۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱

پایش شنبه باز انزلی از فروش پرندگان زینتی

پایش شنبه باز انزلی از فروش پرندگان زینتی
گزارش روز یکشنبه روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان به ایرنا حاکیست؛ طی عملیاتی توسط اداره حفاظت محیط زیست بندرانزلی و با هماهنگی پلیس امنیت و پیشگیری از وقوع جرم و همکاری یگان امداد نیروی انتظامی این شهرستان، بازار ماهی فروشان و مراکز عرضه آبزیان و پرندگان با هدف ممانعت از عرضه و فروش انواع پرندگان زینتی و نیز هرگونه عرضه و فروش حیات وحش پایش شد.
به گفته احسان هادی پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست انزلی؛ این اداره طبق پایش های و مستمر، بازار سنتی شهرستان را تحت نظر خواهد داشت و با مرتکبین جرایم شکار و صید و فروش پرندگان برابر قانون برخوردی قاطع کرد.
شنبه بازار انزلی، بازاری سنتی و محلی است که از سالیان دور در جوار شنبه بازار روگا ، این رود جاری به سوی خزر برپا می شود؛ فروشندگان این بازار را تولیدکنندگان و واسطه های فروش از نقاط مختلف گیلان تشکیل می دهند.
بازار هفتگی سنتی انزلی یا شنبه بازار را با بیش از هفت دهه قدمت، می توان نمایشگاهی از تولیدات روستایی و فرهنگ بومی منطقه دانست.
بر اساس گزارش دیگری از روابط عمومی محیط زیست گیلان به ایرنا، هادی پور رئیس محیط زیست شهرستان از تشکیل جلسه مشترک تعاملی با رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انزلی خبر داد و هدف از تشکیل این جلسه را افزایش همکاری ها و تعاملات دو دستگاه دانست تا ضمن بهره مندشدن از ظرفیت ها و توانمندی های متقابل نیروی انتظامی و محیط بانان، موجبات افزایش سطح امنیت در عرصه های طبیعی فراهم شود.
بندرانزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7296/2007/
انتهای پیام
کلیدواژه ها :انزلی
منبع : جماران

اخبار مرتبط

website tracking