۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۶

در گفتگو با فارس مطرح شد؛

والدین در چهارشنبه‌سوری فرزندان را تنها نگذارند/ هشدار آسیب‌های چهارشنبه‌سوری در صداوسیما

والدین در چهارشنبه‌سوری فرزندان را تنها نگذارند/ هشدار آسیب‌های چهارشنبه‌سوری در صداوسیما

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در یزد، هرسال در آخرین چهارشنبه آخر سال بسیاری از نیروهای انسانی در بخش‌های مختلف نظامی، پزشکی، فرهنگی و اجتماعی برای کاهش مشکلات و آسیب‌های جسمی و اجتماعی چهارشنبه‌سوری بسیج می‌شوند تا صدمات کمتری به اقشار مردم اعم از زن و مرد و پیرو جوان وارد شود.

آمارها نشان می‌دهد که تنها سال گذشته در استان یزد 50 نفر مصدوم شده‌اند و آسیب دیدگان از قطع انگشت تا سوختگی‌های درجه‌یک و شکستگی‌ها شادی خود را به غم و اندوه برای خانواده بدل کرده‌اند.

صداوسیما به‌عنوان اولین رسانه‌ای که موردتوجه عموم قرار می‌گیرد در ردیف کاهش چنین آسیب‌هایی با ساخت برنامه‌های هشداردهنده برای اقشار مردم به‌خصوص خانواده‌ها باهدف پیشگیری از انواع آسیب‌ها به‌خصوص حوادث احتمالی چهارشنبه‌سوری به شمار می‌رود.

مهدی سلطانی معاون خبر صداوسیما یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در یزد گفت: صداوسیما سیمای یزد و بخش خبر به مناسبت چهارشنبه آخر سال رویکرد آگاهی بخشی نسبت به مشکلات پیش رو دارد.

 

 وی افزود: به دلیل استفاده ناصحیح از مواد محترقه و ترقه از سوی برخی برای برگزاری چهارشنبه‌سوری و از طرف دیگر فرهنگ‌سازی برای استفاده صحیح و برگزاری سنتی این مراسم، اولین اولویت ما پوشش اخبار آسیب‌ها از استفاده ناصحیح از مواد محترقه است.

معاون خبر صداوسیما سیمای یزد تصریح کرد: برنامه‌های آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی در قالب پخش گزارش‌های خبری و تولیدی در دو بخش صداوسیما و نیز فضای مجازی انتشار می‌یابد.

*نیرویی انتظامی با توزیع‌کنندگان مواد محترقه برخورد می‌کند

نیروی انتظامی به‌عنوان یکی از نهادهای همیشه فعال و در کنار مردم در طول ایام سال دیروزهای منتهی به سال تدابیر پیشگیرانه‌ای برای کاهش آسیب‌های چهارشنبه‌سوری و افزایش شادی مردم در این مراسم اتخاذ می‌کند.

 

محمدرضا مزیدی فیروزآبادی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد در یک گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما اذعان کرد:

هرسال در چهارشنبه آخر سال با تمام امکانات و نیروهای خود در کنار مردم هستیم و پلیس با شادی مرم مخالفتی ندارد و همراهی هم می‌کند.

وی افزود: چون مواد محترقه و خطرناک و دست‌ساز توسط افراد سودجو ساخته می‌شود والدین نظارت بر عملکرد فرزندان خود را بیشتر کنند تا به‌هیچ‌وجه از این وسایل خطرناک استفاده نشود.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی یزد هشدار داد: مواد محترقه دست‌ساز غیرمجاز با کمترین حرارت منفجر می‌شود و باعث تخلیه چشم و صدمه به اعضای بدن می‌شود.

مزیدی فیروزآبادی توصیه کرد: به والدین توصیه می‌کنیم فرزندان خود را در چهارشنبه آخر سال تنها نگذارند و همراه آنان باشند و پیشنهاد ما محله محوری و سنتی برگزار شدن این مراسم است.

وی تأکید کرد: پلیس با افراد مخل نظم و امنیت به‌شدت برخورد می‌کند و تاکنون با مغازه‌دارهایی که در امر توزیع مواد محترقه خطرناک فعالیت داشتند برخورد شده است.

منبع : فارس

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking