۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴

امام‌جمعه بندرانزلی مطرح کرد

انتقاد شدید امام‌جمعه بندر انزلی از ساخت‌وسازهای غیرقانونی در حریم تالاب انزلی

انتقاد شدید امام‌جمعه بندر انزلی از ساخت‌وسازهای غیرقانونی در حریم تالاب انزلی

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر انزلی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بندر انزلی با اشاره به تقارن روز ۱۳ فروردین و ایام وفات حضرت ابوطالب (ع) اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم تا خدمات حضرت ابوطالب (ع) به اسلام را مطالعه کرده و با آن آشنا شویم.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام مبعث پیامبر اکرم (ص) تصریح کرد: مبعث پیامبر اکرم (ص) و آثار آن صرفاً مربوط به یک دوره زمانی خاص نیست و امروز ما در شرایطی هستیم که مستکبران درصدد هستند تا جاهلیت مدرن را نشر دهند و قطعاً آثار مبعث پیامبر اکرم (ص) در خنثی کردن نقشه آن‌ها مؤثر است.

امام‌جمعه بندر انزلی با اشاره به فرارسیدن سالروز ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی بیان کرد: برپایی جمهوری اسلامی حاصل تلاش‌های پیامبر اکرم (ص)، ائمه اطهار و نتیجه ریخته شدن خون شهدایی است که در طول تاریخ برای برپایی نظام اسلامی تلاش کردند.

وی با تأکید بر لزوم تلاش عموم آحاد مردم و مسؤولان در راستای حفظ نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: حفظ نظام اسلامی به این معناست که همه دستگاه‌های جمهوری اسلامی به‌گونه‌ای عمل کنند که به انقلاب و نظام خدشه‌ای وارد نشده و از همه فسادها و توطئه‌ها در امان بماند.

شمس‌الدین با اشاره به وقوع حادثه ناگوار جاری شدن سیل در برخی از استان‌های کشور گفت: در حال حاضر نیاز است تا عموم مردم و مسؤولان ذی‌ربط به یاری هم‌وطنان خود بشتابند و با تأمین اقلام موردنیاز سیل‌زدگان و کمک‌های مالی خود از آن‌ها حمایت کنند.

امام‌جمعه بندر انزلی با تأکید بر لزوم حفظ جنگل‌ها، مراتع و محیط‌زیست بیان کرد: صدور مجوز ساخت‌وساز‌ در بستر رودخانه‌ها، از بین بردن جنگل‌ها و صدمه زدن به محیط‌زیست ازجمله عوامل اصلی وقوع سیل است.

وی با بیان اینکه در شهرستان بندر انزلی نیز مشکلاتی مانند تعرض به حریم تالاب می‌تواند در آینده سبب بروز خسارت‌های جدی شود افزود: امروز شاهد هستیم که ساختمانی در کنار تالاب انزلی در حال ساخت است که باوجود مخالفت‌‌های ما با ساخته‌شدن آن، گویا گوش شنوایی در شهرستان وجود ندارد.

شمس‌الدین با بیان اینکه در راستای مخالفت با ساخت این ساختمان در کنار تالاب انزلی نامه‌ای را به استاندار گیلان تحویل داده‌ایم که تاکنون پاسخی به آن داده نشده است گفت: برای ما جای سؤال است که چه ماجرایی پشت ساخت این ساختمان است که تمام کارهای شهرستان رهاشده مانده اما این ساختمان با سرعت در حال ساخت است.

امام‌جمعه بندر انزلی ضمن تقدیر از عملکرد نیروهای مسلح در راستای امدادرسانی به سیل‌زدگان بیان کرد: همان‌طور که ریاست محترم قوه قضائیه دستور دادند، باید پس از رسیدگی به وضعیت مردم حادثه‌دیده و رفع مشکلات ناشی از سیل، به قصورات و کم‌‌کاری‌های انجام شده توسط برخی مسئولان رسیدگی شود‌.

کلیدواژه ها :انزلی
منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking