۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۷

گزارش «تهران نیوز» از تاکیدات ائمه جمعه استان تهران در خطبه‌های امروز؛

فرمایشات رهبر انقلاب درباره «رونق تولید» در طول سال هم فراموش نشود

فرمایشات رهبر انقلاب درباره «رونق تولید» در طول سال هم فراموش نشود
امام جمعه موقت تهران با تشریح راهبردهای شهار سال ۹۸ گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره شعار سال در طول سال هم فراموش نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از شبکه خبری تهران نیوز ؛ ظهر امروز نخستن نماز عبادی – سیاسی جمعه سال ۱۳۹۸، با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

تهران نیوز برای آگاهی بیشتر مخاطبان خود سرخط خطبه‌های نماز جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران را منتشر کرد که در ادامه با هم می‌خوانیم:  

مشروح خطبه‌های نماز جمعه استان تهران:

روح اتصاد مقاومتی _ تهران نیوز

امام جمعه موقت تهران: رونق تولید روح اقتصاد مقاومتی است / لزوم اصلاح نظام بانکی به نفع تولید

خطیب موقت نماز جمعه تهران اقتصاد مقاومتی را نسخه شفابخش اقتصاد کشور معرفی کرد و رونق تولید را روح اقتصاد مقاومتی دانست‌.

حجت‌الاسلام والمسلیمن حاج علی‌اکبری در خطبه‌های این هفته (۹ فروردین ۹۸) نماز جمعه تهران ضمن توصیه خود و عموم نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: جامعه قبل از بعثت پیامبر در تاریکی مطلق و گمراهی وجود داشت که با وقوع بعثت نور جدیدی در جامعه تابید.

وی بخش عمده سخنانش را به تبیین شعار سال اختصاص داد و عنوان کرد: رهبر عالیقدر ما مثل هر سال در نخستین روز سال نقشه راه سال ما را ترسیم فرمودند و برنامه سال اول گام دوم انقلاب را به ما ارائه دادند.

*فرمایشات رهبری درباره شعار سال در طول سال هم فراموش نشود

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: نباید از کنار این مسئله به راحتی عبور کنیم. سخنان ایشان برای جامعه جوان، مدیران و مسئولان حکیمانه و کارگشا است و ما باید کاری کنیم که رهنمودهای ایشان در طول سال هم فراموش نشود.

حجت‌الاسلام والمسلیمن حاج علی‌اکبری بر همین اساس یادآور شد: این مسئله اراده ملی ما است که در عصر نبرد اراده‌ها به کار می‌آید. رهبر معظم انقلاب نیز در فرمایشات نوروزی‌شان فرمودند که دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که ایرانیان هر چیزی که بخواهند را به دست می‌آورند.

وی اضافه کرد: تعیین شعار سال گفتمان سازی و نوعی ادبیات‌سازی عالمانه و استادانه است. رهبر بیدار ما سال‌ها پیش دست دشمن را خوانده و جنگ اقتصادی و معیشت‌پایه دشمن را پیش‌بینی کردند.

*اقتصاد مقاومتی؛ نسخه شفابخش اقتصاد کشور

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه اقتصاد مقاومتی را به عنوان نسخه شفابخش اقتصاد کشور معرفی کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب نیز بر این مسئله تاکید داشتند. شعار رونق تولید نیز به منزله اقتصاد مقاومتی است.

حجت‌الاسلام والمسلیمن حاج علی‌اکبری مسئله تولید را روح اصلی اقتصاد مقاومتی دانست و بیان داشت: رهبر معظم انقلاب نیز امسال بر این موضوع تاکید دارند و ما نباید با آن برخورد شعاری کنیم. عملی شدن شعار امسال اقدام و تلاش مجاهدانه و در نهایت بسیج سراسری را می‌طلبد.

*تحقق خواسته‌های مردم در گرو رونق تولید است

وی هم‌چنین از رونق تولید به عنوان معلول تحقق خواسته‌های مردم نام برد و تصریح کرد: اگر تولید ملی ما رونق پیدا کند و دست به دست هم دهیم تا این اتفاق بزرگ رخ بدهد، بسیاری از خواسته‌هایی که مردم دارند حل می‌شود. هم اشتغال جوانان درست می‌شود و هم زمینه پیشرفت‌ها فراهم می‌گردد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در همین راستا ادامه داد: امید به آینده افزایش پیدا می‌کند، سرمایه‌های خارجی را به راحتی جذب می‌کنیم و شاهد اقتصادی پویا آن هم در وضعیت فعلی خواهیم بود. ظرفیت‌ها برای تحقق این هدف بسیار مهم فراهم است. مدل بومی آن که اقتصاد مقاومتی باشد در اختیار ماست و منابع طبیعی و انسانی نیز کمک‌یار ما هستند.

حجت‌الاسلام والمسلیمن حاج علی‌اکبری با تاکید بر لزوم شکرگزاری و استفاده صحیح از نعمت‌های الهی عطاشده به جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت: بازار بزرگ ۸۰ میلیونی داخلی، جایگاه رفیع ایران در سیاست‌های جهانی و منطقه‌ای و رویش‌های انقلاب اسلامی از نعمت‌های بزرگی هستند که خداوند به ما ارزانی داشته است. استفاده از ظرفیت‌های موجود تدبیر، شجاعت و روحیه جهادی می‌خواهد و این قسمت اراده و همت پولادین مدیران را می‌طلبد.

*لزوم اصلاح نظام بانکی به نفع تولید

وی در تکمیل اظهاراتش به تشریح برخی از موانع موجود پرداخت و گفت: مشکلات ساختاری و مدیریتی داریم که باید اصلاح شوند. اشکالات نظام بانکی ما باید به نفع تولید اصلاح شود. سرمایه‌های بادآورده و افراد فاسد باید محاکمه و بررسی شوند و دست‌های آلوده باید قطع گردد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: با واردات بی‌رویه اجناس غیرضروری و قاچاق باید مبارزه جدی صورت بگیرد. اگر به این موارد توجه کنیم با توکل به خداوند و عزم و اراده ملی می‌توانیم پیشر‌وی کنیم و به خار جدیدی در چشم دشمنان تبدیل شویم.

