۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲

فعالیت بیش از 900 نفر از نیروهای سپاه نینوا در مناطق سیل‌زده استان گلستان

فعالیت بیش از 900 نفر از نیروهای سپاه نینوا در مناطق سیل‌زده استان گلستان
جانشین سپاه نینوا استان گلستان با اشاره به فعالیت 939 نفر از نیروهای یگان های سپاه نینوا در مناطق سیل‌زده، گفت: تاکنون 3 هزار نفر از مردم سیل‌زده شهرستان آق‌قلا توسط گروه‌های بسیجی و سپاهی امداد‌رسانی شده‌اند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سید موسی حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت:امروز حس نودوستی به خوبی در جامعه متبلور بود و این جزغیرت ایرانی و مسلمانی نیست.

جانشین سپاه نینوا استان گلستان افزود: وحدت و همدلی در امدادرسانی خودجوش مردمی به آسیب دیدگان به چشم می خورد، مردم هرکمکی که از دستشان بر می‌آمد انجام می‌دادند و با وسایل شخصی خود از تراکتورها، کامیون‌ها تا قایق موتوری و پارویی و غیره به میدان آمدند.

وی گفت: سپاه نینوا با به کارگیری نواحی مقاومت بسیج، تیپ مردم پایه نینوا، گروه 45 مهندسی جوادالائمه ، یگان 60 زرهی عمار یاسر از همان ساعات اولیه سیل به میدان آمد و خدمت رسانی به سیل زدگان را آغاز کرد.

اسکان موقت بیش از 8 هزار حادثه دیده سیل و برف در گلستان/ پرواز 24 ساعته بالگردهاوزیر کشور در گرگان: خسارت‌ سیل‌زدگان گلستانی در مدت کوتاهی جبران می‌شودسیل به 50 هزار هکتار از مزارع گندم و کلزای استان گلستان خسارت زد

سرهنگ حسینی ادامه داد: تاکنون 48 دستگاه تجهیزات خودرویی و لجستیکی سپاه نینوا شامل10 کامیون، 6 دستگاه اتوبوس، 6 دستگاه ماشین‌آلات مهندسی (بیل مکانیکی، لودر، بولدزر، کشنده های 4 محور) ، 6 دستگاه قایق موتوری و تعداد 16 دستگاه وانت عملیاتی ، تانکر آب ، 2 دستگاه جرثقیل و یک دستگاه پل کش را برای خدمت رسانی به کارگیری کرده است.

وی تصریح کرد: سکانداران و رانندگان کامیون‌ها مردمی کمک کردند تا مردم را در محله کل‌آباد و عیدگاه تخلیه کنیم تاکنون 3000 هزار نفر از مردم آق قلا امدادرسانی شده‌اند.

جانشین سپاه نینوا استان گلستان به توزیع 2400 پرس غذای گرم بین مردم اشاره کرد و گفت: به صورت متوسط در شهرهای گنبد، آق قلا، گمیشان 470 نیرو را در طول روز برای امدادرسانی به کارگیری شده است.

به گفته وی، 939 نفر از نیروهای شاغل در یگان های مختلف سپاه نینوا استان گلستان در سطح مناطق حادثه دیده از سیل در استان گلستان فعالیت می کنند.

حسینی اذعان داشت: سپاه عزم جدی در خدمت رسانی به مردم دارد و تا پایان کار که شرایط عادی به منطقه برگردد در کنار مردم برای امدادرسانی حضور خواهد داشت.

وی از اسکان موقت بخشی از شهروندان حادثه دیده آق قلا در روستای محمدآباد گرگان خبرداد و گفت: بعد از فروکش کردن سیل مهم‌ترین برنامه ما اقدامات مردم یاری برای بازگشت شرایط عادی به آق قلا، پاکسازی معابر و منازل هم‌استانی‌های آسیب دیده خواهد بود.

کلیدواژه ها :کامیون
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking