۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷

مصر از روسیه سوخو 35 خرید

مصر از روسیه سوخو 35 خرید
روسیه با مصر قراردادی برای فروش دهها فروند جنگنده چندمنظوره سوخو-35 امضا کرده است و در نظر دارد تا سال 2020 تحویل این جنگنده را به قاهره آغاز کند.

به گزارش مشرق، در این قرارداد فروش بیش از ۲۰ فروند جنگنده سوخ و-۳۵ و مهمات ویژه آن (موشک و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دلار پیش بینی شده است.به گفته یک مقام دفاعی روسیه که نامی از او در خبر برده نشد است، امضا این قرارداد امکان می دهد تا کارخانه هواپیماسازی سوخو در منطقه کامسامولسک- نا-آمور تا چند سال سفارش ساخت هواپیما داشته باشد.

وی افزود: امکانات تولیدی این کارخانه شرایط برای تحویل بیش از ۲۰ هواپیمای نظامی دیگر به نیروی هوافضای روسیه را در سال جاری دارد.مصر از خریداران سنتی سلاح های آمریکایی است اما با بروز تنش در روابط قاهره و واشنگتن، مصری ها همکاری های محدودی در عرصه فنی-نظامی با روسیه آغاز کرده اند.

بیشتر بخوانیم: کشف اف ۲۲ در سوریه توسط سوخو ۳۵

گفتنی است، جنگنده چندمنظوره «سوخ و-۳۵» جت مافوق صوت ساخت کارخانه هواپیماسازی سوخو است که سال ۲۰۰۷ ساخته شد و تاکنون دهها پرواز آزمایشی انجام داده است.این جنگنده نسل ۴++ محسوب می شود که از قابلیت های ویژه ای از جمله قدرت مانور بالا و سامانه هدایت الکترونیکی پیشرفته برخوردار است.

این جنگنده ها که می توانند هشت هدف را همزمان شناسایی، تعقیب و با موشک های پیشرفته نابود کنند، همچنین با سامانه پارازیت افکنی، توان بالایی برای پنهان شدن از دید رادارهای دشمن دارند.روسیه تا امروز فقط به چین و اندونزی جنگنده های سوخو - ۳۵ فروخته بود.

کلیدواژه ها :کارخانه سوخو
منبع : مشرق

پربازدیدترین امروز

website tracking