۱۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۴

ترافیک بسیار سنگین در معابر درون‌شهری گیلان

ترافیک بسیار سنگین در معابر درون‌شهری گیلان
رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان گفت‌: ترافیک معابر درون‌شهری گیلان به ویژه در محدوده شهرهای لاهیجان،‌ انزلی و آستارا بسیار سنگین و پرتراکم است.
- اخبار استانها -

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با بیان اینکه همزمان با ورود خیل زیادی از مسافران نوروزی معابر درون شهری برخی از شهرهای گیلان اشباع شده‌اند اظهار داشت‌: هم‌اکنون وضعیت تردد در محدوده شهرهای لاهیجان،‌ انزلی و آستارا بسیار سنگین و پرتراکم گزارش می‌شود.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با تأکید بر اینکه ترافیک زیادی در هسته مرکزی شهر رشت وجود ندارد عنوان کرد: برخلاف مرکز گیلان وضعیت شهرهای شرقی استان متفاوت است به طوری‌که هم‌اینک در بسیاری از این محدوده‌ها با تردد تعداد زیادی از خودروها مواجه هستیم.

محمدی ورود بیش از 5 میلیون نفر مسافر و یک میلیون و 144 هزار خودرو در تعطیلات نوروزی امسال به استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت:‌ از ابتدای شروع طرح نوروزی پلیس راهور تا به امروز 4 نفر در محدوده‌های شهری گیلان به علت سوانح رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

هیچ‌یک از محورهای ‌استان گیلان مسدود نیستکدام محورهای مواصلاتی خراسان رضوی مسدود است؟برخی محورهای استان گلستان همچنان مسدود است؛محدودیت ترافیکی در برخی از جاده‌ها

وی از مجروح شدن 234 نفر از ابتدای شروع تعطیلات نوروزی در جاده‌های درون شهری گیلان خبر داد و بیان داشت: طبق بررسی‌های انجام شده بیشترین عاملی که در رخداد تصادفات معابر درون شهری گیلان دخیل بوده عدم توجه به جلو به علت صحبت کردن راننده با تلفن همراه است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان به وضعیت آب و هوایی و شرایط جوی ساعات آینده استان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران در روزهای یکشنبه و دوشنبه از عموم مردم و مسافران انتظار داریم با حداکثر احتیاط رانندگی کنند.

محمدی با تأکید بر اینکه از 25 اسفند 97 تاکنون بیش از 40 مورد تصادف و واژگونی خودرو در معابر درون شهری گیلان اتفاق افتاده است خاطرنشان کرد:‌ عدم آشنایی مسافران با شرایط آب و هوایی گیلان و ترمزهای ناگهانی از علل اصلی بروز سوانح رانندگی یاد شده است.

وی با تأکید بر اینکه گاز دادن زیاد خودرو در محل‌هایی که دچار آبگرفتگی شده‌ به خارج شدن کنترل وسیله نقلیه و واژگونی آن منجر می‌شود افزود: رده سنی بسیاری از رانندگانی که در تعطیلات نوروز امسال در معابر درون شهری گیلان به علت تصادف جان خود را از دست داده‌اند بین 18 تا 26 سال است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان استفاده از رانندگان باتجربه در پشت فرمان وسیله نقلیه و یا نظارت آنان بر روی نحوه عملکرد رانندگان جوان را متذکر شد و تصریح کرد:‌ امیدواریم در روزهای پایانی تعطیلات نوروز امسال با رعایت بیشتر قوانین شاهد بروز سوانح رانندگی کمتری در استان گیلان باشیم.

کلیدواژه ها :انزلی
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking