۲ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹

در گفتگو با دانشجو مطرح شد

دردو‌دل یک دانشجوی عکاس موفق/ عکاسی در بجنورد صرفه اقتصادی ندارد!

دردو‌دل یک دانشجوی عکاس موفق/ عکاسی در بجنورد صرفه اقتصادی ندارد!

 

صادق هدایتی، دانشجوی دانشگاه پیام‌نور بجنورد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت: در پنجمین دوره جشنواره عکاسی سلامت روان که در زنجان برگزار شد، به مقام رسیدم. این جشنواره بین المللی است و از تمام کشور‌های جهان شرکت کننده دارد و همچنین زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاب) و در دو بخش آزاد و سلامت روان برگزار شد.

هدایتی ادامه داد: عکسی که در این جشنواره حایز رتبه شد، یک بازی قدیمی بود که در بخش سلامت روان پذیرفته شد و عکس‌هایی که پذیرفته می‌شوند حداقل امتیاز لازم برای دریافت القاب فیاب را کسب کرده اند.

این دانشجو خاطرنشان کرد: من به مدت ۲ سال است که به صورت حرفه‌ای عکاسی می‌کنم و در آموزشگاه آزاد مدرک عکاسی گرفته ام.

وی در خصوص مشکلات هنر عکاسی عنوان کرد: فرهنگ عکاسی هنوز در بین مردم شهر ما جا نیفتاده و مردم بسیاری از اوقات با عکاسان برخورد تندی می‌کنند و اجازه عکاسی نمی‌دهند.

هدایتی در پایان گفت: خانواده‌های بجنوردی به خاطر وضع معیشت در استان خراسان شمالی، انچنان که شهر‌های دیگر برای عکس هزینه می‌کنند، هزینه ای پرداخت نمی کنند. عکاسان باید برای گرداندن آتلیه به شهر‌های دیگر مهاجرت کنند . عکاسان خبری دستمزد خیلی پایینی دارند. تجربه عکاسی در خبرگزاری را دارم و دستمزد بسیار کم است و ادامه این شغل صرفه اقتصادی ندارد.   گفتگو برای عید//// درآمد عکاسان خبری پایین است/ موفق به کسب مقام در جشنواره بین المللی عکاسی سلامت روان شدم
منبع : خبرگزاری دانشجو

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking