوییم همانطور که ما دسترنج شما بهرمند شدیم در دوران سختی ، شما را تنها نمی گذاریم. به همین دلیل در روستای میرزا علی در حومه آق قلا متمرکز شدیم؛ هستیم و خواهیم بود در کنار این مردم و تنهایشان نمی گذاریم تا به امید خدا زندگی نیز در این منطقه به شرایط عادی خود برگردد. » حاج حسین یکتا در پایان از مردم و خیرین خواست که با کمک های خودشان این گروه را برای کمک رسانی و خدمت به سیل زدگان تنها نگذارند؛همانطور که امروز در سرپل ذهاب و کوه بنان مردم زلزله زده تقریبا با همین کمک ها سرپا شده اند و تقریبا به زندگی عادی برکشته اند.

 

 

کلیدواژه ها :خیرین
منبع : افکار نیوز

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking