۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۷

8000 کیلوگرم فرآورده های ناسالم غذایی در دماوند معدوم شد

8000 کیلوگرم فرآورده های ناسالم غذایی در دماوند معدوم شد
سید علی امامی روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا با اشاره به فعالیت های این نهاد در سال 97 در حوزه بهداشت عمومی و تامین امنیت، سلامت مواد غذایی و پروتئینی گفت: کارشناسان این اداره طی 6هزار و 140 مورد بازدید از واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی، 8 هزار و 770 کیلوگرم فرآورده های ناسالم را معدوم و از چرخه مصرف خارج کردند.
وی افزود: در این راستا 30 فقره پرونده به مراجع قضایی ارسال و رسیدگی به آنها انجام شد.
این مقام مسئول ادامه داد: در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری های طیور نیز اقداماتی از قبیل تشکیل کلاس های آموزشی پایش مداوم واحدهای پرورش طیور، تشدید اقدامات قرنطینه ای و واکسیناسیون صورت گرفت.
امامی با تاکید بر اینکه در هیچ یک از واحدهای صنعتی پرورش طیور بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است، اضافه کرد: در حوزه کنترل، پیشگیری و مبارزه با بیماری های دامی 729 هزار و 870 نوبت واکسیناسیون در خصوص جلوگیری از بیماری های تب برفکی، بروسلوز، شاربن، هاری، آبله و آنتروتوکسمی صورت گرفت.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند و پردیس در خصوص برنامه های مد نظر این نهاد در سال آینده تصریح کرد: علاوه بر وظایف ذاتی این نهاد در سال آینده شناسنامه دار کردن جمعیت دامی و پلاک دار کردن دامهای منطقه با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان مد نظر قرار دارد.
تهرام/7246//6139
انتهای پیام
کلیدواژه ها :دماوند
منبع : جماران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking