۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹

جانشین سپاه نینوا گلستان عنوان کرد؛

فعالیت ۹۳۹ نفر از نیروهای شاغل در یگان های سپاه نینوا در مناطق آسیب دیده / سپاه عزم جدی در خدمت رسانی به مردم دارد

فعالیت ۹۳۹ نفر از نیروهای شاغل در یگان های سپاه نینوا در مناطق آسیب دیده / سپاه عزم جدی در خدمت رسانی به مردم دارد
جانشین سپاه نینوا استان گلستان گفت: تاکنون ۳۰۰۰ هزار نفر از مردم سیل زده شهرستان آق قلا توسط گروههای بسیجی و سپاهی امداد رسانی شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ پاسدار سیدموسی حسینی در گفتگو با خبرنگار  گلستان ما؛ ، با تشکر از همت و صبر مردم آق قلا در حادثه سیل، اظهارکرد: امروز حس نودوستی به خوبی در جامعه متبلور بود و این جزغیرت ایرانی و مسلمانی نیست.

جانشین سپاه نینوا استان گلستان افزود: وحدت و همدلی در امدادرسانی خودجوش مردمی به آسیب دیدگان به چشم می خورد، مردم هرکمکی که از دستشان بر می آمد انجام می دادند و با وسایل شخصی خود از تراکتورها، کامیون ها تا قایق موتوری و پارویی و.... به میدان آمدند.

وی گفت: سپاه نینوا با به کارگیری نواحی مقاومت بسیج، تیپ مردم پایه نینوا، گروه 45 مهندسی جوادالائمه ، یگان 60 زرهی عمار یاسر از همان ساعات اولیه سیل به میدان آمد و خدمت رسانی به سیل زدگان را آغاز کرد.

سرهنگ حسینی ادامه داد: تاکنون 48 دستگاه تجهیزات خودرویی و لجستیکی سپاه نینوا شامل10 کامیون ، 6 دستگاه اتوبوس ، 6 دستگاه ماشین آلات مهندسی (بیل مکانیکی، لودر، بولدزر، کشنده های 4 محور) ، 6 دستگاه قایق موتوری و تعداد 16 دستگاه وانت عملیاتی ، تانکر آب ، 2 دستگاه جرثقیل و یک دستگاه پل کش را برای خدمت رسانی به کارگیری کرده است.

وی تصریح کرد: سکانداران و رانندگان کامیون ها مردمی کمک کردند تا مردم را در محله کل آباد و عیدگاه تخلیه کنیم تاکنون 3000 هزار نفر از مردم آق قلا امداد رسانی شده اند.

جانشین سپاه نینوا استان گلستان به توزیع 2400 پرس غذای گرم بین مردم اشاره کرد و گفت: به طور متوسط در شهرهای گنبد، آق قلا، گمیشان 470 نیرو را در طول روز برای امدادرسانی به کارگیری شده است.

به گفته وی؛ 939 نفر از نیروهای شاغل در یگان های مختلف سپاه نینوا استان گلستان در سطح مناطق حادثه دیده از سیل در استان گلستان فعالیت می کنند.

حسینی اذعان داشت: سپاه عزم جدی در خدمت رسانی به مردم دارد و تا پایان کار که شرایط عادی به منطقه برگردد در کنار مردم برای امدادرسانی حضور خواهد داشت.

وی از اسکان موقت بخشی از شهروندان حادثه دیده آق قلا در روستای محمدآباد گرگان خبرداد و گفت: بعد از فروکش کردن سیل مهمترین برنامه ما اقدامات مردم یاری برای بازگشت شرایط عادی به آق قلا، پاکسازی معابر و منازل هم استانی های آسیب دیده خواهد بود.

کلیدواژه ها :کامیون
منبع : دانا
website tracking