۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۵

خوزستان| یادبود فتح ارتفاعات رادار و سایت 4.5 در عملیات فتح‌المبین ساخته می‌شود

خوزستان| یادبود فتح ارتفاعات رادار و سایت 4.5 در عملیات فتح‌المبین ساخته می‌شود
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: اگر تحریف و کم لطفی‌ درباره فتح ارتفاعات رادار و سایت 4و5 در عملیات فتح‌المبین توسط رزمندگان دزفول شده باشد اصلاح می‌شود و مسئولیت آن بر عهده حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس است.
- اخبار استانها -

سردار سرتیپ بهمن کارگر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دزفول اظهار داشت: اگر در جایی تحریف و کم لطفی‌هایی درباره  فتح ارتفاعات رادار و سایت 4.5 توسط نیروهای تیپ 7 ولی‌عصر(عج) دزفول شده باشد اصلاح و مسئولیت آن بر عهده حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  است.

وی در پرسش خبرنگار ما درباره احیای رشادت و بزرگی رزمندگان دزفول درباره فتح ارتفاعات رادار و سایت 4.5 در عملیات فتح‌المبین  عنوان کرد: استان خوزستان 22 یادمان دارد و با توجه به اینکه در برخی از مناطق اتفاقات مهمی در دوران هشت سال دفاع مقدس رخ داده ولی در اندازه یادمان نبود اما در حد یادبودی  این اتفاقات ساخته می‌شود.

وی گفت: درباره یادبود فتح ارتفاعات رادار و  سایت 4.5 در عملیات فتح‌المبین  ابلاغ شده و منطقه شناسایی شده است و در حال حاضر مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان پیگیر هستند.

خوزستان| بازدید سردار کارگر از باغ موزه دفاع مقدس دزفول به روایت تصویرروایتی از نحوه فتح ارتفاعات رادار توسط رزمندگان دزفولی در عملیات فتح المبین + تصاویرهویزه میزبان نمایش"دیروز تو، امروز ما" در ‌همایش ملی تئاتر خیابان راهیان نور

کارگر با اشاره به نقش مهم دزفول در جنگ تحمیلی افزود: شهرستان دزفول با توجه به اهمیت و نقش موثری که در دوران 8 سال دفاع مقدس داشته در حال حاضر شاهد هستیم یک موزه در این شهرستان ساخته می‌شود.

وی ادامه  داد: در هفته دفاع مقدس شاهد تکمیل موزه دفاع مقدس خواهیم بود. 

افزایش 10 درصدی کاروان‌های راهیان نور نسبت به سال گذشته

کارگر در ادامه اظهار کرد: در ایام اوج راهیان نور از 15 اسفندماه 1397 تا 15 فروردین سال جاری با وجود بارندگی‌ها در استان خوزستان با افزایش 10 درصدی بازدید کننده نسبت به سال گذشته روبه‌رو شدیم.

وی با اشاره به تعطیلی چندین یادمان برای حفظ ایمنی زائران گفت: با توجه به بارندگی و شرایط جوی آب و هوا در استان خوزستان بنا به آمار ستاد مرکزی راهیان نور کشور امسال افزایش 50 درصدی در خودرو‌های شخصی و کاروان‌های خودجوش راهیان نور داشتیم که این امر نسبت به سال‌های گذشته نیز افزایش داشته است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: امسال تنها در استان خوزستان هزار و 500 دستگاه اتوبوس برای بازدید از مناطق عملیاتی وارد این استان شد که  نسبت به سال‌های گذشته کم حادثه‌ترین سال بود.

وی با اشاره به بازدید کاروان‌ها از راهیان نور دریایی گفت: امسال  قریب به یک میلیون 300 هزار نفر از مناطق راهیان نور خوزستان، کرمانشاه، ایلام، بوشهر و هرمزگان بازدید کنند.

منبع : تسنیم
website tracking