۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۱

سخنگوی هلال‌احمر خراسان رضوی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

2000 تخته موکت به گلستان ارسال شد/ تشریح وضعیت امدادرسانی به شهرهای خراسان رضوی

مجتبی محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با بیان اینکه بارندگی در شهرستان‌های تایباد، خواف، تربت جام و رشتخوار تا ساعت 19 امروز 6 فروردین ماه گزارش شده است، گفت: هم‌اکنون در کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن بارش شدید باران را داریم اما در نیشابور بارش‌ها قطع شده است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اینکه پنج روستای شهرستان نیشابور شامل گاوکش، کلاته حاجی، شکوه‌سنگ، فیض‌آباد و سرولایت تخلیه شده‌اند، متذکر شد: تنها منازل مسکونی که در مسیر سیلاب قرار داشتند تخلیه  و کل روستا تخلیه نشده است.

وی افزود: در شهرستان خرو نیز 10 باب منزل مسکونی در روستاهای فیله‌جان و یحیی‌آباد در پی طغیان رودخانه دچار آب گرفتگی شده‌اند، همچنین یک باب منزل مسکونی در روستای سرولایت به طور کامل تخریب شده است که ساکنین این منزل به صورت موقت در مسجد اسکان داده شدند.

محمودی با اشاره به اینکه در روستای ابراهیم‌آباد شهرستان بردسکن یک باب منزل مسکونی دچار آب گرفتگی شده است، گفت: تیم امداد سیلاب هلال‌احمر به این روستا اعزام شده و آب این منزل تخلیه شده است و اکنون مشکل خاصی وجود ندارد.

سخنگوی هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به مسدود بودن محور بردسکن به طبس به علت پیش‌بینی جاری شدن سیلاب در این مسیر خاطرنشان کرد: از ظهر امروز با شدت گرفتن بارش‌ها در سطح استان طغیان رودخانه در روستاهای چهارباغ، یورد چوپان،جمع‌آب، فریزی در جوین، روستای شهرستانک و محمدآباد تاکنون گزارش شده که خسارات جانی به همراه نداشته و پیش از وقوع پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است.

وی در خصوص شهرستان مشهد نیز با بیان اینکه دو تیم به روستای حصار گلستان اعزام شده‌اند گفت: در پی طغیان رودخانه پنج خودرو که متعلق به گردشگران بود در سیلاب گرفتار شدند که با حضور به موقع تیم های امدادی خطر رفع شد.

محمودی خاطرنشان کرد: نیروهای هلال‌احمر هم اکنون در حالت آماده باش هستند و در بجستان نیز 20 چادر در سالن ورزشی برای اسکان اضطراری شهروندان پیش‌بینی شده است.

سخنگوی هلال‌احمر خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در باخرز و تایباد نیز نیروهای هلال‌احمر به صورت آماده باش مستقر هستند.

وی از مه گرفتگی و بارش خفیف در کلات، بارش شدید باران در منطقه مزد اوند سرخس و طغیان رودخانه در منطقه کارخانه قند جوین خبر داد و افزود: یک تیم پشتیبان به شعبه مشهد جهت پشتیبانی اعزام شده است.

محمودی با اشاره به دستور ریاست سازمان امداد و نجات کشور مبنی بر ارسال  موکت جهت سیل‌زدگان استان گلستان درتاریخ 6 فروردین 98 تصریح کرد: این جمعیت 2 هزار تخته موکت 2*3 را با یک تریلی 18 چرخ به استان گلستان ارسال کرده است.

کلیدواژه ها :گفت وگو امدادرسانی
منبع : فارس
website tracking