۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۷

مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان:

شبکه تبلیغی سمنان برای کمک به سیل‌زدگان گلستان اقدام کند

شبکه تبلیغی سمنان برای کمک به سیل‌زدگان گلستان اقدام کند

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط‌عمومی استانداری سمنان، حجت‌الاسلام علی شکری در نشستی پیرامون بررسی ظرفیت‌های جامعه هدف اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در راستای کمک به سیل‌زدگان استان‌های گلستان و مازندران، ضمن تقدیر از شبکه تبلیغی استان برای تبیین ضرورت‌های کمک‌رسانی به سیل‌زدگان در مساجد و … با اشاره به راه‌های نهادینه کردن و تثبیت فرهنگ نوع‌دوستی در جامعه، تأکید کرد: کمک به همنوع تثبیت انسانیت است.

وی با بیان اینکه احسان و کمک به دیگر انسان‌ها، آثار و پیامدهای ارزنده و مثبتی در دنیا و آخرت به دنبال دارد، تصریح کرد: در طلیعه بهار و تقارن با ایام ماه مبارک رجب‌المرجب بار دیگر مردم استان سمنان و به‌ویژه شبکه تبلیغی شامل روحانیان، مداحان، مبلغان دینی، هیأت مذهبی، کانون‌های دینی و فرهنگی، مؤسسات و … در آزمون کمک به همنوعانی که در استان گلستان و مازندران دچار حادثه سیل شده‌اند، موفق خواهند بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در ادامه تأکید کرد: امتحان الهی یک‌بار دیگر مردم عزیز استان گلستان و به‌خصوص گمیشان و آق‌قلا را با دشواری‌هایی روبرو ساخت تا مرد و زن، پیر و جوان در برابر عظمت خدای یگانه جز شکر، کلمه‌ای بر زبان جاری نسازند اما در مقابل این عرصه خطیر، صحنه‌ای از عشق و شور کمک به همنوع و حماسه حضور مردمی برای امدادرسانی و کمک به سیل‌زدگان شد و شبکه تبلیغی استان سمنان نیز به‌نوبه خود در این کار خیر تأثیرگذار خواهند بود.

شکری افزود: در بدو وقوع این حادثه و پس اعلام خبر نیاز به مایحتاج سیل‌زدگان، شبکه تبلیغی استان سمنان نیز دوشادوش سایر اقشار جامعه باید نسبت به جمع‌آوری پتو، شیر خشک، چادر، آب معدنی، پوشک بچه و سایر اقلام و تحویل آن به پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر مبادرت ورزند.

وی تصریح کرد: روحانیان و مداحان در مساجد سراسر استان سمنان نسبت به جمع‌آوری کمک‌های مردمی و تشویق مردم به کمک به سیل‌زدگان استان‌های گلستان و مازندران اقدام کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان تأکید کرد: این اداره کل ضمن همدردی با خسارت دیدگان استان‌های مازندران و گلستان برای مردم این دیار سرافراز اهم از شیعه و سنتی و فارس و ترکمن و … آرزوی سلامتی می‌کند.

کلیدواژه ها :گلستان
منبع : فارس
website tracking