حجت‌الاسلام والمسلیمن حاج علی‌اکبری در بخش پایانی اظهاراتش با اشاره به سیل‌ اخیر در استان‌های مختلف کشور اظهار داشت: به ما بشارت دادند که ترسالی آغاز شده و آسمان با ما آشتی کرده است. این نعمت بزرگ و موهبت الهی است. نباید دشواری‌های پیش آمده ما را از شکر نعمت غافل کند.

وی در تکمیل اظهاراتش ادامه داد: ما باید شکر عملی داشته باشیم یعنی طوری برخورد کنیم که بتوانیم از این نعمت‌ها به خوبی استفاده کنیم. ده‌ها هزار مسافر گیر افتادند و چندین نفر نیز از دنیا رفتند. اتفاق غافلگیرکننده شیراز نیز تاسف‌بار بود که بر اثر اشتباه چند سال پیش مسئولان، عده زیادی از هموطنان ما بی‌خانمان شدند و حتی عزیزانشان را هم از دست دادند.

* از بحث‌های بیهوده درباره سیل پرهیز کنید / مدیریت بحران در اولویت است

خطب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه اولویت اصلی فعلی امداد و نجات است، گفت: در حال حاضر فقط و فقط باید روی مدیریت بحران و کنترل شرایط تمرکز داشته باشیم و از بحث‌های بیهوده پرهیز کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری در پایان بر حفظ وحدت در مواقع بحرانی تاکید و خاطرنشان کرد: باید بدون حاشیه وحدت ملی خود را حفط کنیم و از روش‌‌های تعریف‌شده به کمک هموطنان خود بشتابیم. امیدواریم خداوند این غم‌ها را التیام دهد و به خانواده‌های عزادار صبر عطا کند. هم‌چنین دعا می‌کنیم که مسئولان نیز از این‌گونه اتفاقات درس و عبرت بگیرند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی

امام جمعه موقت شهرری: تلاش برای تحقق رونق تولید وظیفه ای همگانی است

حجت‌الاسلام عبدالعلی ابراهیمی در خطبه‌های نماز عبادی _ سیاسی این هفته شهرری که با حضور اقشار مختلف جامعه در مصلی بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام برگزار شد، پس از توصیه خود و نمازگزاران به نقوای الهی اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی در روزهای آغازین سال برای برخی از هموطنان‌مان در برخی استان‌های کشور رخ داد که در استان گلستان موجب شد که بسیار ی از هموطنانمان آسیب ببینند که البته طی بررسی‌هایی که انجام شده است علت سیل در استان گلستان لایروبی نکردن مسیر رودخانه بود و اتفاقی که در ورودی شیراز رخ داد تبدیل مسیل به مسیرو راه بود، که به واقع نشان از کم‌توجهی مسئولان دارد.

وی گفت: بی‌تدبیری و بی‌برنامه بودن برخی از مسئولان موجب شد در حالی که افزایش نزولات آسمانی نشانه رحمت پروردگار است، این نعمت‌های آسمانی به خوبی مدیریت نشود و موجب وارد کردن آسیب شود که البته همچنان تعدادی از هموطنان‌مان نیازمند توجه بیشتر هستند و همه ما باید در این مسیر قدم برداریم.

امام جمعه موقت شهرری در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته عنوان کرد: بر اساس آمارها بیش از ۹۰ درصد مسئولان در زمان بروز سیل در پست‌های سازمانی خود حضور داشتند، اما قوه قضائیه باید با مسئولانی که در محل مأموریت خود نبودند به شدت برخورد کند و مقصران این وقایع که باعث شد رحت الهی تبدیل به یک معضل برای عموم مرد شود در کمترین زمان ممکن باید برخوردهای لازم با آن‌ها انجام شود.

وی با بیان این مطلب که با همه کم‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌هایی که از سوی برخی از مسئولان صورت گرفته لازم است که همه ما برای حمایت از هموطنان‌مان وارد عرصه شویم، بیان داشت: همبستگی مردم در شرایط کنونی کشور بسیار ارزشمند است البته عموم مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نه تنها امروز بلکه سال است که با همبستگی و همراهی از تمام مصائب و مشکلات عبور کرده اند و با همراهی هموطنان سیل زده نیز برگ زرین دیگری را همین مردم که همیشه پای نظام و انقلاب بوده اند با از خودگذشتگی و ایثاررقم خواهند زد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی همچنین به سوء استفاده برخی رسانه‌ها منافقان و معاندان نظام در بیرون از مرزها و … اشاره کرد و افزود: اخباری گاهاً ضد و نقیض در خصوص اتفاقات اخیر بیان می‌شود که در خصوص صحت آن تردید وجود دارد، این کارها شایعه پراکنی است، باید همه ما از شایعه پراکنی امتناع کنیم و همچنین نباید کاری و یا اقدامی انجام دهیم که خوراک رسانه‌ای برای دشمنان باشیم و باید نگذاریم آسیب‌های روانی نیز به هم وطنان‌مان وارد شود.

امام جمعه موقت شهرری با اشاره به مناسبت‌های مختلف هفته پیش‌رو تصریح کرد: ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی و روزی است، که برای اولین بار در تاریخ مردم مسلمان یک کشور با رأی قاطع و بالاتر از ۹۸ درصد یک نظام اسلامی را برای خود انتخاب کردند و امروز نیز از نعمت وجود آن بهره‌مند هستند که البته این را همه ما باید بدانیم که وظیفه‌ای در برابر این انتخاب خود داریم و آن هم این است که در هر جایگاه و مسئولیتی که هستیم از این نظام مقدس حفظ و حراست کنیم تا دشمنان چشم طمع به این انقلاب نداشته باشد که البته امروز این وظیفه را باید با ایجاد اشتغال و رونق تولید انجام دهیم.

 

تهران نیوز

امام جمعه شهریار: برخی بدانند که نهیب دشمنان پوچ و توخالی است

حجت‌الاسلام والمسلمین موسی سالمی در خطبه اول نماز عبادی _ سیاسی این هفته شهریار ضمن دعوت خود و عموم نمازگزاران به رعایت تقوا الهی اظهار داشت: حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله وسلم در حدیثی می‌فرمایند: پنج خصلت از بهترین صفاتی است که بنده خوب خدا دارد که اولین آن این است که اگر احسانی انجام می‌دهند از انجام آن پشیمان نمی‌شوند و به جای هر کلامی و هر فکری از این‌که احسان داشته‌اند خوشحال می‌شوند و شکر نعمت توفیق احسان که از سوی خداوند عنایت شده را به‌جای می‌آورند.

وی گفت: دومین خصلت این است که اگر زمانی هم بدی کردن به جای این‌که بگویند دلمان خنک شد و خوب کردم که انجام دادم، توبه کرده و استغفار می‌کنند و سوم این‌که اگر نعمتی به آن‌ها عطا شد همه این لطف‌ها را از جانب خدا می‌داند و همچنین اگر موضوعی برایشان پیش آمد نمی‌گویند که چرا بلا بر سر ما وارد شده است و به جای حرفی دیگر در برابر این واقعه و بلا صبر و استقامت می‌کنند، همان‌طور که امروز مردم سیل زده در کشور در مقابل مصائبی که رخ داده است صبر و استقامت پیشه کرده‌اند، همه این‌ها مانند حضرت زینب سلام‌الله علیها که مصائب زیادی دیدند در مقابل مشکلات صبر پیشه کرده می‌کنند، پنجمین خصلت این است که بنده خدا وقتی غصبی به آن‌ها می‌شود در مقابل آن بخشش را پیشه می‌کند و با مردم به بخشش و گذشت برخورد می‌کند.

امام جمعه شهریار در خطبه دوم نماز دشمن شکن این هفته شهریار که با حضور مسئولان و جمع کثیری از نمازگزاران در مصلی نماز جمعه این شهریار برگزار شد، عنوان کرد: مناسبت‌هایی که همچون ایام شهادت امام هفتم شیعیان حضرت موسی ابن جعفر علیه‌السلام در هفته پیش‌رو داریم که ایشان فرمودند: در زندگی از سستی، کسالت و تنبلی دوری کنید چراکه این صفات هم لذت دنیا را از شما میگیرد و هم لذت آخرت را، یعنی این‌که باید از داشته‌هایمان بهره‌مند شویم و به این نگاه نکنیم که چه داریم بلکه باید به خوبی از این داشته‌ها و دارایی‌ها استفاده کرد و البته مسیر استفاده از این داشته‌ها نیز مهم است، باید دید از دارایی ما اسلام و دین چه بهره‌ای برده است، این به نوعی به همه ما می‌گوید که باید هر توانی داریم در رونق زندگی (تولید) خود و دیگران بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد: مناسبت دیگر بعثت پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله وسلم است که به نوعی بزرگترین واقعه‌ای است که رخ داده است و مبارک‌ترین روز است و بزرگترین عید سال است، چراکه بعثت پیامبر صلی‌الله علیه و آله وسلم روز شروع تکامل و هدایت مردم است، امروز باید مراقبت کنیم که عاشق زمین، پول، مسئولیت، شهوت و … نباشیم بلکه به حرف دین اگر گوش کنیم باید معشوق ما ائمه اطهار علیهم‌السلام باشند.

حجت‌الاسلام سالمی در بخش دیگری از خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: برخی می‌گویند که در سال ۹۸ فتنه‌ای در پیش است و اتفاقاتی خواهد افتاد، ایشان می‌گویند این را باید مدنظر قرار دهیم که باید تلاش کرد و به داخل نگاه کنیم، امروز نباید از تهدید ترسید، چراکه ائمه اطهار علیهم‌السلام چراغ راه هدایت ما هستند، جوانان امروز این را باید بدانند که انسان اگر زندگی تمام نخبگان را بررسی کند به‌واقع مهم‌ترین عامل رشد آن‌ها رد شدن از مشکلات و تحریم‌ها بوده است و در سختی قدم‌های بزرگ برداشته‌اند و به واقع این را باید گفت همراه هر سختی آسانی است، انسان در سختی‌ها و مشکلات رشد بیشتری می‌کند، طلا اگر این قیمت را دارد به خاطر قرار گرفتن کوره است، اگر مصائبی به ما پیش می‌آید باید صبر کرد، امروز باید از غرب فاصله بگیریم و به هیچ عنوان به آن‌ها دل نبندیم چراکه خداوند است که ما را عزت داده و سربلند خواهد کرد و به اذن خداوند موانع برداشته شده و پیروز خواهیم شد.

وی بیان داشت: ما همان ایرانی هستیم که هشت سال دفاع مقدس را دیدیم و توکل به خدا کردیم و در مقابل مشکلاتی که منافقین ایجاد کردند ایستادگی کردیم، این را باید برخی بدانند که به نهیب پوچ دشمنان نباید دلشان بلرزد، نظام سلطه همیشه به‌دنبال سلطه هست و ذاتش سلطه است، این را باید گفت که در مقابل دشمن باید بایستیم، در قضیه برجام علنی آمریکا ضربه زد و اروپا به نوعی دیگر، این را دولت مردان اعتماد کردند و با طناب پوسیده آن‌ها به چاه رفتن و امروز هم که آمریکا خارج شده است به اروپا دل بسته‌اند، این را برخی هنوز متوجه نشده‌اند که آن‌ها سلطه و همراهان خود را کنار نمی‌گذارند که به سمت ما بیاید، امروز هم که موضوعی خطرناک در حال رخ دادن است بحث ترویج غرب‌گرایی است، امروز باید مراقب باشیم که زندگی به سبک غربی گرایش پیدا نکند، خون‌های بسیاری برای برپایی دین ریخته شده است و باید مراقب باشیم.

امام جمعه شهریار تصریح کرد: امروز اگر بخواهیم اقتصاد را نجات دهیم همان‌طور که رهبری فرمودند باید کار عالمانه و تخصصی انجام دهیم و افراد متخصص در امور قرار بگیرند، امروز معلوم نیست پلی که هنوز ربان آن بریده نشده گاهی خراب می‌شود و معلوم نیست نظارت‌ها کجا می‌رود که این‌گونه گرفتاری‌ها برای مردم ایجاد می‌شود، در منطقه گلستان و مازندران هنوز هم در برخی موارد میزان بالایی مناطقی آب گرفتگی دارد، دولت مردان اشتباهات خود را قبول کنند و نباید کنار بکشند، برخی مسئولان خود تجاوز به حریم رودخانه کرده‌اند و جلو دیگری را هم نگرفتند و لایروبی لازم مصب‌ها صورت نگرفت بود و همچنین حال که اتفاق رخ داده مسئولان معلوم نیست کجا می‌روند، برخی در مشکلات مردم در تفریح قرار داشته‌اند، بعد از دو سه روز هم تازه کمیته بحران تشکیل می‌دهند، کجا بودند این مسئولان، عزل استاندار که دردی از مردم دوا نمی‌کند، مردم ابتدایی‌ترین وسیله زندگیشون درگیر شد، امروز به‌واقع مشکل ما مدیریت است و به واقع بخش اعظم مشکلات خود مسئولان هستند.

حجت‌الاسلام سالمی بیان داشت: با این حال باز مردم بودند که پای کار آمدند و مشکلات در حال رفع شدن است، سپاه و ارتش و بسیج به دستور ولی امر مسلمین وارد عرصه شدند تا مسائل رفع شود، عمق واقعه بیشتر از این‌ها است و کشاورزی و … از بین رفته است و این‌ها همه از بی‌تدبیری‌هاست، امروز به‌واقع لازم است که مردم دوباره منسجم‌تر پای کار بیایند تا از کمک مردم مشکلات سیل زدگان رفع شود، امروز هرکس هرطور که می‌تواند با سیل زدگان که از بی‌تدبیری مسئولان با این مشکلات عدیده روبرو شده‌اند، همراهی کنند.

 

حجت الاسلام محسن محمودی

امام جمعه موقت ورامین: مردم از برخی مدیریت‌های فشل اقتصادی گله‌مند هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در خطبه‌های نمازجمعه امروز ورامین که با حضور پرشور نمازگزاران برگزار شد، پس از توصیه همگان به تقوای الهی با بیان این‌که حادثه غم انگیز سیل همه را متاثر ساخت و شیرینی نوروز را به کام همگان تلخ کرد، اظهار داشت: سال‌ها کمبود آب و فروکش سفره‌های زیرزمینی را فراموش نکردیم که با نزول رحمت الهی این مشکل برطرف شده است.

وی گفت: در مشکلات به‌وجود آمده باید خودمان را مقصر باشیم. اگر خدای ناکرده سیل به ورامین برسد چگونه می‌خواهیم سیل را خارج کنیم.

امام جمعه موقت ورامین عنوان کرد: اما آنچه ضروری است در برهه کنونی کمک به سیل زدگان است چون بسیاری از مردم در این حادثه زندگی و سرمایه خود را از دست داده‌اند و باید آحاد مردم در این راستا کمک کنند.

وی ادامه داد: در آستانه یوم الله ۱۲فروردین که مقارن با شهادت امام کاظم علیه‌السلام شده است و باید در شب شهادن پدر امام رضا علیه‌السلام، مراسم سوگواری در تمامی مساجد برگزار شود و مراسم روز شهادت امام کاظم علیه‌السلام و گرامیداشت ۱۲ فروردین ساعت ۱۱ صبح در مسجد صاحب الزمان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمودی با بیان این‌که ۱۲ فروردین روز بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است و ۱۲ فروردین نشان داد که امام به رای مردم اهمیت دادند، خاطرنشان کرد: رای ۹۸ درصدی به جمهوری اسلامی، نظام مبتنی بر دین اسلام را در کشور بنا نهاد و ولایت فقیه در راس نظام اسلامی قرار گرفت و اکنون ۴۰سال از ان حادثه تاریخی می‌گذرد و هر روز بر اقتدار نظام افزوده می‌شود.

وی گفت: امروز نظام اسلامی تمام معادلات سیاسی را برهم ریخته و نقشه‌های آمریکا و صهیونیست خنثی شده است. امروز دشمن در یمن گرفتار شده و در سوریه جبهه مقاومت به پیروزی رسیده و در لبنان، حزب‌الله در راس معادلات قرار دارد و جلیقه زردها در اروپا از انقلاب اسلامی الگو می گیرند و این موضوع دشمن را عصبانی هستند.

امام جمعه موقت ورامین بیان داشت: دشمن از رای ۱۲ فروردین سیلی خورده و در هشت سال دفاع مقدس شکست خورده و در راهپیمایی ۲۲ بهمن با پاسخ مردم مواجه شدند و به جنگ نرم روی اوردند اما در این عرصه نیز پوزه انان به خاک مالیده می‌شود.

وی افزود: ما هرگز مدیران غرب‌زده و بی‌تفاوت را نخواهیم بخشید و برخی مدیران با دشمن هم‌نوا شده‌اند.

حجت‌الاسلام محمودی تصریح کرد: سال‌هاست رهبر معظم انقلاب شعار سال را به موضوعات اقتصادی اختصاص داده‌اند و ما از برخی مدیریت‌های فشل اقتصادی گله‌مند هستیم و علت عمده مشکلات موجود اقتصادی کشور، مدیریت است و نباید با شعار سال، شعاری عمل کرد و باید در میدان عمل شاهد رونق تولید در کشور باشیم.

 

حجت الاسلام حسینی همدانی

امام جمعه صفادشت: دلیل عدم کمک گرفتن از قدرت‌های غربی شرارت آن‌هاست

امام جمعه صفادشت گفت: سیزدهم نوروز فرهنگ‌سازی احترام به طبیعت به کودکان است که بدانند درختان ریه‌های تنفسی زمین هستند تا از طبیعت محافظت کنند و برای نسل‌های بعدی بماند.

حجت‌الاسلام حسینی همدانی در خطبه‌های نماز عبادی _ سیاسی جمعه صفادشت پس از توصیه همگان به تقوای الهی بیان داشت: این‌که می‌گویند از غرب انتظار کمک نداشته باشید چون که سیاست‌مداران و قدرت‌های غربی هم شرورند و هم وحشی هستند و در قضیه برجام هم که از پشت به ما خنجر زدند و همین‌طور اقدام تروریستی در نماز جمعه نیوزلند را نتوانستند تروریستی بنامند و همچنین در عربستان دنبال مسائل هسته‌ای هستند که رهبر معظم انقلاب فرمودند «البته نگران نیستیم چون آن‌ها به‌زودی به‌دست مجاهدان اسالم خواهد افتاد» و همچنین کسانی که دنبال این هستند که کشور را وابسته به غرب بکنند و سبک زندگی غربی را در کشور ترویج دهند مانند سند ۲۰۳۰ این‌ها تقی‌زاده‌های امروز و خائن هستند.

وی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، مردم جلوی این تقی‌زاده‌های خائن خواهیم ایستاد و نخواهیم گذاشت حرف آن‌ها به کرسی بنشیند.

امام جمعه صفادشت افزود: بخش زیادى از خسارت‌های وارده به مردم و کشورمان ناشی از نامهربانی خود ما به طبیعت است که از جمله آن‌ها می‌توان تجاوز به حریم رودخانه‌ها، ساخت و سازهای بی‌حساب و کتاب، تبدیل رودخانه‌ها به خیابان و لایروبى نکردن رودخانه‌های موجود، عدم محاسبه دقیق در ساخت سدها و … اشاره کرد.

وی عنوان کرد: حوادث طبیعی اگرچه قابل پیشگیری نیستند اما با پیش‌بینی و آمادگی می‌توان از میزان خسارت‌های ناشی از آن کاست. این امر نیاز به برنامه‌ریزی بلندمدت برای ایجاد زیرساخت‌های لازم دارد. چراکه برخی از اتفاقات در طبعیت به ندرت رخ داده و برای مثال هر ۱۰۰ سال یکبار اتفاق می‌افتند. چنان چه شدت بارندگی‌های امسال بى‌سابقه بوده است. به‌گونه‌اى که براى مثال در شرق استان گلستان طى ۷۰ ساعت ۳۸۸ میلى لیتر بارش باریده معادل میزان بارش سالیانه این منطقه بوده است. در دیگر مناطق این استان هم بین ۴۸ درصد بارش سالانه در بازهاى کمتر از چهار روز باریده است.

حجت‌الاسلام حسینی همدانی ادامه داد: این حجم از بارش‌ها طى حدود ۴۸ سالى که از ثبت داده‌هاى هواشناسى در ایران مى‌گذرد، کاملاً بى‌سابقه بوده است. با این وجود غفلت از این‌گونه حوادث برای متولیان امر پذیرفتنی نیست. آمادگی نیروهای مسلح کشور اعم از ارتش، سپاه، وزارت دفاع و نیروهاى انتظامى که از ابتداى بحران در مناطق سیل زده حضور پیدا کرده و با تلاشى وصف ناشدنى، به امدادرسانى پرداختند، بیانگر ویژگی‌های منحصر به فردی است که این نیروها نسبت به نیروهای مسلح سایر کشورها دارد.

وی با بیان این‌که سه ویژگى مهم نیروهاى مسلح کشورمان باعث درخشش دوباره آنان در این امتحان پیش آمده شد، اظهار داشت: اول آن‌که این نیروها بر آمده از متن و دل مردم بوده و خود را شریک غم و شادى مردم مى‌دانند. ویژگى دوم نیروهاى مسلح، داشتن روحیه از خودگذشتگى، فداکارى و ایثار است. این صفات والاى انسانى و ایمانى، باعث می‌شود آنان براى کمک به هم‌وطنان خود از هیچ تلاشى دریغ نکنند. نکته سوم و مهم دیگر، آمادگى و سرعت عمل بالاى نیروهاى مسلح است که از آنان نیرو و توانى قابل اتکا و آماده براى ورود به شرایط بحرانى می‌سازد.

امام جمعه صفادشت خاطرنشان کرد: لزوم آمادگی مسئولان کشور در همه سطوح و جایگاه‌ها برای قرار گرفتن در کنار مردم، تدبیر و‌ کمک به حادثه دیدگان، نوروز، تعطیلات و یا هر بهانه‌ای دیگر برای توجیه عدم آمادگی و حضور مسئولان کشور قابل قبول نیست. پیامی که می‌توان ضرورت آن را از دو پیام مقام معظم رهبری استنباط کرد. معظم‌له در پیام‌های خود تاکید کردند کمک‌هاى مردمى و ورود دستگاه‌هاى عمومى به عرصه امداد و جبران خسارت‌ها وظیفه مهمى است که مى‌تواند گوش‌هاىی از آلام آن مردم عزیز را برطرف کند و از امام جمعه شیراز خواستند تا در تلاش براى غم‌گسارى و جبران مصیبت‌ها و خسارت و کمک به مردم، با مسئولان دولتى همکارى و همگان را توصیه به سرعت و جدیت در انجام وظیفه کردند.

وی گفت: آمادگی و پیشتازی مردم خوب و نوع دوست کشورمان است که لحظه‌ای از غافله کمک‌ دهندگان جا نمانده و با نمایش جلوه‌های زیبایی از گذشت و ایثار بار دیگر نشان دادند که در دستگیری از هموطنانش منتظر هیچ پیام و دستوری نیستند. کسانی که خود شاید برای تامین مایحتاج زندگی شان در این‌ ایام با مشکلاتی روبرو هستند اما مثل همیشه پا به صحنه نهادند با هر چه در اختیار داشتند به کمک آمدند.

حجت‌الاسلام حسینی همدانی عنوان کرد: هتل دارانی که رایگان به پذیرایی از مسافران پرداختند، تعمیر کاران و صاف کارانی که بدون چشم داشتی به کمک آسیب دیدگان آمدند و منازلی که برای دعوت از میهمان درهای خود را گشودند. این مردم نشان دادن مستحق رحمت الهی هستند و ان‌شاءالله خدای منان با الطاف خویش ضایعه از دست دادن تعدادی از هموطنان و خسارات مادی سیل اخیر را با برکات خویش جبران خواهد کرد.

وی با بیان این‌که آمریکا حاکمیت جولان سوریه را به اسرائیل غاصب واگذار کرد، گفت: این اتفاق چند مطلب را ثابت کرد که باید عبرت گرفت؛ اول این‌که این اقدام آمریکا یعنی خوش خدمتی به اسرائیل و این‌که همه فعالیت‌های آمریکا در جهت منافع اسرائیل است و اقدام آمریکا در قبال جولان یک اصل مهم را نشان داد و آن این‌که هر قدم عقب‌نشینى در برابر دشمن، زمینه‌ساز پیش‌روى بیشتر آن می‌شود.

امام جمعه صفادشت افزود: اگر جهان اسلام در سال گذشته وقتی که آمریکا سفارتش را از تل‌آویو به قدس انتقال داد می‌ایستادند امروز آمریکا جرات نمی‌کرد حاکمیت جولان را به اسرائیل بدهد و همچنین نوع واکنش جهانی، نشان داد که آمریکا جایگاه جهانی ندارد و همچنین می‌خواهد کام مردم منطقه که با نابودی داعش شیرین شده را تلخ کند و حتی مصرف انتخاباتی دارد.

وی خاطرنشان کرد: همان‌طور که می‌دانید داعش به پایان حکومتش اعراف کرد در حالی که آمریکا به‌دنبال مدیریت داعش بود نه پایان خالفتش ، بنابراین فاتح واقعی میدان مقاومت بوده است و در آینده نزدیک مقاومت با نابودی اسرائیل و آل سعود و آمریکا فاتح بین‌المللی نیز خواهد بود.

حجت‌الاسلام حسینی تصریح کرد: سیزدهم فروردین ماه هر سال، یکی از روزهای به یادماندنی سال برای مردم ایران تبدیل می‌شود. در این روز، مردم بنا بر سنتى فرهنگى، از خانه‌ها بیرون می‌آیند و به دشت و صحرا و باغ می‌روند تا یک روز را در طبیعت و در کنار سبزه و گیاه و آب روان چشمه‌ها و جوی‌بارها بگذرانند. این روز زیبا را، روز طبیعت نام گذارى کرده‌اند؛ روزى که باید در کنار بهره‌مندى از طبیعت زیبا و آب و هواى نیکو، بکوشیم تا ضمن سپاس از نعمات الهی و اندوختن خاطره‌های زیبا در زندگی خود، مهربانی با طبیعت را تمرین کرده و به فرزندان خویش بیاموزیم.

 

امام جمعه موقت دماوند: مسئولان برای ساماندهی اقتصاد، اشتغال و پرداختن به محرومان با جدیت قدم بردارند

حجت‌الاسلام حسین خانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز دماوند پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: این روزها همزمان است با سالروز آری گفتن بیش از ۹۸ درصد مردم به جمهوری اسلامی، این را باید گفت مردم نه فقط در انتخاب فروردین خود را به این نظام اثبات کردند بلکه در همه حال همراه و یاری‌گر نظام بوده‌اند و در همه ناملایمتی‌ها صبر و استقامت داشته‌اند.

وی گفت: در هر زمانی افرادی بوده‌اند که یا با جمهوریت و یا این‌که با اسلامیت در تبرخورد و تضاد بوده و گاهی نیز به‌دنبال این بودند که میراث گران‌بهایی که از امام و شهدا بر جای مانده است را زیر پا بگذارند و در برهه‌های مختلف با چانه‌زنی یا با اردوکشی و فتنه‌انگیزی جمهوریت را نیز خواسته‌اند زیر سئوال ببرند که البته همه این‌ها به جهت این‌که این نظام مقدس راهنما دارد موجب خلل در مسیر انقلاب نشده است.

امام جمعه موقت شهرستان دماوند عنوان کرد: برخی در روزهایی با اردو کشی‌ها فریاد و شعار جمهوری ایرانی سر دادند که این از غفلت آن‌ها است و به نوعی وابسته بودنشان چراکه عزت ما، شرافت ما و سعادت ما در گرو اسلام است، اگر امروز این‌گونه ایستاده‌ایم با تبعیت از اسلام و حرکت در مسیر انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب است.

حجت‌الاسلام خانی ادامه داد: امروز اگر به جایگاه و عزتی دست پیدا کرده‌ایم که در منطقه حرف اول را جمهوری اسلامی ایرانی می‌زند، همان کشوری که روزی صدام خود فروخته می‌خواست آن را یک هفته‌ای فتح کند، امروز نه تنها انقلاب ۴۰ سالگی خود را دیده و هر روز رشد و تعالی پیدا می‌کند بلکه هر روز در حال گسترش پیدا کردن است، امروز اگر جبهه مقاومت پایدار می‌ماند، داعش و داعشی در هم پیچده می‌شود و … به این دلیل است که ایران اسلامی این را می‌خواهد، این عزت است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته دماوند که با حضور پر شور مردم نمازگزار برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این روزها آن رئیس جمهور دیوانه آمریکا با امضا کاغذی می‌خواهد بگوید که حاکمیت رژیم غاصب صهیونیستی بر بلندی‌های جولان رسمی است اما این را باید بداند که آن امضا هم هیچ ارزشی اعتبار ندارد، این را به آن‌ها می‌گوئیم هر اتفاقی در منطقه حرف ایران در میان است و حرف مجاهدان و شهدا و جان بر کفانی که در راه خدا به جهاد می‌پردازند، مهم است.

امام جمعه موقت دماوند ادامه داد: امروز در جای جای این جهان پهناور نگاه مستضعفان و مظلومان و ستم دیدگان و آزادی خواهان جهان به این انقلاب است و امروز حرف از تأثیر گذاری ایران در منطقه است ایرانی که در زمانی که به کشور های دیگر وابسته بود هیچ تاثیرگذاری در منطقه نداشت اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و حمایت و همراهی مردمنه تنها در منطقه برلکه در جای جای این دنیا جمهوری اسلامی ایران تاثیر گذار است.

خانی بیان داشت: همه ما امروز وظیفه داریم این میراث گرانبها را نگه داریم و حفظ و حراست کنیم چه در سیاست خارجی با مقاومت و ایستادگی و مقابله با هر گونه زیاده خواهی و به‌واقع با پایداری و با اعتماد به نفس پوزه استکبار را به خاک بمالیم، امروز دشمن با دارد ما را تهدید به تشدید تحریم می‌کنند اما نمی‌داند که ما ذره‌ای خلل در مسیر حمایتمان کاسته نمی‌شود، دشمن خیال خام تسلیم جمهوری اسلامی را در سر دارد اما به انها میگوئیم که انقلاب اسلامی ایران برگرفته از فرهنگ عاشورا و مکتب کربلا است.

امام جمعه موقت دماوند در خاتمه تصریح کرد: امروز در کنار همه داشته هایمان وظیفه داریم که در راه رونق تولید با جدیت بیشتری قدم برداریم و لازم است مسئولان با ساماندهی اقتصاد و اشتغال و با پرداختن به محرومان چه در سطح شهرستان چه در کشور در پیشبرد اهداف نظام با قدرت بیشتری قدم بردارند و ما نیز باید سهم خود را ادا کنیم ، حرکت امروز باید در سنگر اقتصادی در مقابل هجه دشمن ایستادگی و مقاومت کنیم و با رونق تولید سنگرهای محکم و استواری را در مقابل دشمنان بنا کنیم.

 

تهران نیوز

امام جمعه پردیس: اعتماد به جوانان در حوزه اقتصاد موجب رشد تولید و اشتغال می‌شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین توسلی ، امام‌ جمعه پردیس در خطبه‌های نماز عبادی _ سیاسی جمعه این هفته پردیس اظهار داشت: بارندگی‌های گسترده و فراوان طی هفته اخیردر کشور داشتیم و بسیاری از مناطق ازاین رحمت الهی بهره‌مند شدند اما در نقاطی این بارندگی‌ها به دلایلی موجب بروز حوادث تلخی شد که البته این دلایل بیشتر به جهت دست زدن به طبیعت و برخی بی‌تدبیری‌ها بود.

وی گفت: این موضوع را باید بیان کرد که هرکجا به محیط ‌زیست بی‌توجهی شد و توسط ما دست‌درازی رخ داده است به مشکلات زیادی روبرو شدیم و در گرگان، شیراز، مازندران، گلستان و … مسیل‌ها بسته و در بستر رودخانه‌ها ساخت و ساز بود و یا این‌که لایروبی انجام نشده بود و … همین موارد موجب شد که این سیل‌ها رخ دهد.

امام‌ جمعه پردیس افزود: رهبر معظم انقلاب ۱۰ سال اخیر را با نام‌گذاری سال‌ها با گرایش اقتصادی هدف‌گذاری کردند که امسال نیز شعار سال را رونق تولید قرار دادند که این خود نشان از این دارد که هر کار و اقدامی که انجام می‌دهیم باید تلاش شود که بحث اشتغال و تولید مورد توجه قرار گرفته تا مسائل اقتصادی قوی و مستحکم‌تر شویم.

وی عنوان کرد: رهبر انقلاب بارها این را بیان کرده‌اند که کار را باید به جوانان سپرد و این را مسئولان نه تنها امروز بلکه همیشه باید مراقبت کنند که تحقق پیدا کند، همین جوانان بودند که انقلاب پیروز شد و در دفاع مقدس در مقابل دنیای استکبار ایستادیم، باید کارها را به دست جوانان بسپاریم تا گام دوم انقلاب قوی‌تر برداشته شود.

حجت‌الاسلام توسلی بیان داشت: اگر به‌دنبال آرمان‌شهر اسلامی و کشوری با الگوی مردم‌سالاری هستیم باید کم‌کم جا را به جوانان بدهیم و مسئولیت ها را به‌دست جوانان متخصص و فرهیخته این کشور پهناور بدهیم و اعتماد داشته باشیم همانگونه که ابتدای انقلاب به جوانان اعتاد داشتیم و به واقع کشور را جوانان می‌گرداندند.

امام جمعه پردیس تصریح کرد: امروز باید عرصه اقتصاد را نیز به دست جوانان بدهیم، همین جوان‌ها در شرایطی که در تحریم و مشکلات و هجمه‌های ناجوانمردانه دشمن قرار داشته و داریم و امروز به همین خاطر در علم نانو، موشکی، ماهواره و صنایع مختلف باها خلاقیت همین جوانان به جایگاه های رفیع رسیده ایم و همین جوانان معجزه‌های گوناگونی خلق کردند و اگر راه برای جوانان باز شود مشکلات کشور حل می‌شود.

 

تنها راه نجات از توطئه دشمن، تبعیت از رهبری است/ فضا را برای ورود جوانان باز گذارید

امام جمعه موقت شهر قدس: تنها راه نجات از توطئه دشمن، تبعیت از رهبری است / فضا را برای ورود جوانان باز گذارید

امام جمعه موقت شهر قدس گفت: همه دست اندرکاران امر اقتصاد باید بدانند که تنها راه نجات از توطئه دشمن، تبعیت از رهبر جامعه است.  

حجت‌الاسلام والمسلمین موحد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (۹ فروردین ۹۸) شهر قدس در جمع نمازگزاران ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوایی الهی، اظهار داشت: تقوا هدایت‌گری است که انسان را از درون به سمت اندیشه و عمل خیر رهنمون می‌کند و عامل رستگاری انسان خدا محور و خدا جویاست و موجب ارتقا کمال انسان می‌شود.

وی گفت: قرآن می‌فرماید چهار عامل بر فوز عظیم موثر هستند یکی مراعات حدود الهی است. کسانی که حریم الهی را رعایت کنند خدا بر زندگی شان حاکم است و دستبردی بر اموال مردم وارد نمی‌کنند. رنگ و بوی الهی موجب می‌شود فردی در جامعه موثر باشد و دیگران نیز در کنار او احساس آرامش و امنیت می‌کنند. دوم این‌که کسانی که مطیع خدا هستند باید مطیع ولی خدا هم باشند و امور جامعه با رهبری ولی فقیه جامعه اجرا شود. عامل سوم، ترس از خداست و خشیت الهی که مؤمنین را در دل شب به راز و نیاز با معبود یکتا می‌کشاند و عامل چهارم، تقوایی الهی است که مکمل عوامل دیگر است. تقوا نور الهی است که کج‌روی‌ها را به انسان نشان می‌دهد و انسان قدرت جداسازی حق از باطل را پیدا می‌کند و در آخر انسان را مورد مغفرت و آمرزش الهی قرار می‌دهد و انسان به مقام فوز عظیم، که مقام شهدا و حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام است، نایل می‌آید.

امام جمعه موقت شهر قدس افزود: در روزهای ابتدایی سال در جریان سیل هایی که در کشور ایجاد شد، تعدادی از مردم جان باختند و مصدوم شدند و مردم از نقاط مختلف کشور برای کمک رسانی اقدام کردند و وعده هایی که مسئولان به مردم داده‌اند باید با حرکت جهادی و عزم جدی محقق شود تا مردم به زندگی خود برگردند.

وی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال جدید با عنوان رونق تولید، خط را برای مردم و مسئولان مشخص کردند. حدود ۱۰ سال است که ایران درگیر جنگ اقتصادی است و رهبری در کنار حرم رضوی در سال ۹۶ فرمودند: یکی از سناریوهای دشمن در مقابل با جمهوری اسلامی که ایالت متحده امریکا با استفاده از ابزار تحریم که می‌تواند از آن به سلاح پولی یاد کرد، به ایران حمله کرده است و می‌خواهد ایران را در موضوعات منطقه‌ای دفاعی مهار کند و این سخنرانی، هشداری برای مردم و مسئولان بوده است و همه دست اندرکاران امر اقتصاد باید بدانند که تنها راه نجات از توطئه دشمن، تبعیت از رهبر جامعه است و در آیات و روایات نیز همین مطلب آمده است.

حجت‌الاسلام موحد با اشاره به نکات ارائه شده از سوی رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی افزود: مقام معظم رهبری، روح امید را مدام در بین مردم و جامعه تزریق می کند و کسانی که جایگاهی دارند، قلم به دست و صاحب تریبون هستند باید این روح امید و نشاط را در جامعه تزریق کنند زیرا دشمن مدام روح یاس و ناامیدی را در جامعه تزریق می‌کند.

وی ادامه داد: رهبری سال ۹۸ را سال فرصت‌ها نامیدند نه تهدیدها. باید از فرصت ها با تلاش و کوشش استفاده کرد تا دشمن موفق نشود و تهدید نمایی سال ۹۸ جنگ روانی دشمن است که این هشدار را مقام معظم رهبری(حفظه)مدام در سخنان خود بیان داشتند. در باب دوم سخنان رهبری، آنچه که سران آمریکا می‌گویند یا از روی حماقت است و یا جنگ روانی است.

امام جمعه موقت شهر قدس با اشاره به نکته سوم بیانات رهبری افزود: دو عامل اصلی مشکلات کشور، یکی تحریم و دیگری ضعف مدیریتی بعضی از مدیران است. تجربه ثابت کرده که اصلاحات اقتصادی در سایه تحریم اتفاق می‌افتد و ملت غیور ایران اسلامی با امید به همه این مشکلات فائق خواهد آمد. جوان های امام محور و ولی محور که همه هستی خود را فدای تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی کرده اند با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری در اندیشه خروج از این بن بست‌ها با تزریق روحیه امید در جامعه هستند.

وی بیان داشت: رهبری در مورد غرب و نحوه مواجه با دولت‌های غربی اشاره‌هایی کرده‌اند و فرمودند باید از کمک غرب چشم پوشید و امید به غربی‌ها نداشت زیرا کسی نمی‌تواند به گرگ که روحیه درندگی دارد امید داشته باشد و به تعبیر رهبری باید از کمک غرب چشم بپوشیم.

امام جمعه موقت شهر قدس گفت: زورگویی استعمارگران به کشورها مختص ایران اسلامی نیست. آن‌ها هر کس که در جهان بخواهد اقدام و اراده‌ای داشته باشد توسط سربازان خود ذخایر زیر زمینی آن کشور را می‌بلعند و اگر این همه با جمهوری اسلامی دشمنی می‌کنند، به جهت این است که نظام مقدس با حضور مردم در مقابل مردم ایستاده است و وقایع تاریخ ایران سراسر مملو از خیانت غرب است و این قابل توجه آنهایی است که می‌گویند ما باید با غرب ارتباط داشته باشیم.

وی در ارتباط با برجام ادامه داد: اروپا برای کمک به امریکا از پشت به ما خنجر زده و سیاست مداران غربی برخلاف ظاهر به معنای واقعی کلمه وحشی هستند.

حجت‌الاسلام موحد گفت: برای رونق تولید باید تعهد، ایمان و تلاش بی‌وقفه داشت و برای خدا کار کرد. برخی دستگاه در اقتصاد کشور خوب کار کردند و برخی دیگر هنوز هم تعلل می‌کنند. اگر امسال رونق تولید نام‌گذاری شده است در کنار حمایت از کالای ایرانی است. کسانی که برای رونق تولید کمک کنند نزد خدا مهجورند و بیاییم با خدا معامله کنیم.

وی افزود: علاج مشکلات کشور که این است که شانه جوان‌ها زیر بار مسئولیت برود و صاحبان جایگاه فضا را برای ورود جوان‌ها باز کنند.

امام جمعه موقت شهر قدس خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب باید ظرفیت‌ها و فسادها شناخته شود. امروز دشمن برای تضعیف ملت ایران میلیاردها دلار هزینه می‌کند. با وحدت جوانان است که فردای ملت از امروز بهتر خواهد بود.

وی با اشاره به روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین گفت: در ۱۲ فروردین ۵۸ پس از آن که جمهوری اسلامی پیروز شد، همه اقشار و گروه‌های سیاسی به به فرمان امام خمینی(ره) که یک حکیم و اندیشمند و ژرف نگری بودند، پای صندوق‌های رأی آمدند و به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و در یک رفراندوم عمومی ساختار حکومت جمهوری اسلامی با رای عمومی تعیین شد. در روز سیزدهم فروردین روز طبیعت است و خانواده ها باید بدانند که طبیعت و منابع طبیعی در کشور از سرمایه‌های کشور است و باید در حفظ آن کوشا باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحد تصریح کرد: امام موسی ابن جعفر علیه‌السلام در سن ۲۰ سالگی به امامت رسیدند و پس از ۳۵ سال امامت به دست مأمون عباسی به شهادت رسید. در ۲۷ رجب نیز حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله وسلم به پیامبری مبعوث شدند و بعثت یک اتفاق مبارکی است. هدف بعثت رساندن انسان به خدا و خروج انسان‌ها از ظلم است. پیامبر صلی‌الله علیه و آله وسلم می‌فرمایند: من مبعوث شدم که اخلاق کریمه را به مرحله کمال برسانم و خداوند در قرآن می‌فرماید: ما وجود تو را رحمتی برای عالمیان قرار داده ایم.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking