۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶

آزادی 58 نظامی افغان توسط طالبان در شمال غرب افغانستان

آزادی 58 نظامی افغان توسط طالبان در شمال غرب افغانستان
سخنگوی طالبان اعلام کرد که این گروه 58 نظامی افغان را که در درگیری‌های اخیر در ولایت بادغیس به اسارت گرفته بود را پس از اخذ ضمانت عدم بازگشت به محل کار آزاد کرده است.
- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، گروه طالبان جند روز پیش با حمله به شهرستان «بالامرغاب» در ولایت بادغیس ده‌ها نیروی امنیتی افغان را کشته و تعدادی را نیز زخمی کردند.

حدود 58 نفر از یک واحد نظامی نیز از سوی طالبان به اسارت گرفته شدند و نزدیک به 60 تن دیگر نیز موفق به فرار به مناطق مرزی ترکمنستان شدند که روز گذشته از طریق بندر «توغندی» دوباره به افغانستان برگشتند.

گریختن 140 نظامی افغان به خاک ترکمنستان در حمله طالبان اصرار روزنامه آمریکایی و انکار دولت افغانستان؛ چند نظامی توسط طالبان اسیر شدند؟

«قاری یوسف احمدی» سخنگوی طالبان در بیانیه اعلام کرد که این گروه بر اساس فرمان رهبری طالبان 58 نظامی افغان را که در درگیری‌های بادغیس اسیر شده بودند را آزاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد که این نیروها پس از اخذ ضمانت مبنی بر عدم بازگشت به میدان‌های جنگ و صفوف نیروهای امنیتی از سوی این گروه آزاد شدند.

رفتار طالبان با اسیران نیروهای امنیتی در مناطق مختلف متفاوت است. در برخی موارد نیروها زندانی، و یا اعدام می‌شوند اما غالباً این نیروها پس از اینکه اعلام کنند دیگر با طالبان وارد جنگ نمی‌شوند آزاد می‌شوند.

این در حالی است که طی سال‌های گذشته بارها رهبر طالبان به مناسبت‌های مختلف با اعلام عفو عمومی ده‌ها نفر از نیروهای امنیتی افغان را آزاد کرده است.

آمار دقیقی از شمار اسرای نیروهای امنیتی افغان که از سوی طالبان به عنوان زندانی نگهداری می‌شوند وجود ندارد اما برخی از منابع خبری این شمار بیش از یک هزار نفر اعلام کرده‌اند.

کلیدواژه ها :غرب شمال افغان
منبع : تسنیم
website tracking