۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۱

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

آخرین جزئیات اقلام اساسی تنظیم بازار شب عید/ نرخ هر کیلو سیب مرغوب دماوند تنظیم بازار ۷ هزار تومان

آخرین جزئیات اقلام اساسی تنظیم بازار شب عید/ نرخ هر کیلو سیب مرغوب دماوند تنظیم بازار ۷ هزار تومان

یک مقام مسئول گفت: براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار، کالا‌های پرمصرف شب عید همچون برنج، شکر و میوه به میزان کافی تأمین و توزیع شده است.

آخرین جزئیات اقلام اساسی تنظیم بازار شب عید/ نرخ هر کیلو سیب مرغوب دماوند تنظیم بازار ۷ هزار تومانعلی کوهستانی، معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره طرح تنظیم بازار اقلام اساسی شب عید اظهار کرد: با توجه به ذخیره سازی مناسب اقلام اساسی و کالا‌های پرمصرف، محدودیتی در نوروز ۹۸ نداریم، چرا که کالا به میزان کافی در انبار‌های کشور موجود است.

وی افزود: براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار، کالا‌های پرمصرف شب عید همچون برنج و شکر به میزان کافی از شرکت بازرگانی دولتی تأمین و بخش عمده‌ای از اقلام از طریق نمایشگاه بهاره، اتحادیه و بنکداری‌های مرتبط، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار توزیع و مابقی در حال عرضه است.

کوهستانی نرخ مصوب هر کیلو شکر درب انبار را ۳ هزار، عمده فروشی ۳ هزار و ۲۰۰ و خرده فروشی را ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: برنج تایلندی هومالی با نرخ مصوب ۵ هزار و ۲۰۰ تومان درب انبار، ۵ هزار و ۴۰۰ عمده فروشی و ۵ هزار و ۸۰۰ تومان در خرده فروشی و برنج تایلندی گرید b با نرخ مصوب ۴ هزار تومان درب انبار، ۴ هزار و ۲۰۰ عمده فروشی و ۴ هزار و ۵۰۰ تومان درخرده فروشی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌شود.

بیشتر بخوانید: جزئیات بازار مواد غذایی در روز‌های پایانی سال ۹۷/ کاهش ۲۰ درصدی قیمت سیب و پرتقال

این مقام مسئول با اشاره به اینکه محدودیتی در توزیع اقلام اساسی وجود ندارد، بیان کرد: براین اساس اقلامی نظیر شکر، برنج و غیره در واحد‌های صنفی که مورد تأیید اتاق اصناف باشد، تأمین خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه محدودیتی در توزیع شکر وجود ندارد، گفت: با توجه به ذخیره سازی مناسب محصول، تمامی شرکت‌ها و اتحادیه‌هایی که مواد اولیه شان شکر است، با تأیید سازمان صنعت و معدن استان می‌توانند شکر مورد نیاز خود را تأمین کنند.

معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران از توزیع میوه تنظیم بازار از ابتدای هفته در میادین میوه و تره بار خبر داد و افزود: امسال ۳ هزار و ۳۰۰ تن سیب مرغوب دماوند و ۴ هزار و ۵۰۰ تن پرتقال تامسون از قبل تامین و در سردخانه‌های استان ذخیره سازی شده بود که از روز شنبه توزیع میوه‌های تنظیم بازار در سازمان میادین میوه و تره بار و شهرستان‌های تابعه با بازرسی سازمان صنعت و معدن و جهاد کشاورزی توسط مباشران تعاون روستایی در حال توزیع است.

کوهستانی با اشاره به اینکه نرخ سیب و پرتقال تنظیم بازار ۱۵ درصد کمتر از قیمت خرده فروشی است، بیان کرد: براساس ابلاغیه ستاد تنظیم بازار، هر کیلو سیب مرغوب دماوند با نرخ ۷ هزار و پرتقال تامسون ۴ هزار تومان به صورت خالص فروشی و بدون احتساب وزن سبد در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به ذخیره سازی مناسب اقلام اساسی مورد نیاز شب عید به خانوار‌ها توصیه می‌شود که به هیچ عنوان در بحث خرید شتاب زده عمل نکنند، چرا که با توزیع کالا‌های تنظیم بازار از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اصناف منتخب جای هیچ‌گونه نگرانی مبنی بر آشفتگی و نوسان قیمت در بازار نیست.

معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار مسئول تامین بازار محصولات نیست، بیان کرد: ستاد تنظیم بازار به عنوان متولی امر مسئول تأمین ذخایر استراتژیک و توزیع در زمان مناسب به منظور جلوگیری از آشفتگی قیمت و حباب کاذب در بازار است.

کوهستانی در پایان تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار در مواقعی که قیمت‌ها بی‌حساب و کتاب در بازار افزایش می‌یابد، با عرضه ذخایر خود بازار را به تعادل می‌رساند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking